Пиво

Коe пиво најчесто го пиетe?

 • Скопско

  Гласови: 222 39,4%
 • Златен даб

  Гласови: 166 29,4%
 • Amstel

  Гласови: 55 9,8%
 • Heineken

  Гласови: 60 10,6%
 • Tuborg

  Гласови: 46 8,2%
 • Beck's

  Гласови: 15 2,7%
 • Други

  Гласови: 95 16,8%

 • Вкупно гласачи
  564

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.366
Поени од реакции
50.047
Kaко знаеш ти каков вкус имаат пикавци отстоени во вода?
(или можеби подобро да не прашувам)
По претпоставка, воден по мирисот :D
Мирисот на пикавци нафрлани во сад, чаша, шише со вода, си го почувствувал и ти барем некогаш.

Ми имаше некој таков шмек мене.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
10.813
Поени од реакции
12.229
Значи од лани зимоска ко ги донесоа во КАМ ги меркав и сега ко ја почнав сезоната на пиво си купив и се право освежување во вкус на пиво. Убај ми се овие IPA.
Браво за КАМ.

Единствена мана е што се во лименки, мразам да пијам било што од лименка. Стакло си е стакло.

 
Член од
11 април 2012
Мислења
3.179
Поени од реакции
3.065
image.jpg Ако патувате накај Турција еве некој совет:
Ова лево Варим мижете кога поминувате покрај него
Ефесот на сликава ако сакате Блонд Але пробајте мене не ми остави впечаток (ама не сакам Але)
Бомонти филтерсиз (ова значело нефилтрирано) е многу добро
Ефес özel seri ладно филтрирано исто е многу добро :)
 
Последно уредено:
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.211
Поени од реакции
11.832
Начекав у Веро Асахи јапонското за 170. Ми се биде солено па да прашам вреди ли макар да се проба?
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.782
Поени од реакции
17.637
Начекав у Веро Асахи јапонското за 170. Ми се биде солено па да прашам вреди ли макар да се проба?
Еве друга опција:

110 ден.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.366
Поени од реакции
50.047
Начекав у Веро Асахи јапонското за 170. Ми се биде солено па да прашам вреди ли макар да се проба?
Не, прескапо е. Во градско тобако беше 90.
Провери само дали произведувач е Перони Италија.

Пивото е океј, добар лагер.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.211
Поени од реакции
11.832
Не, прескапо е. Во градско тобако беше 90.
Провери само дали произведувач е Перони Италија.

Пивото е океј, добар лагер.
Од Перони е. Еуролаб или Елабо се викаше фирмата што ги дистрибуира и двете пива кај нас. Сеа го зедов и пробав. Доста суво и не ти остава никаков aftertaste. Што ми оди ептен у прилог. Само цената е "веома врло" висока. Гролш повеќе се исплати. 20210708_234339.jpg
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.733
Поени од реакции
3.775
Allagash Belgian white.... zitno pivo vareno so koriander i kora od portokal.Visoka ocenka na beeradvocate.
PS:Ne se macite skopsko da go prebaruvate losa ocenka ima.20210708_222654.jpg
 
Последно уредено:
Член од
7 декември 2019
Мислења
3.818
Поени од реакции
6.438
Две си земала срцката, да не оди таму ваму цело вереме :ROFLMAO: Поштуем!
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
10.870
Поени од реакции
17.472
Две си земала срцката, да не оди таму ваму цело вереме :ROFLMAO: Поштуем!
...ама што е штосот што не го испи целото пиво од првата чаша и го постави доле?
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
3.818
Поени од реакции
6.438
...ама што е штосот што не го испи целото пиво од првата чаша и го постави доле?
Не сфати? Па кога треба да иде во WC она ja користи едната чаша, сега се збунила малце :ROFLMAO: :pos:
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.727
Поени од реакции
10.598
Batice zatoa flasica. Em nema da te dupat u mozok takvi kelnercinja em ke znaes so pies em nema da se izlozuvas na rizik od nemiena casa i korona :pijanco:
Oд друга страна, ако не можеш на вкус да ги разликуваш пивата што ги нарачуваш - веројатно и заслужуваш да те зезаат. :)
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
3.818
Поени од реакции
6.438
Oд друга страна, ако не можеш на вкус да ги разликуваш пивата што ги нарачуваш - веројатно и заслужуваш да те зезаат. :)
А ти можеш да ги разликуваш? Две минути стојани, скопско, даб и лашко да речеме, во непрозирни чаши!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom