Пикадо

Играте ли пикадо?


  • Вкупно гласачи
    37

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
За професионално играње најдобра игра е double in-double out 501..оваа игра секогаш ја играме 1 vs 1 и според мене е вистинска мајсторија за да завршиш со дупла..

Иначе класика крикетот 2 vs 2 каде се игра до коска и нема лабаво :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
7мо-8мо одделение некаде растурав. По цели денови игравме пикадо и билијард со другарите.. Сеа не сум играл оддамна, може има година ипол.. Шо знам дали има нешто останато во мене.. :D
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Мартин Адамс е КРАЛ на пикадото..Баш пред еден месец имаше турнир во Лејксајд (Енглеска) ги гледав скоро сите негови натпревари,али последната изгуби 7-6 мислам..Таа Лиза Ештон е најјака кај жените..Инаку играм пикадо,поинтересно ми е до 501 отколку крикет.
Брат Мартин Адамс е втора лига БДО, првата лига ПДЦ е оди на скајспортс со ѕверовите Фил Тејлор, Мајкал Ван Гервин, Барни и компанија. Сега за една недела почнува Премиер Лигата, се игра секој четврток така да можиш да ги гледаш на стрим. Поискусните кладилничари сигурно ги знаат Тејлор и Ван Гервин.

За играње и јас играм скоро секој ден крикет но сум слаб играч, околу 15 круг затворам се. До 10ти можам да ги затворам бројките но заглавувам на центарите.
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Последнo игравме со @StormRage и како шо го затепав у старт му се насолзија очите, па му попуштив и победи.

Крикет беше ако не се лажам. :D
 
S

StormRage

Гостин
Последнo игравме со @StormRage и како шо го затепав у старт му се насолзија очите, па му попуштив и победи.

Крикет беше ако не се лажам. :D
Е од вакви деца ми идет да се упукам вколено... следна прилика пак ќе те решам :)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
Лига секоја ебана вечер до 5 сабајле нерви нерви а и многу смеење :D
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Брат Мартин Адамс е втора лига БДО, првата лига ПДЦ е оди на скајспортс со ѕверовите Фил Тејлор, Мајкал Ван Гервин, Барни и компанија. Сега за една недела почнува Премиер Лигата, се игра секој четврток така да можиш да ги гледаш на стрим. Поискусните кладилничари сигурно ги знаат Тејлор и Ван Гервин.

За играње и јас играм скоро секој ден крикет но сум слаб играч, околу 15 круг затворам се. До 10ти можам да ги затворам бројките но заглавувам на центарите.
Не ги знам тие,али гледам на Еуроспорт..Иначе да не знаеш кога има следно првенство во пикадо што ќе го даваат на Еуроспорт..И тоа копилето Декер од Холандија и тоа е добро..
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Да да гледам редовно пикадо , мооогу следам во последно време , нешто се ослободив и најдов мнооогу време за пикадо!
Пратев англиското финале на еуропаспорт , многу добро беше , знам едниот имаше розев дрес со мачки од глитер на грбот.
Како и да е , добар новооткриен спорт за мене и ке продолжам да го пратам ,а до кога ке видиме. Нешто 15ти се спомнува...
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
7-8ми круг затворање на бројките, ова во крикет, 301/501 просек 1/3 трипл 20ка од фрлање :D
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.619
Поени од реакции
12.431
Вежбани ви се вас рацете после La Decima
:drk:
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
последниве 5-6дена многу слабо гледам пикадо :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom