Пилешки батаци

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
Дали знаете дека во Македонија е увезуваат само леви пилешки батаци.
А се прашувате зошто???


Епа тоа е така зошто сите вакцини кои ги примаат пилињата со стероиди и разни глупости за "билдање" се пукаат во левиот батак и сите токсини кои ги содржат се задржуваат во неко. И додека запада епропа и америка јаде десни батаци ние овде ќе кркаме леви и ќе се труеме.
Колку и да ви е смешно ова тоа е така и мислам дека е сериозно.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Прв пат за ова слушам.. но и да се ставаат во левиот батак (вакцините, стероидите или било што) тие се пренесваат преку крвта низ целото тело.. барем така би требало да биде не?
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
И јас пред некое враме слушнав и се заинтересирав и мане не ми е јасно па затоа и ја отворив темава. Можеби некој е поинформиран а и сигурен сум дека тука членуваат и ветеринари кои сигурно би требало за ова да знаат, па однив ќе чекаме да објаснат нешто повеќе.
А тоа е точно дека преку крвта се пренесува низ телото но на местото на вакцинијање сигурно концентратот на стеродите ( и другите чуда ) е многу голем и сигурно тоа има и негативно влијание на местото ( ова е мое мислење за кое и не сум сигурен дека е така ).
Но тоа што се увезуваат само леви е многу чудно.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.175
Поени од реакции
34.324
Гајле ти е, битно градите на Македонките ќе профитираат. А и ние. :vozbud:

Шала на страна, батаци се случува да к'снам еднаш во 2 години, така да не ме тангира премногу оваа вест. Обично стекчиња таманам. Мене друго ме интересира... Oд кај ти е тебе всушност овој податок? Било објавено во весници, на телевизија, некој друг медиум?
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
Податоков ми го кажа еден другар тој работи нешто со контрола на прехрамбени прозвиди, а нема сретнато никаде и никој друг да има спомнато за ова.
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Ајде што нема да слушнеш.Па ваљда кога и ја ставаат вакцинате не останува само у левиот батак таа,сигурно се шири низ цело тело.Тоа мислам дека само зборат така и ништо појше!Секогаш така викаат за се и сешто дека за нас македонците најтапа работи ни даваат и дека ние се труеме со најразлични срања!А мислам дека нема везе!
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
Ајде што нема да слушнеш.Па ваљда кога и ја ставаат вакцинате не останува само у левиот батак таа,сигурно се шири низ цело тело.Тоа мислам дека само зборат така и ништо појше!Секогаш така викаат за се и сешто дека за нас македонците најтапа работи ни даваат и дека ние се труеме со најразлични срања!А мислам дека нема везе!

Не се труеме туку не трујат а за тоа никој не спомнал. И верувај има везе ова!!!
Ако нема веза која е логиката да кај нас доаѓаат само леви батаци.
Зошто не се мешани ???
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
А од каде е твојот другар толку сигурен дека само леви батаци носат?Ај бе лади си го што чим не се умира од тоа неаме гајле!
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
А од каде е твојот другар толку сигурен дека само леви батаци носат?Ај бе лади си го што чим не се умира од тоа неаме гајле!

За тоа да го провериш е многу лесно оди во која сакаш продавница и побарај.
Абе не се умира, ама да не почне да ни расте по 3-та цицка на сите.:nesvest:
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
За тоа да го провериш е многу лесно оди во која сакаш продавница и побарај.
Абе не се умира, ама да не почне да ни расте по 3-та цицка на сите.:nesvest:
Нека им расне на девојчињата ке има уште едно нешто за драпање!лол!
Се зезам!
Абе и ако одам у продавница ке ми кажат ова е леФ ова десен?
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34


еве ти слика на батаци за америцки пазар и 2-та се десни


И во продавница немора да бараш лев десен ваљда знаеш да разликуваш лева лога од десна.
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Еј ме заинтересира ова и мајками утре ке ми прави батаци!И баш ке видам дали ке бидат десни или леви.Само јас не верувам во срањата дека десните се поубави од левите и поздрави!
 

The_Dzo

FIELD MARSHAL
Член од
3 февруари 2007
Мислења
256
Поени од реакции
2
abe drzi temava ama od kaj znaes koj lev batak, neli americkite pilina bea so 6 bataci, ko pajaci ebate..........americki pajacina hehehe
 

Kajgana Shop

На врв Bottom