Пиво

Коe пиво најчесто го пиетe?

 • Скопско

  Гласови: 256 39,2%
 • Златен даб

  Гласови: 182 27,9%
 • Amstel

  Гласови: 63 9,6%
 • Heineken

  Гласови: 73 11,2%
 • Tuborg

  Гласови: 52 8,0%
 • Beck's

  Гласови: 17 2,6%
 • Други

  Гласови: 118 18,1%

 • Вкупно гласачи
  653
Член од
21 јануари 2022
Мислења
296
Поени од реакции
1.603
^^

Франкфуртер 2.5/5 - пиво што има генерички вкус на речиси сите евтини германски пива
Ото фон Шредер 2/5 - ме привлече фенси лименката, но ништо посебно на вкус
Кајзервин 3/5 - иако не сум љубител на радлери, овој има вкус на портокал и беше пријатно освежување
Стенли Купер 1/5 - многу лошо пиво, никаков вкус, срање
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.878
Поени од реакции
84.182
Член од
21 јануари 2022
Мислења
296
Поени од реакции
1.603
Пивово го полни Хајнекен, веројатно за азискиот пазар, на вкус би му дал оценка 2,5/5, малце генерички вкус има, но од друга страна, чини 25 ден. за лименка од 0,33 мл во Топ Дринкс, па сега видете :)

20240402_223631.jpg
 
Член од
21 јануари 2022
Мислења
296
Поени од реакции
1.603
Холандско пиво од Топ Дринкс, лименка 0,33 л за 25 ден. Ништо посебно на вкус, но морав да го пробам. Оценка: 2,5/5

20240411_214832.jpg

Ова го начекав во еден киоск кај Триумфалната порта, мислам дека беше 105 ден. за лименка од 0,5 л. Обожавам пченични пива, одлично на вкус, оценка 5/5

 

Kajgana Shop

На врв Bottom