Пилотот побарал доброволен прилог од патниците за гориво

Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Не можеле да ја искористат кредитната картичка на авиокомпанијата (Air France) заради санкциите во кои Франција учествува против Сирија. :facepalm:

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2189791/Air-France-pilot-asks-passengers-chip-fuel-unscheduled-landing-Damascus.html
By Sam Adams

PUBLISHED: 13:03 GMT, 17 August 2012 | UPDATED: 16:23 GMT, 17 August 2012

Passengers on an Air France flight were asked to 'chip in for fuel' after their plane was forced to land in the strife-torn Syrian capital Damascus.

The jet from Paris had been heading to Beirut, Lebanon, when fighting broke out on the main road to the airport on Wednesday night.

The captain first decided to divert to Amman in Jordan before realising he did not have enough fuel to get there.

So he requested emergency permission to land in Syria, where rebels are battling to overturn President Bashar Assad's tyrannical regime.

Once on the ground in Damascus, the crew told the 174 passengers they could not use the Air France 'company credit card' to refuel the plane because of financial sanctions imposed on Syria by the west.
 
Член од
3 јули 2010
Мислења
1.230
Поени од реакции
1.863
И на крај никој не објаснува како платиле...
 
T

Tetro

Гостин
и дали собрале доволно?

воа ми личи на измишљотина некоја
 
Член од
3 јули 2010
Мислења
1.230
Поени од реакции
1.863
и дали собрале доволно?

воа ми личи на измишљотина некоја
Случката е вистина можеш да провериш на повеќе сајтови, но најглупо е што никаде нема информации за тоа како платил пилотот.
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.412
И колку собрале? Еден литар гориво?

Уствари па може и некои богати биле го наполниле цел резервар, па и кусур им останало...
 
Член од
25 октомври 2010
Мислења
735
Поени од реакции
703
Можеби на вересија зел гориво:icon_lol:
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
инаку Сирија е извозник на гориво што значи дека горивото било ефтино, што даље имплицира да не се онанишале топтан сите стјуардеси туку половината само
 

Kajgana Shop

На врв Bottom