Пејачот Влатко Илиевски пронајден мртов

Дискусија во форумот 'Музика' започната од DadoTom, 7 јули 2018.

 1. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  8.655
  Допаѓања:
  3.623
  А пробале ли овие Тамара, Билбилов, Маријана Станојковска и ред други фаци од јавниот живот што делеле со него и работа и приватен живот да му помогнат, на некој начин да го отргнат од тие работи ?
   
  На Castiel му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Castiel

  Castiel

  Член од:
  2 март 2013
  Мислења:
  8.405
  Допаѓања:
  9.212
  Епа тоа е проблемот никој не се обидел да му помогне. Еве и овој тука што галами и кажува како му бил близок кога го прашав зашто не му помогнал дур беше жив прашува што да му помогнел. Битно сеа тука е најгласен а дур бил живот не се ни обидел да му помогне. Џабе му е сеа галамење толку. Тоа е тоа лицемерство.

  Sent from my SM-A510F using Tapatalk
   
 3. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  8.655
  Допаѓања:
  3.623
  Од она што јас видов во медиуми на погребот имаше многу малку естрадни уметници. Видов тука беше Драган и Мартин Вучиќ, Дани, Мартин од Некст Тајм, Билбилов, Сашко Коцев, Ламбе, Маријана Станојковска, Слаткар.... не ги видов Тамара, Елена Ристеска, Ристо Самарџиев, Јана и Ана Стојановска.. можеби директно отишле на гробиштата но ги немаше на поворката додека го носат на гробиштата (вечното почивалиште)
   
 4. Castiel

  Castiel

  Член од:
  2 март 2013
  Мислења:
  8.405
  Допаѓања:
  9.212
  Џабе биле повеќето. Чист пример Елена ристевска постира скриншотови како и бара дует да напраат да му помогне си ја крене кариета и му удрила игнор. Ама битно сеа тажи многу она.

  Sent from my SM-A510F using Tapatalk
   
  На Гард, Beric Dondarrion и Ron Burgundy им се допаѓа ова.
 5. Tender Girl

  Tender Girl

  Член од:
  26 јануари 2007
  Мислења:
  2.159
  Допаѓања:
  1.861
  На тој од Весна се гледа дека му вратила...Сега колку е искрена во тоа не навлегувам, но жената се гледа дека му вратила.
   
 6. Solaire of Astora

  Solaire of Astora

  Член од:
  30 јули 2014
  Мислења:
  2.543
  Допаѓања:
  5.604
  Алкохолот може да биде во еден единствен случај поштетен од хероинот, а тоа е поради тоа што е општествено и социјално прифатлив во друштвото, дури и е препорачан во меѓучовечки интеракции и како таков носи некој вид на прикриена опасност за која многу не се зборува. Хероинот сам по себе е ѓавол и најлошо нешто што можеш да си го направиш на себе, не можам да разберам како уште во 2018. година покрај толкав спектар на дроги мора баш по хероин да се посегне. Разбирам да запалиш, разбирам да кркнеш и да отидеш на журка, да повлечеш некоја линија уз жестоко и слично, али хорс за кој кур ќе ти е?
  --- Споено дупло мислење, 11 јули 2018 во 15:49 ---
  Види, јас ја разбирам до некаде твојата фрустрација и реакција, навистина. Но, не можеш да спречиш народ да пишува, сепак такви се луѓето, тоа е сасвим нормална појава. Од другата страна, ова се општествени проблеми за кои треба да се разговара, да не се бутка под тепих, да не се игнорира. Нема ние на кајгана да спречиме нешто, или да промовираме антидрога вредности и слично, но сепак погрешен пристап е да се игнорира загуба на млад живот и причината која довела до тоа, ме разбираш, посебно поради тоа што се работи за хероин. Ене некој пишал претпоставувам за хероин го праеле викендашки и не праел толкава депресија. ДА, во 99 посто од случаите така и се навлекуваат. Често го зимаат и за спуштање, тие што шмркаат бело ко ќе се нашмркаат претерано, па параноите и несониците ги решаваат со роба, што е многу многу погрешно и неразбирливо за мене.
   
  Последно уредено: 11 јули 2018 во 15:49
  The Magus, Mikja, Staeseng и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. MAJA 345

  MAJA 345

  Член од:
  14 октомври 2010
  Мислења:
  3.301
  Допаѓања:
  9.889
  Ристеска е дно дна. Ова не е ништо од нејзината глупоќа. Имаше муабет дека барала пари за да се појави на саат време и да помрмка нешто за новогодишниве празници за болни дечиња. Не е темата за неа, али сепак, да се знае дека е гној од човек.
   
  На Sasa Ilic, Manga, Redhead и уште 4 други им се допаѓа ова.
 8. Име И Презиме

  Име И Презиме

  Член од:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  799
  Допаѓања:
  999
  Нова необјавена песна на Влатко Илиевски

   
  На Ryan Giggs му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  9.408
  Допаѓања:
  13.914
  Тапанаров у прва секунда мислам дека беше член на форумов...?
   
 10. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  8.655
  Допаѓања:
  3.623
  На Staeseng му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Сабазиј

  Сабазиј

  Член од:
  17 јануари 2009
  Мислења:
  2.457
  Допаѓања:
  2.990
  Па не пишал (кој и да е тој) нешто непознато и нешто што се случува првпат. Копрофагијата, лицемерието и леењето крокодилски солзи при вакви настани се сеприсутни. Ако се додаде на тоа и некој тон простотилак и многу глупост (и беда, мизерија и сл.), ете ти македонска естрада.
   
 12. Sawyer88

  Sawyer88

  Член од:
  26 февруари 2016
  Мислења:
  756
  Допаѓања:
  1.067
  Лицемерието е една од најлошите човечки „болести“. Не е ова само за јавни личности, мада секако дека за нив е поизразено. И онака кога ќе почине некој човек тие што до вчера кога бил жив најмногу го оговарале и му збореле зад грб најмногу плачат и кажуваат жалопојки. Сум видел и осетил и сам такво нешто, за мои блиски луѓе кои починале.

  Нека почива во мир Влатко. Секогаш е жално за млад човек. Па и да имал такви пороци, си правел лошо на себеси, сам си пресудил... Нема што другите да солиме памет сега кога е прекасно.
   
 13. Хоуп

  Хоуп

  Член од:
  13 април 2012
  Мислења:
  1.102
  Допаѓања:
  5.095
  Финатата со покажувањето разговори не ја разбирам. Да има врска нешто со смртта да дава некоја информација или да докажува нешто ок, ама тотално небитни муабети да објавиш, па уште и кај што не си вратил? И да си вратил што? Демек некоја болна потреба за внимание, па да не им ги украде 5те минути починато лице сакаат да докажат демек сега тој е топ вест ама видете мене ми пишуваше јас сум фацата.

  Иначе јас сум да не постојат вакви теми зошто ги претвараат обичните луѓе во матичари, форензичари, судски вештаци, судии, адвокати, поротници, месии, богородички и тн и тн...

  Нема потреба кога ќе пише некој да пребара за некој настап или песна на Влатко да му излезат овие глупости за завери, превари, убиства, самоубиства и атентати. Нека почива во мир, ама во мир навистина, жално е млад човек да замине рано, а додека бил жив негова работа што правел.
   
  Име И Презиме, Клипче, krkac и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Almeida

  Almeida мрачна сила

  Член од:
  15 февруари 2015
  Мислења:
  4.616
  Допаѓања:
  9.244
 15. Anco

  Anco За солун ДА, ЗА срем НЕ

  Член од:
  1 ноември 2011
  Мислења:
  6.991
  Допаѓања:
  11.774
  читам па и да пишам нешто....НЕ Е ОВА НЕШТО НОВО...човек кога сам ќе си пресуди од глупост купена за пари.Ова се дешава и кај обичните млади лица од онаа средна или најниска класа,кога ќе им понудат такво нешто и кога ќе ги навлечат е понекогаш и во првиот пат со лоши вакви крајни последици и...Амин. Ама овде дека е за некоја важна јавна личност ај ќе тупиме со приказни а за оние 3 класа никој ни чул ни разбрал. Поточно нивните си ЗНААТ,домашните и првите другари ама кријат...што криете бре (абдали) што не сте пробале да спречите. Како тоа починале млади лица 16-17-20 години и..и од што не сакаат да кажат а се знае од ДРОГА. Имам до сега два вакви случаеви каде починаа деца а се крие од нивните од што.Еден случај на дете во моја зграда во населба Хиподром го најдоа мртво во подрум се предозирал или како се вика. ИЛи ај му текнало ќе се симнам во подрум да умрам на 18 г. Друг случај на мој познаници и пријатели исто така се заврши со СМРТ во населба Капиштец на младо дете ама и ден денес не бре не се кажува-признава од што а и глувците знаат.
   

Сподели преку: