Пивофест 2016

C

cige

Гостин
Искрено никогаш не сум бил на Пиво Фест а и немам некој мерак но според мое мислење е дека треба да направат една вечер да биде само македонско друга вечер да е странско, третата да е изведувачи од бивша југославија и четврта да има некој концерт целовечерен. Или нека направат како на Eгзит повеќе стејџови па нека има секој стејџ свој жарн на музика кој ќе се фура.

Овака испомешано тотално е глупо. Не личи, викнале регејанец и после него Тropico bend.
Па тоа е збирштина од нискобуџетари, само гледаат некој да им се нафати, колку да им се потполни распоредот.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Па тоа е збирштина од нискобуџетари, само гледаат некој да им се нафати, колку да им се потполни распоредот.
Јас немам против и да има по ваквите манифестации фолк и ред друг вид жанрови од Србија , Хрватска, Босна.. . Јас ги почитувам Хари Мата Хари и Александра Радовиќ па дури и до некаде Тропико но бар нека си биде тоа распоредено како што треба. На регејанецот ќе има публика кој си поштува таков стил музика и после него пола од публиката ќе си се разотиде некаде а можат да ја задржат уште неколку часа со таков стил музика тој ден.

Овака како скечот на К-15 со Ристо DJ кога ги критикува резиденд диџеите. Можеби ова сум го пишал и порано на темава, (дежа ву малце иде :) ) ама ај нека си стои пак истово.
 
Последно уредено:

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Пивофестов е добра прилика и сите што ќе отидат на него да го посетат/видат и Мермерното езеро:)
 
Член од
23 април 2013
Мислења
278
Поени од реакции
260
Пивофестов е добра прилика и сите што ќе отидат на него да го посетат/видат и Мермерното езеро:)
Само ако идите со кола, оставете си ја негде настрана, препорачливо е .....
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.607
Поздрав до сите кајганџии шо се или че одат на пивофест и убаво да си помините :)
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.020
vo pogled na narod :D nekako mn slabo so narod bese.
Ama se si mislam deka se cuvaat za vecer i za utre lugevo.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.607
vo pogled na narod :D nekako mn slabo so narod bese.
Ama se si mislam deka se cuvaat za vecer i za utre lugevo.
Прва вечер по традиција треба да се повеќето млади ама пошто младите од љубов киднаа странство тоа е тапата :D
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280

Attachments

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Сега нека префрлат Авалон Продиџи да се дешава на Пиво фест и таман со поплавава да има шутки, шлапкање и прскање со вода на Smack my bitch up :)
 
S

silmarillion

Гостин
Чекај бе нема канализација? За стилист дека има знаеме, ама канализација?
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Жешките романски танчарки го запалија Прилеп – ЕКСКЛУЗИВНО ФОТО





Финалето на првата фестивалска вечер на “Пиво Фест 2016” го приредија гостите од Романија “Fly Project”, а нивната придружба, двете аткрактивни танчарки, го запалија Прилеп.













А.Г.

http://markukule.mk/жешките-романски-танчарки-го-запалиј/[DOUBLEPOST=1468597798][/DOUBLEPOST]Eкспресно исчистен центарот во Прилеп: Пиво Фест нема да трпи од невремето



Центарот во Прилеп и плоштадите “Методија Андонов – Ченто” и “Александрија” за кратко време беа исчистени откако Прилеп го зафати силно невреме и попладнево истите беа поплавени.



Благодарение на експресната интервенција на Локалната Самоуправа и ЈКП Комуналец Прилеп, забавата на фестивалот на пивото и скарата ќе продолжи без проблеми.

Иако некои медиуми манипулираа со јавноста дека наводно фестивалот ќе биде прекинат, фотографиите од центарот на Прилеп моментално покажуваат нешто сосем друго.

Ова говори за беспрекорната организација на Пиво Фестот и за посветеноста на Општина Прилеп се да помине во беспрекорен ред.






 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.536
Поени од реакции
14.669
И вчера слабо народ, капак на се и дождот и онаа каролина поарно престиж да ја преместеа ебати певаљката
 

Kajgana Shop

На врв Bottom