Пиволенд 2016 на Кале - 31.8-4.9.2016

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.287
Алал им вера на италијанциве Liveplay...иако добро лесно е со песни на Колдплеј да направиш добро шоу.....ова македонци не можат да го направат. Супер енергија и се максимално професионално сработено.

Не ни знаев дека се странци али у моментот кога ги заслушав одма се гледа дека се некако премногу кул оди за да бидат македонци....

(y)
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Алал им вера на италијанциве Liveplay...иако добро лесно е со песни на Колдплеј да направиш добро шоу.....ова македонци не можат да го направат. Супер енергија и се максимално професионално сработено.

Не ни знаев дека се странци али у моментот кога ги заслушав одма се гледа дека се некако премногу кул оди за да бидат македонци....

(y)
Бев блиску до центарот од каде се контролира озвучувањето и ги видов дека работат професионално. Си донесоа свои тон мајстори, контролори на светло и се со ред. Уште кога ги видов дека се шетаат со слушалки на ушите (исти како обезбедување што носи па за малку помислив да не се обезбедување :D), се гледа дека професионално си ја работат работава. Не се ко нашиве пејачи што се дерат на микрофон у смисла "Сале пушти бас у монитор, или намали микрофон" , или "Гаси светло"
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ова треба да се укине како настан, како што за крш филм некој ќе рече џабе лентата, за пиволендов би му дошло џабе галамата.
 
B

Blade Torch

Гостин
У-Ж-А-С

капак на све, помеѓу два панк бендови ми пушта радио хитови од кои долниов ми е поддуен. Ме заебавате?? Алиша Кис ќе слушам и отров од Темов ќе пијам? Тоа е добитното комбо?


ако има некој што ги прати Флукс, да ми каже претпоследната песна од синоќа како се вика :)
 
Последно уредено од модератор:

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Фала ви дечки, криво ми беше шо не отидов ниеден ден на пиволенд ама вие сеа ме расположивте :ајнапиво:
 

WeAreWhoWeAre

Mia san mia
Член од
12 јули 2015
Мислења
244
Поени од реакции
511
После пробување на пивото на Темов:
Прегледај го приврзокот 155700
Пивара Темов организатор, пивница Стар Град ми беше добро место се додека не почнаа да го продаваат само тоа нивно пиво што го произведуваат кое не го бива за ништо. Кога видов дека штанд ќе имаат се молев за душите на тие што земат од таму пиво, незнам кој им даде дозвола да произведуваат пиво.
I did warn you.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Пивото на Темов го пиев пак пред 2 недели, и беше полошо од првиот пат кога го пробав, иако претпоследниот пат кога го пробав ми личеше како да го имаат оправено. Плус, што направиле од пивница, целосно ја унаказиле, ставиле некои коњопои, па луѓе со поховани даски, некоја селска шема...
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.098
Поени од реакции
5.741
Да не знае некој програма за алтернативните стејџови?
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.098
Поени од реакции
5.741
Нема psy-trance годинава, а? :(
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Повраќаница од програма, ко по обичај. Не ни пробујте да ги браните. По самиот "да ја сум студент на графички дизајн" постер се глеа дека помалце труд се има вложено во говново од фестивал отколку во мојот социјален живот.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.343
Поени од реакции
7.458
Повраќаница од програма, ко по обичај. Не ни пробујте да ги браните. По самиот "да ја сум студент на графички дизајн" постер се глеа дека помалце труд се има вложено во говново од фестивал отколку во мојот социјален живот.
http://pivolend.com.mk/programa
Сеуште стои програмата од лани. Ни на вебмастерот му немаат платено да смени на сајтот.
Којзнае колку луѓе имаат заебано па сега никој не сака да им работи.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
http://pivolend.com.mk/programa
Сеуште стои програмата од лани. Ни на вебмастерот му немаат платено да смени на сајтот.
Којзнае колку луѓе имаат заебано па сега никој не сака да им работи.
И линков го имаат опнато на официјалната страна на фб. Ја од прво немав приметено дека е ланската програма и си викам шо е форава зашо 99% иста програма. И лани каснеа со програмата. Трагедија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom