Пинк 15 - Македонија

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.954
Поени од реакции
6.401
Теливизијата е Пинк 15. Тоа минусчето што ти се гледа е размачкана точка од основата. На основното лого што им е, само ја имаат додадено 15-ката и испаднало како да има минус.
а зашто Бум тв пишале Пинк 15 минус :pos2: а и на Пинк 15 пишуваше дека почнува во 20 часот Пинк 15- со жолти пукви од лева страна
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
абе исто ко што викаа Сител дека имаат повеќегодишен договор за емитување Премиер лига ексклузивно во македонија па еве сега не даваат
Emotion и на фејсбук имаат пишано дека ќе иде на Пинк a чим веќе Пинк ја има и во Македонија и тоа како македонска телевизија нема смисла Сител да ја дава не ќе иде на две телевизии
http://www.facebook.com/velikibrat
Значи, се мисли на оригиналната Пинк во Србија.
Не знам што толку не може да се сфати, Сител ги има правата.
Ако на Пинк им се исплати да даваат пари за да ја откупат ВБ од Сител, нека повелат.
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.479
Поени од реакции
598
А во македонија ке им текне на некој да направат телевизија со 24/7 филмови со македонски превод??? Нешто како ТВ 1000, universal, fox, HBO, MGM....
A на пинк15кава, програмава не им е мн лоша.. глеам даваат по некој игран филм од време на време..
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.954
Поени од реакции
6.401
Значи, се мисли на оригиналната Пинк во Србија.
Не знам што толку не може да се сфати, Сител ги има правата.
Ако на Пинк им се исплати да даваат пари за да ја откупат ВБ од Сител, нека повелат.
а оваа ние што ја имам сега е неоргинална:pos2: ,Пинк кажа дека во македонија ќе ги дава реалните шоуа што идат и на Пинк во србија а и кога даваа промо реклами што ќе даваат имаше исечок од Велики брат
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
а оваа ние што ја имам сега е неоргинална:pos2: ,Пинк кажа дека во македонија ќе ги дава реалните шоуа што идат и на Пинк во србија а и кога даваа промо реклами што ќе даваат имаше исечок од Велики брат
Човек да не може да се разбере со тебе. Наместо да ги разбереш фактите, ти си живееш во свој имагинарен свет. Јас веќе не ти објаснувам, а ти уживај си во „ексклузивната“ програма на Пинк.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.954
Поени од реакции
6.401
Човек да не може да се разбере со тебе. Наместо да ги разбереш фактите, ти си живееш во свој имагинарен свет. Јас веќе не ти објаснувам, а ти уживај си во „ексклузивната“ програма на Пинк.
и ти неможеш да разбереш затоа и немоем да ти објаснувам по сто пати едно исто :wink:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
и ти неможеш да разбереш затоа и немоем да ти објаснувам по сто пати едно исто :wink:
:pos::pos::pos::pos::pos:
Не сум знаел дека зборување на памет претставува објаснување.

Он Топик:
Графиката на телевизијата е одвратна, се користат стари шпици од српската Пинк, квалитетот на сликата очаен.
Сега ја гледав и македонската City, водителот тапа, за прилозите има простор за подобрување, вака ми личи на онаа копија на Ексклузив и Бекстејџ што се даваше на Едо, или која и да беше телевизијата.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.954
Поени од реакции
6.401
:pos::pos::pos::pos::pos:
Не сум знаел дека зборување на памет претставува објаснување.

Он Топик:
Графиката на телевизијата е одвратна, се користат стари шпици од српската Пинк, квалитетот на сликата очаен.
Сега ја гледав и македонската City, водителот тапа, за прилозите има простор за подобрување, вака ми личи на онаа копија на Ексклузив и Бекстејџ што се даваше на Едо, или која и да беше телевизијата.
абе чекај малку тек сега се на почеток све дан сакаш одма да напраат
К15 немаше никаква опрема со која може да се направат добри шпици добри емисии,ке почекаш да земат добра опрема па ќе биде ,а City емисијата е правена начинот на кој се прави истата како на Пинк во србија истата графика во позадина и исто се вртат прилозите а и водителот рече дека ќе има и вести од македонија
 
Член од
30 август 2008
Мислења
85
Поени од реакции
8
Прес конференции и написи во дневниот печат. Ја купува Алфа, па ја купи К-15, контроверзниот српски бизнисмен Жељко Митровиќ во Македонија ја отвори својата петнесетта телевизија од својата балканска медиумска групација. Цела седмица на својот нов канал Пинк 15 стоеше напис дека телевизијата официјално со работа почнува во петок од 20.00 часот. И кога сите очекуваа специјална програма каде што подетално ќе биде откриена програмската шема, наместо тоа како за старт Пинк 15 пушти Фарма, реално шоу кое досега и онака се прикажуваше во нашата земја, најпрво на Сител, а сега и на А1 телевизија. Шоу кое не постигна никаква гледаност во нашата земја и затоа се емитуваше во доцните часови. Можеби Пинк 15 ги нема земено во предвид домашните рејтинзи, а можеби и сеуште не знае дека Боки 13ка одамна е заборавен лик во македонскиот медиумски простор.Стартот на телевизијата не ветува многу. Исто така и сигналот кој доаѓа до гледачите е под просечен, кој не дава ни малку квалитетна слика, за разлика од домашните тв станици. Пинк 15 ќе мора да го следи вкусот на македонскиот гледач макар тој и да е премногу насолен со турски и индиски серии. Домашните телевизии вакви или онакви, без оглед на коментарите го задржуваа вниманието на гледачите, на сметка на останатата понуда на кабелските телевизии, особено двете водечки кои го делат најголемиот маркетинг колач. Како и да е, им посакуваме многу успех, но и среќа, затоа што Македонија е специфичен медиумски пазар...

Извор: http://backstage.com.mk/makedonska-scena/pink-15-zapochna-bledo
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Прес конференции и написи во дневниот печат. Ја купува Алфа, па ја купи К-15, контроверзниот српски бизнисмен Жељко Митровиќ во Македонија ја отвори својата петнесетта телевизија од својата балканска медиумска групација. Цела седмица на својот нов канал Пинк 15 стоеше напис дека телевизијата официјално со работа почнува во петок од 20.00 часот. И кога сите очекуваа специјална програма каде што подетално ќе биде откриена програмската шема, наместо тоа како за старт Пинк 15 пушти Фарма, реално шоу кое досега и онака се прикажуваше во нашата земја, најпрво на Сител, а сега и на А1 телевизија. Шоу кое не постигна никаква гледаност во нашата земја и затоа се емитуваше во доцните часови. Можеби Пинк 15 ги нема земено во предвид домашните рејтинзи, а можеби и сеуште не знае дека Боки 13ка одамна е заборавен лик во македонскиот медиумски простор.Стартот на телевизијата не ветува многу. Исто така и сигналот кој доаѓа до гледачите е под просечен, кој не дава ни малку квалитетна слика, за разлика од домашните тв станици. Пинк 15 ќе мора да го следи вкусот на македонскиот гледач макар тој и да е премногу насолен со турски и индиски серии. Домашните телевизии вакви или онакви, без оглед на коментарите го задржуваа вниманието на гледачите, на сметка на останатата понуда на кабелските телевизии, особено двете водечки кои го делат најголемиот маркетинг колач. Како и да е, им посакуваме многу успех, но и среќа, затоа што Македонија е специфичен медиумски пазар...

Извор: http://backstage.com.mk/makedonska-scena/pink-15-zapochna-bledo
Па не можеш преку ноќ да очекуваш дека ќе направат чуда,секој почеток е тежок,а колку што знам рекоа дека овие два месеци програмата ќе биде еден вид експериментална,сеуште не ни создаден тимот кој ќе работи во Пинк 15,а она по што Сител плука до вчера го дигаше до небо.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.875
Поени од реакции
5.900
Сител има конкуренција, а и А1. К-15 реално гледано не беше закана за никоја од другите телевизии после пожарот кој им се случи, иако и претходно беа забавна телевизија без голем рејтинг.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.954
Поени од реакции
6.401
Па не можеш преку ноќ да очекуваш дека ќе направат чуда,секој почеток е тежок,а колку што знам рекоа дека овие два месеци програмата ќе биде еден вид експериментална,сеуште не ни создаден тимот кој ќе работи во Пинк 15,а она по што Сител плука до вчера го дигаше до небо.
они сега критикуваат а не се свесни дека емисии кој се даваат на Пинк нив ги направи гледани
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.865
Поени од реакции
57.477
А во македонија ке им текне на некој да направат телевизија со 24/7 филмови со македонски превод??? Нешто како ТВ 1000, universal, fox, HBO, MGM....
A на пинк15кава, програмава не им е мн лоша.. глеам даваат по некој игран филм од време на време..
Па Fox Life, Fox Crime, AXN идат со македонски превод на BoomTV, а HBO и други на МаxTV...
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.954
Поени од реакции
6.401
Па Fox Life, Fox Crime, AXN идат со македонски превод на BoomTV, а HBO и други на МаxTV...
Абе тоа ти се странски канали со македонски превод,треба некој да направи телевизија целосна македонска со филмови со македонски превод а и каде би имало и македонски филмови
 
P

PewDiePie

Гостин
Сега имаше сити на Македонски ја водеше еден тип емисијата,наш беше де. А пред тоа даваа Ние не сме ангели 2....................
 

Kajgana Shop

На врв Bottom