Пирсови

Член од
4 март 2010
Мислења
268
Поени од реакции
26
Кажувајте кај може низ скопје да се најде ваков пирс цел во една боја (пожелно зелена ) иначе се работи за пирс за на уво, ели пак да го нарачам од нет ама што имаат достава до македонија. И фала
 

Attachments

Член од
25 мај 2013
Мислења
115
Поени од реакции
68
Кажувајте кај може низ скопје да се најде ваков пирс цел во една боја (пожелно зелена ) иначе се работи за пирс за на уво, ели пак да го нарачам од нет ама што имаат достава до македонија. И фала
Другарче ако не се лажам ова се повеќе пирсови на едно место, и се купуваат од продавници за бижутерија.. Не повеќе од 50 денари :)
 

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
Кажувајте кај може низ скопје да се најде ваков пирс цел во една боја (пожелно зелена ) иначе се работи за пирс за на уво, ели пак да го нарачам од нет ама што имаат достава до македонија. И фала
барај на aliexpress има ефтини и бесплатна достава за мкд
 
Член од
4 март 2010
Мислења
268
Поени од реакции
26
Другарче ако не се лажам ова се повеќе пирсови на едно место, и се купуваат од продавници за бижутерија.. Не повеќе од 50 денари :)
се купуваат с
амо што по скопје нема во ниедна
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
се купуваат с
амо што по скопје нема во ниедна

Има има - у Буњаковец во СКИН АРТ студиото има во сите бои - и не е бижутерија туку е био-пласт,специјален вид на пластика изработен само за пирсање - се користи како медицинската обетка,за прво ставање.
Тие ние што ги имаме барем се такви,за кинеските незнам и несакам да гарантирам - ние нашата колекција на накит ја добиваме од Германија и Англија,поточно од WILDCAT компанијата,сите си имаат сериски број и потекло на производство !!!
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
Има има - у Буњаковец во СКИН АРТ студиото има во сите бои - и не е бижутерија туку е био-пласт,специјален вид на пластика изработен само за пирсање - се користи како медицинската обетка,за прво ставање.
Тие ние што ги имаме барем се такви,за кинеските незнам и несакам да гарантирам - ние нашата колекција на накит ја добиваме од Германија и Англија,поточно од WILDCAT компанијата,сите си имаат сериски број и потекло на производство !!!
Потврдувам, најквалитетна колекција на пирсови.
 
Член од
4 март 2010
Мислења
268
Поени од реакции
26
Има има - у Буњаковец во СКИН АРТ студиото има во сите бои - и не е бижутерија туку е био-пласт,специјален вид на пластика изработен само за пирсање - се користи како медицинската обетка,за прво ставање.
Тие ние што ги имаме барем се такви,за кинеските незнам и несакам да гарантирам - ние нашата колекција на накит ја добиваме од Германија и Англија,поточно од WILDCAT компанијата,сите си имаат сериски број и потекло на производство !!!
Друже значи имаш исти такви како на сликата ми треба мене светло зелен значи цел да е во боја а и што цена ги даваш
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Има има - сите пирсови кај нас се по 300 ден - ако се пирсаш тогаш плаќаш само пирсање - 500 ден а пирсот ти е бесплатен :)
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Ме интересира, колку време ќе треба да помине за да ми се нормализира јазикот, ако ставам пирс на јазик? Знам дека некое време ќе ми биде отечен, и не ќе можам да јадам убаво. И дали треба некоја посебна грижа тој период?
 
Член од
4 март 2010
Мислења
268
Поени од реакции
26
Има има - сите пирсови кај нас се по 300 ден - ако се пирсаш тогаш плаќаш само пирсање - 500 ден а пирсот ти е бесплатен :)
добро ќе наминам деновиве значи пирсот ми е за уво и колку е долг пирсот и ако имаш мапа прати кај точно се наоѓате
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
добро ќе наминам деновиве значи пирсот ми е за уво и колку е долг пирсот и ако имаш мапа прати кај точно се наоѓате


Има различни големини,ке се премери и ке си земеш што точно ти треба - мапа повели :)
Screen Shot 2013-08-12 at 12.27.05 AM.png

и линк https://maps.google.com/maps?hl=en&tab=wl

Ме интересира, колку време ќе треба да помине за да ми се нормализира јазикот, ако ставам пирс на јазик? Знам дека некое време ќе ми биде отечен, и не ќе можам да јадам убаво. И дали треба некоја посебна грижа тој период?
Обично отечен е само превите 4/5 саати но треба да се внимава да не се повтори отокот откако ке спадне,значи минимум 2 недели течна храна,никако топло јадење - што повеке ладно на јазикот тоа побргу ке спадне отокот :)
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.484
Поени од реакции
9.909
Boogie Има ли вакви кај вас? :)









Не прашувам за мене, мене ми спомнаа каде може да се најде вакво нешто, па случајно разгледав по темиве па си реков ај да прашам :)
Ако има пиши ми што како :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom