Пиво

Коe пиво најчесто го пиетe?

  • Скопско

    Гласови: 256 39,2%
  • Златен даб

    Гласови: 182 27,9%
  • Amstel

    Гласови: 63 9,6%
  • Heineken

    Гласови: 73 11,2%
  • Tuborg

    Гласови: 52 8,0%
  • Beck's

    Гласови: 17 2,6%
  • Други

    Гласови: 118 18,1%

  • Вкупно гласачи
    653
Член од
11 април 2012
Мислења
4.281
Поени од реакции
4.689
Тоо друже, јас во стакло го пробав! Имаат колекциони пакети изгледа! Јас имав едно пет вида Старопрамен!
Може не знам тоа, овие ги најдов во обичен маркет во Маџарска и одма земав да пробам :)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.645
Поени од реакции
13.102
Го пробав денес Перони настро аѕуро, многу лесен и питок лагер, со астрономско висока цена. Убаво е да се проба, но за голема количина треба бубрег да шитнам.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
Го пробав денес Перони настро аѕуро, многу лесен и питок лагер, со астрономско висока цена. Убаво е да се проба, но за голема количина треба бубрег да шитнам.
Колку го плати? Околу 70 мислам треба да е, пристојна цена.
Мене ми е омилено од Перони (6 типови до сеа сум пробал од нив), баш како што рече, прилично лесен лагер. Лизга :D



Btw денес La Trappe Trapist Tripel пиев.
Квалитетено пиво. Со повисок процент на алкохол, погорко, што е и карактеристично за Tripel стилот.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.645
Поени од реакции
13.102
Колку го плати? Околу 70 мислам треба да е, пристојна цена.
Мене ми е омилено од Перони (6 типови до сеа сум пробал од нив), баш како што рече, прилично лесен лагер. Лизга :D



Btw денес La Trappe Trapist Tripel пиев.
Квалитетено пиво. Со повисок процент на алкохол, погорко, што е и карактеристично за Tripel стилот.
95 за 0.33. Ко шо реков, за бубрег шиткање е. Радије би јапонското, иста количина е ама ради суво па го цугам полека.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.281
Поени од реакции
4.689
image.jpg
Се префрливме на локални пивца
Ова е многу лесно пивцо, ниска газираност, вкус на цреша
За љубители на ваква комбинација топло го препорачувам

а и од Маџарски пива Шопрони (soproni) според мене е одличен лагер слободно ако го сретнетево избор да му дадете можност
Добро балансиран вкус нема горчина и ниска газираност реално одлично за уживање и освежување (ова за лагерот зборам не за црешовкава)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.892
Поени од реакции
10.517
95 за 0.33. Ко шо реков, за бубрег шиткање е. Радије би јапонското, иста количина е ама ради суво па го цугам полека.
на пакет.мк е 76ден а во тинекс имате некое обично перони и е 70 0,5 и 50ден 0,3 ако добро се сеќавам


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
@dobramuzika извини вака, ама сликиве малку без поента се. Што пива се ова на сликава, кај ги има, како ти се допаѓаат? Некое коментарче нема да е лошо...
 
D

dobramuzika

Гостин
@dobramuzika извини вака, ама сликиве малку без поента се. Што пива се ова на сликава, кај ги има, како ти се допаѓаат? Некое коментарче нема да е лошо...
во право си, отсега па натаму ќе внимавам што ќе објавувам, а и кога ќе објавувам ќе гледам да дадам барем и некој краток коментар.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.281
Поени од реакции
4.689
На одење накај дома во Германија на бордершоп си товарив пакет Ердингер Вајс 20€ 24 лименки 0,5 пренајсрејчен :)
Сега Џерманциве ќе се јават да ми кажат како ме опљачкале, ама знаејќи дека истото у Шведска ми е 2.5€ лименка абе фери пак би платил само да идам од таму да си купам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom