Пиво

Коe пиво најчесто го пиетe?

  • Скопско

    Гласови: 256 39,1%
  • Златен даб

    Гласови: 183 28,0%
  • Amstel

    Гласови: 63 9,6%
  • Heineken

    Гласови: 73 11,2%
  • Tuborg

    Гласови: 52 8,0%
  • Beck's

    Гласови: 17 2,6%
  • Други

    Гласови: 118 18,0%

  • Вкупно гласачи
    654

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.260
Поени од реакции
22.483
Во Мк сум, ама зетот е од Полска, па по пат наваму ми купуваат пива, полски, чешки, хрватски :D Низ која држава поминат,по десетина вида! Оваа година 40 шишиња се собраа:jeeee:
Браво за зетот. Дај кажи му нека ми најде некоја невеста од таму што ќе ми носи пива на враќање од дома :smirce:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.111




Јас само што испив едно вакво... Лошо.
За никаде е. Лош вкус на евтино и разводенето трета четврта класа пиво
.

По пишувањата на нет би требало да е барем пролазно ок, ама не е. Или некако успеале да набават некоја фејковача, не знам, ама знам дека во Стокомак дефинитивно немаат НИЕДНО ПИВЛИВО ПИВО... Какви жртви правам во име на знаењето. Ценете го тоа. :)
Автоматски споено мислење:


Не знам бе, Старопрамен класик лагерот, Козел светло/темно, на секој чекор имаше. Па и Гамбринус. Ама тие две Старопрамен што ги м’скаш изгледа се некои спешл едишн, не ги има секаде.

Во Чешка си во моментов? Пред некој ден со полски пива те гледав.
Го јадеше и ти сине, а?
Пивово беше толку лошо што у веро, од неговата оригинална цена од цирка 75 денари го намалија на упола - 33 и пак 10тина лименки ако се шитнаа еве на.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.290
Поени од реакции
29.767
Пиво од Стокомак земам со два прста, исклучиво по едно, гонет од некоја бизарна љубопитност - колку лошо може да биде сега ова. :D
Навистина зачудувачки е како во продавницата немаат и никогаш немале некое макар пролазно ок и пивливо пиво. Ќе им се погодеше еднаш, како намерно да ги бираат така. Срам ми е и на мајстори да им давам вакви помии, барем не кога за помалку пари има чесно ѕидарска доза Скопско.


...неговата оригинална цена од цирка 75 денари
Охохо, некој сериозно го преценил. Интересно прашање е дали увозниците воопшто ги пробуваат пивата што ги нарачуваат?
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Пивата од КАМ и оние со најниска цена и квалитет, колку и да се лоши ако ти се пие ќе купиш ќе се напиеш, ама оние од СТОКОМАК се тотален ужас. Секогаш кога ќе купам пиво со сега сум се трудел колку и да е лошо да ја испијам цела лименка, за прв пат некое пиво да не можам ни до пола да го испијам ми се има случено со оние пива од Стокомак ко "Horal 1860"
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.649
Поени од реакции
34.918
Пивата од КАМ и оние со најниска цена и квалитет, колку и да се лоши ако ти се пие ќе купиш ќе се напиеш, ама оние од СТОКОМАК се тотален ужас. Секогаш кога ќе купам пиво со сега сум се трудел колку и да е лошо да ја испијам цела лименка, за прв пат некое пиво да не можам ни до пола да го испијам ми се има случено со оние пива од Стокомак ко "Horal 1860"
Тоа N.o1 има вкус и мирис како накиснат чорап. Навистина не разбирам како воопшто егзистираат компании со таков срање продукт, тој што го измислил, и решил да го продава или е некој хроник што ќе испие и шпиритус за да се налока, или е некој што одамна изгубил вкус и мирис.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.286
Поени од реакции
4.689
Тоа N.o1 има вкус и мирис како накиснат чорап. Навистина не разбирам како воопшто егзистираат компании со таков срање продукт, тој што го измислил, и решил да го продава или е некој хроник што ќе испие и шпиритус за да се налока, или е некој што одамна изгубил вкус и мирис.
Брии според ревјуз што ги дадовте не сум сигурен дали вие уствари пива сте купувале или тестови за корона :)
Може е намерно така да се осигураш дека немаш корона и уште имаш вкус
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.649
Поени од реакции
34.918
Брии според ревјуз што ги дадовте не сум сигурен дали вие уствари пива сте купувале или тестови за корона :)
Може е намерно така да се осигураш дека немаш корона и уште имаш вкус
Tреба да ви го стават на граница задолжително да го испиете пред влез во мкд :D
Нема да има потреба од пцр :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.062
Поени од реакции
57.309
Потврдувам. N.o1, убедливо најлош лагер што сум го пробал.
И Хорал-от е лош, иако некој го фалеше некоја страна поназад.

Eichbaum (особено темното) од КАМ исто не би го купил повторно. Од КАМ вреди да им се даде шанса на пивата од Steam Brew.


Инаку гледам тинекс ја збогатиле понудата на пива со Chimay, Kwak, Duvel, La Chouffe, Westmalle, La Trappe, Fentimans...
До сега ги немав видено кај нив во понуда.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.612
Поени од реакции
18.058
Пивата од КАМ и оние со најниска цена и квалитет, колку и да се лоши ако ти се пие ќе купиш ќе се напиеш, ама оние од СТОКОМАК се тотален ужас. Секогаш кога ќе купам пиво со сега сум се трудел колку и да е лошо да ја испијам цела лименка, за прв пат некое пиво да не можам ни до пола да го испијам ми се има случено со оние пива од Стокомак ко "Horal 1860"
Па не оди во Стокомак, оди во Гранап и купи си Козел. Во Стокомак цела роба е полска, со се пивата, и ме зачуди лименки од 0.5 л. по 30 денари коштаа, самата цена не ми даде да купам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom