Пиво

Коe пиво најчесто го пиетe?

  • Скопско

    Гласови: 255 39,2%
  • Златен даб

    Гласови: 182 28,0%
  • Amstel

    Гласови: 63 9,7%
  • Heineken

    Гласови: 73 11,2%
  • Tuborg

    Гласови: 52 8,0%
  • Beck's

    Гласови: 17 2,6%
  • Други

    Гласови: 117 18,0%

  • Вкупно гласачи
    651
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Доколку имате можност пробајте Сарајевско тамно пиво... за тие што сакаат темни пива...
Сараевчани растур прават сега со новата линија! Има едно со три видови хмељ , го јаде и БИП и сите пива кои се со понови и поквалитетни технологии!
Викендов бев во Јунанистан, бог те мазо, не можам да пијам Митос или Фикс, се разнежнив со Будвајзер, Уркуел(Урквел), Козел и Сараевско ....:D:oeoeoe:
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Јунанистан :D
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Јунанистан :D
Море што ги дупам:D
Акчли, јас нормално со нив, со обичните луѓе мислам ама како општество не ги онадам под разно;), одам таму, имам бизнис релации и си функционирам нормално! Знам да се зарасправам на граница заради налепницата што ја лепеа и ред други глупости.
Пиво не знаат да прават, впрочем како и македонците, исти андрак:D:oeoeoe:
 
Последно уредено:

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Првото нијанса по горчлив вкус како за мене второто маалку по силен вкус али добри се во глобала ке бива за седенка добри пива... Инаку пробав и Urberau Bell го купив од машина поставена пред зградата 2е стакло и шишето има лик и вкусот нашето горско пиво не ми се допадна. Сега сум зел уште 3 други ке ги пробам па ке пишам (инаку пивата се од маркет и не се скапи да се разбереме уште не сум стигнал по баровите да ги пробам поскапите да нема замерки) А да пиев и Haineken него најмногу пошто девојката беше зела цел пакет (што се разбира женско од пиво :pipi:) и искрено исто како кај нас мн меко пиво да не кажам за девојки....
Vo Nirnberg si zatoa ne se zamaraj vo piva kako Bitburger. Tucher e od tuka ama pored mene ne e dobro. Probaj od frankonskite piva. Guttmann Hefeweizen ili Huppendorfer ako najs. Krug Bräu e dobro. Ke se najde nesto :)
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.076
Поени од реакции
1.516
лесно и светло со пица или скара :ајнапиво:
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
20190608_195705.jpg
Добро балансирано пале лагер,
не е врв на уметност ама ако се најдете на Крит, пробајте, добро е за гаснење жед;)
 
Член од
6 август 2011
Мислења
682
Поени од реакции
1.065
Во споредба со крафтот на Темов пивата у woodstock се божји напитоци :)
150 денари е најефтиното пиво и тоа 0.48 :confused::confused:!??!
Прво што е фората со тие 2 милилитра што ќе ги заштедат само тие знаат .
Второ вкусовите толку се одвратни што последниот пат кога бев пред една недела во вкусот на пивото се чуствуваше вкусот на нерастопен пивски квасец :sick:
И 150 денари чаша :гомце:
А за 150 има Erdinger, Paulaner, Holsten..
Темов до пред година ипол / две имаше добро пиво. Што се деси у меѓувреме не знам, ама сега во уста не се става.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Да не начекал некој од вас Црно Лашко? Колку ми беше убаво тоа пиво и го снема. Пивара почна изгледа да произведува светло Лашко и ич не ми фати.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.124
Поени од реакции
18.110
Просто прашање?
Каде е можно да прочитаме список на пива(р)н(и)ци) учесници на Пиво Федт во Прилеп или Цеца и Селимова/Желчевски извадиле сопствени пива?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Да не начекал некој од вас Црно Лашко? Колку ми беше убаво тоа пиво и го снема. Пивара почна изгледа да произведува светло Лашко и ич не ми фати.
Нема никаде, им ствараше конкуренција на Скопска и Прилепска пивара :) Нели е воочливо, веднаш штом го тргнаа од земјава жглааб и двете пивари искачаат со темни пива :) Семката да им се сотре како што пцуеше еден член на форумов.
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Ne sum ljubitel na pivo a i voopsto na alkohol iako sum se pravela letva na vremeto u sredno xD nejse ako moram da biram neka bide Guinness, preferiram temni piva.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Видов Амстелот и Лашкото ги полни Скопска пивара под лиценца. Од кога тоа? Порано како да ми беа подобри сега некако тешко се допиваат посебно тие од лименка.

Дали може некаде да се најде Кенбах од Битолска пивара? Дали воопшто се произведува? Ни во Битола не видов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom