Пиволенд 2016 на Кале - 31.8-4.9.2016

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.875
Поени од реакции
5.900
Од 31 август до 4 септември во Скопје ќе се одржи 9. „Гурманскиот викенд со пиво – Пиволенд“.

Посетителите пет дена ќе имаат можност да уживаат во дегустација на многу видови пиво, гурмански деликатеси и над 100 музички настапи на три фестивалски бини, информираат организаторите.

Локацијата на „Пиволенд“ традиционално е на Кале.

Превземено од Кригла Пиво
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.103
Поени од реакции
15.393
vazno da se znae

 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.875
Поени од реакции
5.900
Рибља Чорба, Студени Нозе, Ефто Пупиновски на Пиволенд, отворен конкурс и за млади музичари„Пиволенд“ и оваа година ќе се погрижи да ја вжешти атмосферата во Скопје по завршувањето на летните одмори. Од 31 август до 4 септември, Скопското Кале ќе биде збирно место на сите љубители на пивото и добрата забава.

Од организацијата откриваат дел од изведувачите кои ќе се погрижат за одлична атмосфера. Ќе се потсетиме на старите хитови на „Студени нозе“, ќе ја пееме во еден глас „Туѓа си бескрајно“ со Ефто Пупиноски, ќе нѐфатиносталгијасо„РибљаЧорба“, аќегичуемеи„ТрибјуттуКолдплеј“, енергичнарокмузикаодсветскитетоплисти.

На фестивалот ќе може да се дегустираат над 150 видови пиво од сите страни на светот, по промотивни фестивалски цени, комбинирани со најдобрите македонски гурмански деликатеси.

Покрај музичкиот и гастрономскиот дел, во текот на петте фестивалски денови предвидени се и многу забавни активности за сите посетители.

Во склоп на фестивалот ќе има три бини, од кои едната (Bla Bla & Music Circle) традиционално е резервирана за млади македонски артисти од сите музички жанрови кои сакаат да се промовираат пред домашната публиката.

За да земете учество на Пиволенд 2016, треба да ги испратите вашите демо снимки на мејлот blabla.televizija@gmail.com, како и на фaн пејџот на Music Circle.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.875
Поени од реакции
5.900
Ако не е Ефто - срање.
Ae Ефто и вака и така, ама Студени Нозе, Сури ќе успее ли да се качи на бина, и ако се качи ќе успее ли цел настап да истера без да падне од истата? #FirstWorldProblems :D
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.977
Поени од реакции
5.723
Ae Ефто и вака и така, ама Студени Нозе, Сури ќе успее ли да се качи на бина, и ако се качи ќе успее ли цел настап да истера без да падне од истата? #FirstWorldProblems :D
Ти викам Ефто е надобар од сите :)
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.042
Поени од реакции
17.183
Не е уште целосна листата.

Среда, 31.08.2016
Млад бенд
Млад бенд
Black & Vice Social Club
Влатко Илиевски и Акустик Дивижн
Рибља Чорба

Четврток, 01.09.2016
Млад бенд
Chill Play
Дани Димитровска
Нокаут
Аце и Весела дружина

Петок, 02.09.2016
Млад бенд
Млад бенд
Јаков Дренковски
Министарке
Ефто Пупиновски
Левис Оркестра Трубачи

Сабота, 03.09.2016
Млад бенд
Млад бенд
Студени Нозе
Tribute to ColdPlay
Тијана Дапчевиќ
Тамара Тодевска
DJ Slave

Недела, 04.09.2016
Млад бенд
Флукс
Тотално Опуштање
Project Orpheus
Фолтин
DJ Glodarax
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
10.251
Поени од реакции
13.780
Леле шо е ова бе, катастрофи
 
Член од
16 март 2009
Мислења
187
Поени од реакции
76
Би било добро некој од кога ќе се врати да пише некоја импресија
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.561
Поени од реакции
1.039
Кајганџии ќе се позиционираат на штандот на Староградско во сабота од 21 ч, кој е за кајганџиска дружба бујрум :pijanco::masa:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.312
Поени од реакции
5.604
Glup nastan potkovan so skapi ceni za pivo i glupi i izdishani izveduvachi = gubenje vreme bezveza.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.875
Поени од реакции
5.900
Кајганџии ќе се позиционираат на штандот на Староградско во сабота од 21 ч, кој е за кајганџиска дружба бујрум :pijanco::masa:
На свадба сум во Куманово, најверојатно ќе дојдам после на афтерче :)
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
лабав пиволенд без скопско

#НемаСкопскоНемаМир
 

Kajgana Shop

На врв Bottom