Пиратите од Карибите

Кој дел е најдобар?


  • Вкупно гласачи
    49

lile_rock

Олд сКул...хD
Член од
22 јуни 2007
Мислења
902
Поени од реакции
7
Mene najomilen film mi e Piratite od karibite.Filmot e stvarno extra,neam zborovi.Mnogu e smesen,a i glumcite se super.Osobeno Johnny Depp.

Tuka pisete sto mislite za filmot,za glumcite.....
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Не е Deep, туку Depp.. а серијалот е пример за одличен маркетинг, со оглед на тоа што успеаја да протуркаат толку лоша приказна..
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Sto i fali na prikaznata?
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.348
Поени од реакции
24.998
Супер е серијалот, а особено музичено го прави екстра
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Реално земено, (пошто некој ја спомна) приказната не е ништо екстра... али сепак, мене ми се допаѓа сериалот многу.

Највеќе сум воодушевен од интерпретацијата на Jack Sparrow. Johnny заврши извонредна работа.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
807
Поени од реакции
7
Sto i fali na prikaznata?
Ништо не и фали на приказната пошто уствари нема приказна, цело време се развозуваат со бродовине и се тепаат тоа е се, али глумците се добри и тоа е тоа :D
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Анкетава стварно е глупа. Мислам, кој дел е најдобар?! Не можат да се споредуваат, не може да се каже кој дел е најдобар затоа што сите претствавуваат дел од една целина.
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Не ми е меѓу омилените, ама го сакам серијалов, веројатно ради Џони Деп :), пошто мис Елизабет Свон не можам да ја смислам. :drvce:

Првиот дел го гледав во кино, и кога ќе размислам, најмногу го сакам тој. На вториот речиси и да не се сеќавам, освен пар интересни кадри што ми останале во глава, како и последната сцена која никако не успеав да ја поврзам со третиот дел. Безвезе.
A последниов го изгледав ради реда.

Се` на се`... Ок е. Али Џони ми го направи кеифот, ништо друго. :)
 

ForFokSake

The Only Thing To Fear Is Running Out Of BEER !
Член од
26 јануари 2007
Мислења
429
Поени од реакции
0
abe filmot t.e. serijalot e perfekten.epten dobar film i dosta kvaliteten , so dobri glumci i dobro scenario i takanataka.ako serete za ovoj film ja ne znam za koj mozete da recete deka e epten dobar i deka ima interesna prikazna...
 

leo

Член од
7 февруари 2007
Мислења
271
Поени од реакции
1
abe najak film i isto taka smesen posebno onoj johnny Depp ..toj najmnogu vredi vo filmon drugine i tie se taka vaka ama ovaj e najak
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Една од подобрите трилогии... како што споменавте не е некоја приказна(како на пример LORD OF THE RINGS oмг) ама има супер актерска екипа, интересно е осмислен првенствено за забава на публиката, има одлични ефекти...и вреди да се погледне.

Посебно некој фаворит немам, само ако се гледаат 3те филма ќе се добие конечниот впечаток.
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Је! Keira Knightley pouts for 3 hours 3 different times. \m/
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Ништо не и фали на приказната пошто уствари нема приказна, цело време се развозуваат со бродовине и се тепаат тоа е се, али глумците се добри и тоа е тоа :D
Кој ти е крив кога не сакаш фантазии... како таткоми да го слушам.
Инаку само што го догледав последниот дел и оп налетав на темава.
Значи се е супер, без разлика на тоа што тоа се бабини деветтини
 

Kajgana Shop

На врв Bottom