Пиво

Коe пиво најчесто го пиетe?

  • Скопско

    Гласови: 256 39,2%
  • Златен даб

    Гласови: 182 27,9%
  • Amstel

    Гласови: 63 9,6%
  • Heineken

    Гласови: 73 11,2%
  • Tuborg

    Гласови: 52 8,0%
  • Beck's

    Гласови: 17 2,6%
  • Други

    Гласови: 118 18,1%

  • Вкупно гласачи
    653
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Krombacher Weizen slusham vo Bitola imalo, najverojatno vo vero ? Koja mu e cenata na 0.5 ?
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.131
Поени од реакции
18.127
Brat bar da ja prevedeshe :)
Сите претставници на пивари во хотел одбрале да се напијат од 'своето' пиво, последниот нарачал кока кола и рекол во смисла ако и вие не пиете пиво и јас не пијам.Комерцијала муабет :)
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Brat bar da ja prevedeshe :)
Me мрзеше, ама ајде ќе пробам, ојделе на една конвенција за пиво неколку представници на марки на пива и одседнале во истиот хотел, одат во барот да се напијат нешто.

-И овој од Сан Мигел рекол на бармено:
На мене стави ми Сан Мигел.
-Од Круз кампо рекол:
На мене стави ми Круз Кампо
-Од Амстел рекол:
На мене стави ми Амстел

-А од Алхамбра рекол:
На мене стави ми Кока Кола.

И овие другите зачудено го прашале зошто не порачуваш Алхамбра?

Овој им одговорил
- Па кога вие не порачувате пиво, нема ни јас да порачам.[DOUBLEPOST=1501013898][/DOUBLEPOST]Има врска со марките на пива, мене Круз Кампо ми е ОК, не сум некој афиционадо ама ми се допаѓа иако си се држам до Естреља Галиција (не онаа попознатата Естреља) i do Mahou.
 

hurley

observer
Член од
17 мај 2015
Мислења
166
Поени од реакции
150
Бев преди недела дена во Битола и Прилеп и пив Златен даб.
Ме бендиса многу,добар е:vozbud:
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.181
Поени од реакции
21.305
Знае некој што се случи со Кенбах? Пред некоја година имаше ребрандирање и беше одлично пиво, по мене далеку подобро од Скопско или Даб но некако го снема?
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.084
Поени од реакции
15.920
Знае некој што се случи со Кенбах? Пред некоја година имаше ребрандирање и беше одлично пиво, по мене далеку подобро од Скопско или Даб но некако го снема?
Го имаше едно време, зборам пред десетина години, па пред околу 5 години пак почнаа да го произведуваат, па пак го снема и одамна го немам сретнато некаде.

Инаку да, добро пиво, многу добро, но далеку од скопското.[DOUBLEPOST=1507880679][/DOUBLEPOST]
Бев преди недела дена во Битола и Прилеп и пив Златен даб.
Ме бендиса многу,добар е:vozbud:
Испиј 3 - 4, па пиши како главата наредниот ден и дали навистина е толку многу добар.
 

SpiderWeb

ја заменува титулата под името во вашите мислења.
Член од
12 мај 2008
Мислења
632
Поени од реакции
622
Знае некој што се случи со Кенбах? Пред некоја година имаше ребрандирање и беше одлично пиво, по мене далеку подобро од Скопско или Даб но некако го снема?
Битолската пивара сеуште работи и произведуваат Битолско, го има по некои кафичи и пабови, ама изгледа целна група им се селски бакалници, па почесто ќе го сретнеш в коперација заедно со Крали Марко. Кенбах немам ни јас видено одамна, ама ќе прашам баш во кафичите што нудат Битолско, дали воопшто им се нуди Кенбах или веќе не го произведуваат.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
А има ли го некаде по маркетиве Јагодинското пиво?
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Vo koi kafici vo Sk ima izbor na belgiski piva, i kade se poeftini, eve konkretno Leffe

Sent from my HTC One mini 2 using Tapatalk
 

Daniel.

Juventino per sempre
Член од
18 август 2009
Мислења
620
Поени од реакции
356
Vo koi kafici vo Sk ima izbor na belgiski piva, i kade se poeftini, eve konkretno Leffe

Sent from my HTC One mini 2 using Tapatalk
Го има во Гарсон и во Порта, заедно со уште неколку други белгиски и германски пива. Во порта имаш поголем избор, но мислам дека Гарсон беше поевтино.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom