Пиво

Коe пиво најчесто го пиетe?

 • Скопско

  Гласови: 162 36,7%
 • Златен даб

  Гласови: 142 32,1%
 • Amstel

  Гласови: 41 9,3%
 • Heineken

  Гласови: 41 9,3%
 • Tuborg

  Гласови: 36 8,1%
 • Beck's

  Гласови: 8 1,8%
 • Други

  Гласови: 71 16,1%

 • Вкупно гласачи
  442

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
4.092
Поени од реакции
4.395
И мене.
Стварно не ги контам луѓево што го пијат.
Имаат огромна разлика од серија до серија и се неквалитетни, едноставно кажано.

У ствари знам што е причината - навика.
Види, сум у трговија долг период, баш после завршување на работата, зборевме за пиво, скопска пивара произведува и одма го пушта у продажба, тоа пиво му треба време да одстои, а они обратно прават.. Едно да испијам глава ми пука, човек да мисли дека испил ракија, бело вино и уште нешто.
Море гледна точка е дека зинале за пари, дојде време пивара да произведува сок по име Џоу.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
15.529
Поени од реакции
11.351
Можда е офтопик, али денеска го пробав сокот на Пивара, срамота е да земаат лиценца за да праат браво сокчиња.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
4.092
Поени од реакции
4.395
Можда е офтопик, али денеска го пробав сокот на Пивара, срамота е да земаат лиценца за да праат браво сокчиња.
Тој сок е добар исто како новата фанта, катастрофа.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.341
Поени од реакции
1.719
Пoследнo кoгa пиев дaб имaше вкус нa изветреaнa пелистеркa oд пред 3 денa. Срaм ме фaќa кoгa пред гoдинa денa сум пишaл декa е дoбрo пивo... бљaк

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
482
Поени од реакции
1.157
Првите 2 голтки, максимум 3, ако е доволно ладно пивото од Даб се фантазија. Човек да помисли дека не постои по ускладено пиво. Ама после тоа како мочка да пиеш. Ова зборувам за стаклените шишиња. Пластиката им е скрос ужас, во уста не се реди.
 
Член од
6 август 2011
Мислења
376
Поени од реакции
529
Првите 2 голтки, максимум 3, ако е доволно ладно пивото од Даб се фантазија. Човек да помисли дека не постои по ускладено пиво. Ама после тоа како мочка да пиеш. Ова зборувам за стаклените шишиња. Пластиката им е скрос ужас, во уста не се реди.
даб и баланс магаре и астро физика.
Ладно пиво ги крие сите мани и ништо не осеќаш, ама македонче од 35 денари не дава повеќе за нешто што се нарекува пиво. :)
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
648
Поени од реакции
654
Старопрамен е ок али ова кај нас што се продава го прават во бугарија(каменица) и е доста полошо во однос на тоа што сум го пиел од чешка. Затоа и го има во маркети сега и е достапно (40 ден и тоа не мора да враќаш шише)
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
482
Поени од реакции
1.157
Вчера пробав Paulaner, пивото е чиста перверзија. 70 денари 0.33 ама вреди за сите пари. Го има во Tinex. Исто има и Krombacher темно што исто е добро.
 

Almeida

гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
6.148
Поени од реакции
13.154
Вчера пробав Paulaner, пивото е чиста перверзија. 70 денари 0.33 ама вреди за сите пари. Го има во Tinex. Исто има и Krombacher темно што исто е добро.
Paulaner Hefewiezen е една од најдобри пијачки евр.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.753
Поени од реакции
2.650
20181110_135624.jpg 20181110_135804.jpg 20181109_183513.jpg Првите две се од ресторан со минипивара во Братислава, светлото е за 4+ а темното е супер ама ми личи на копија на Гинис.А може е и Гинис кој го знае!
Јарецов е проверена конфекција ама морално беше:D
 

Almeida

гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
6.148
Поени од реакции
13.154
Црниот Даб го вратиле по маркетиве деновиве, баш на време.
Морам да ја пофалам Прилепска пиварница. Не сум некој голем љубител на црно пиво, ама ова ми е многу убаво избалансирано. Може и 0,5 да избацат, би било добро.
 
На врв Bottom