Пикадо

Член од
16 јули 2013
Мислења
3.474
Поени од реакции
3.490
Sega za sega Cross go gazi stariot,ne mu se ni igra vise.5-1[DOUBLEPOST=1514842646][/DOUBLEPOST]Nemal sansi Cross,zatoa 6-1 go vodi hhahahahahahaha
 
Последно уредено:
Член од
15 март 2010
Мислења
5.483
Поени од реакции
5.578
Како да игра Фил против сам себе на млади години. Гази Роб.. а тежината на последна утакмица у кариерата за Фил е премногу, не игра ни на пола од неговиот капацитет...
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.474
Поени од реакции
3.490
Криво ми е за Тејлор,секоја чест за тоа што го направи до сеа.Али сепак мој фаворит низ цел турнир беше Крос.Денеска го издоминира и заслужи да го освои :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.209
Поени од реакции
22.312
Криво ми е за Тејлор
Сам си се заеба во третата рунда кога се примети огромна трема во неговите прсти... веројатно кулминација на повеќе измешани чувства.
Под притисок играше сега, тоа е...
Треба добра психо-физичка подготовка за ова, а он во последните неколку месеци ја нема...
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.409
Поени од реакции
2.558
Иначе испадна поставата за Премиер Лигата 2019. Поставата иста од лани, со исклучон на пензионираниот Тејлор. На негово место заслужено Роб Крос. Првиот настан е на 1 февруари во Даблин, а последниот е плеј офот во Лондон. Освен на островот и во Холандија, за прв пат годинава ке има и турнир во Берлин.

Бранител на титулата кој друг ако не Мајкал Ван Гервен.

 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.483
Поени од реакции
5.578
Како ме нервира како појава билдерот Price .. немогуче... инаку ми е многу чуден падот на Adrian Lewis сезонава.. можеби има некоја заднина неговиот пад... одеднаш тумна доле.. може некој има инфо шо му се дешава ? Приватни проблеми прхапс?
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
3.141
Поени од реакции
1.804
Nikoj ne prati pikado ?
Van Gerwen mu j eba majkata na Anderson, bukvalno go demolira. A se ocekuvase eden interesen neizvesen mec.

Smith e vo strašna forma, mnogu jako Finale ke gledame.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.483
Поени од реакции
5.578
Nikoj ne prati pikado ?
Van Gerwen mu j eba majkata na Anderson, bukvalno go demolira. A se ocekuvase eden interesen neizvesen mec.

Smith e vo strašna forma, mnogu jako Finale ke gledame.
VG ќе царува уште долго време, додека играше Фил The Power Тејлор , имаше повеќе неизвеснот... сега веќе не.. И Барнавелд нема да го гледаме веќе, се пензионира... Вејд и Едриан Луис не се тоа што беа... ќе има период на стагнација дур се пробијат 2-3 како Смит и Прајс на пример... инаку ми е преинтересен спорт , последниве години Снукер и Пикадо ми се најдобри спортски настани за гледање...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom