Пикадо

Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Прати некој Пикадо бре пилци ? Има на еуроспорт редовно, ме интересира колку има заинтересираност кај нас ... во западните земји ептен е популарен спортов поготово Британија... моментално си гледам полуфинале Ван Гервен против Роб Крос , во Финале чека стариот лисец Фил Тејлор легендата... кој ја игра последната сезона во кариерата, за жал. Ако има луѓе кој следат , ќе правиме дискусија... ако не здравје да има.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Ајдееееее Робииииииии,ова беше финале за мене,иако е полуфинале.Не ми се веруваше дека најдобриот ќе испоутиња за победа,заслужено Роби,па и до титула момаку :D
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Каква утакмица, страва... Роб Крос у Sudden Death што оддамна го немав гледано , низ иглени уши.... Мајкл промаши 7-8 стрелки за финале... потење пичку матер....[DOUBLEPOST=1514679526][/DOUBLEPOST]
Ајдееееее Робииииииии,ова беше финале за мене,иако е полуфинале.Не ми се веруваше дека најдобриот ќе испоутиња за победа,заслужено Роби,па и до титула момаку :D
Не го подценувај стариот лисец.. ова му е последно светско у кариерата... ќе даде се, и секако искуството може да игра улога против талентот...
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Каква утакмица, страва... Роб Крос у Sudden Death што оддамна го немав гледано , низ иглени уши.... Мајкл промаши 7-8 стрелки за финале... потење пичку матер....[DOUBLEPOST=1514679526][/DOUBLEPOST]
Не го подценувај стариот лисец.. ова му е последно светско у кариерата... ќе даде се, и секако искуството може да игра улога против талентот...
50-50 меч,иако стариот е во предност и е мал фаворит,добро е што е утре вечер па одморени и наспани ќе го изгледаме мечот.
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.581
Поени од реакции
3.590
Браво @Tutor за темава баш пред некој ден барав дали има на форумов ама ништо.

За денеска што да се каже епски меч, изненадувачки Ван Гервен беше тој што падна психички какви шанси пропушти само ... браво за Крос алал нека му е на момакот скоро сите натпревари на првенството му беа вакви дрш недај, поготово вчера против Ван дер Берг, жива глава спасуваше од готово вересија си направи.

За финалето што да се каже, Тејлор голем фаворит ама видовме дека тоа не значи ништо. Ако има Крос ваков ден нема да му биде лесно на стариот. Навивам за Тејлор заслужува светско првенство за крај на кариерата.

пс. барем еден најн дартер нека мавнат во финалево нека ја направат за публика :vozbud:
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Јас пратам,т.е пратев..Баш гледам на Еуроспорт нема ништо на програмата,веќе извесен период нема никаде пренос..
Иначе јас навивам за Мартин Адамс-The Wolfie..
Ги гледав пред неколку години во Лејксајд,Британија,и навивав за тоа дебелото Стивен Бантинг..
Незнам дали тој Шкотот Роби Монтгомери се натпреварува уште..
Кај жените таа Русинката Анастасија е најјака..

Ако знаеш каде има директен пренос и на која ТВ ќе даваат кажувај..
На Еуроспорт неможам да најдам никаде..
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
На Скај спортс се сега ги земаа правата,али ги имаш на интернет по странициве.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Има посебен канал Скај Спортс Дартс, овде можеш да го видиш распоредот.
http://www.skysports.com/watch/tv-guide
Инаку имаше еден играч Tony O'Shea кој беше така постар, и го имам гледано стално на Еуроспорт, само некако несреќен беше и му бегаше титулата.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Ова е последен меч за Тејлор и Крос апсолутно нема шанси. Светското се игра на 7 добиени сетови од 6 партии во сет шо е премногу. Крос би можел да го победи на некој турнир на 9 добиени партии но да издржи 10+ сета на ниво нема теоретски шанси.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
А Мартин Адамс како беше?Чим не е во финале,кога испадна?
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Abe ja trazam digitalno pikado za doma da si kupam.
Nekoj da kaze od kaj da si poracam?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom