Пејачот Влатко Илиевски пронајден мртов

C

Castiel

Гостин
Aман бре темава појќе за дрога и акохол отколку за Влатко како пеач.
Не знам зашто сеа би дискутирале за музиката кога дур беше жив не го правеа 99% од тие на темава што пишуваат. Башка темава е за неговата смрт , а починат е како последица на злоупотреба на наркотични средства и алкохол. Така да лицемерно ќе е сеа да се дискутира за музиката. Нема потреба од глумење лудило.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.862
Поени од реакции
7.549
Не знам зашто сеа би дискутирале за музиката кога дур беше жив не го правеа 99% од тие на темава што пишуваат. Башка темава е за неговата смрт , а починат е како последица на злоупотреба на наркотични средства и алкохол. Така да лицемерно ќе е сеа да се дискутира за музиката. Нема потреба од глумење лудило.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Ок те разбирам да беше некој како Тоше ќе се пишуваше повеќе за музиката.

Туку како што многумина тука пишуваат многу конзумирал дрога и алкохол чудно ми е како опстоил на македонската музичка сцена. Знаеме каква ни е македонската музичка сцена сиромашна и тешко е да се опстои во тоа.

Знаеме дека у светот познати музичари се дрогаат и ахолизираат ама тоа го праат од курчење и немање што да им праат на парите бидејќи добро и се заработува но во Македонија не така сјајно и а свртиш малку лево наместо да продолжиш право по патот кој го одиш во животот ти пропаѓа бизнисот, кариерата и лошите работи владеат со тебе.
 
Последно уредено:

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Не знам зашто сеа би дискутирале за музиката кога дур беше жив не го правеа 99% од тие на темава што пишуваат. Башка темава е за неговата смрт , а починат е како последица на злоупотреба на наркотични средства и алкохол. Така да лицемерно ќе е сеа да се дискутира за музиката. Нема потреба од глумење лудило.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Знаеме дека Влатко имаше проблеми со алкохол и дрога.Но,уште не е кажано од полицијата од што починал.Не избрзувај.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
нонстоп праеше жуто (со заебан џигер) и пиеше ко луд.
Ова е доказ дека инфо доаѓа од човек што стварно го знаел и знаел што му се дешава, поготово задњиве 3-4-5 месеци. 14 страни пуни шпекулации, ваков бил, онаков бил и бам, директно во срж.

П.С. Многу ми е дебилно ова што вадат пораки од него познативе наши, како им пишал баш нив неколку дена пред да почине, па демек „еве видете, мене ми пишуваше“ а во истите пораки можеш да „прочиташ“ колку бил параноичен и колку бара гранка да се фати, за да излезе од дното.
 
C

Castiel

Гостин
Знаеме дека Влатко имаше проблеми со алкохол и дрога.Но,уште не е кажано од полицијата од што починал.Не избрзувај.
Не е воопшто избрзано. Може не се предозирал ама оштетени органи има од тие проблеми што доведува до откажување на клучни органи и смрт. Врти сучи па за тоа се работи.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
C

Castiel

Гостин
Ок те разбирам да беше некој како Тоше ќе се пишуваше повеќе за музиката.

Туку како што многумина тука пишуваат многу конзумирал дрога и алкохол чудно ми е како опстоил на македонската музичка сцена. Знаеме каква ни е македонската музичка сцена сиромашна и тешко е да се опстои во тоа.

Знаеме дека у светот познати музичари се дрогаат и ахолизираат ама тоа го праат од курчење и немање што да им праат на парите бидејќи добро и се заработува но во Македонија не така сјајно и а свртиш малку лево наместо да продолжиш право по патот кој го одиш во животот ти пропаѓа бизнисот, кариерата и лошите работи владеат со тебе.
Колку и да е тешко ќе напраи 10тина свирки сезонава ќе земе 3000-4000 евра сигурно. Абе луѓе едвај по 1000 евра годишно земаат едвај врзуваат крај со крај па не се глупираат да пијат и дрогираат пошто им е тешко, а некој вака што има некаков талент и може да заработи да има пристоен живот се глупира вака. Епа затоа бе не можам го жалам.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Многу ми е дебилно ова што вадат пораки од него познативе наши, како им пишал баш нив неколку дена пред да почине, па демек „еве видете, мене ми пишуваше“ а во истите пораки можеш да „прочиташ“ колку бил параноичен и колку бара гранка да се фати, за да излезе од дното.
Бејби гнасата, кој прв ако не таа...како има време со сите да е „г'з и гаќи“ не ми е јасно...
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Бејби гнасата, кој прв ако не таа...како има време со сите да е „г'з и гаќи“ не ми е јасно...
Бејби, Елена, Билбилов...
Муабетот ми е дека сите ставија скрин шотс од тоа што тој им пишал ама никој не стави од тоа што и дали му вратиле, што ги прави хипокрити.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.862
Поени од реакции
7.549
Колку и да е тешко ќе напраи 10тина свирки сезонава ќе земе 3000-4000 евра сигурно. Абе луѓе едвај по 1000 евра годишно земаат едвај врзуваат крај со крај па не се глупираат да пијат и дрогираат пошто им е тешко, а некој вака што има некаков талент и може да заработи да има пристоен живот се глупира вака. Епа затоа бе не можам го жалам.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Жалното е што бил во тој круг на луѓе затоа што дрога не почнуваат луѓето сами да користат Ај од утре ќе се дрогирам туку мора некој да ти понуди, навлече на тоа, да ти каже кај се продава.
За алхохол и цигари ајде и сам можеш да се навлечеш бидејќи лесно се наоѓа по маркети.
 
C

Castiel

Гостин
Жалното е што бил во тој круг на луѓе затоа што дрога не почнуваат луѓето сами да користат Ај од утре ќе се дрогирам туку мора некој да ти понуди, навлече на тоа, да ти каже кај се продава.
За алхохол и цигари ајде и сам можеш да се навлечеш бидејќи лесно се наоѓа по маркети.
Никој ама никој не може те натера да се дрогираш и пиеш без разлика со кој се дружиш. Точно е дека за почеток некој ќе ти понуди ама ако си паметен и имаш малце памет ќе одбиеш.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Жалното е што бил во тој круг на луѓе затоа што дрога не почнуваат луѓето сами да користат Ај од утре ќе се дрогирам туку мора некој да ти понуди, навлече на тоа, да ти каже кај се продава.
За алхохол и цигари ајде и сам можеш да се навлечеш бидејќи лесно се наоѓа по маркети.
:D :D

Малку повеќе прилив на кеш, желба за „експериментирање“ и филмањето за западњачки стил на живот.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
Оваа Елена му ги изигнорирала пораките па и ги објавува
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Бејби, Елена, Билбилов...
Муабетот ми е дека сите ставија скрин шотс од тоа што тој им пишал ама никој не стави од тоа што и дали му вратиле, што ги прави хипокрити.
Епа затоа на закопот и да не си бил можеш и да претпоставиш кој беше најгласен, се гледа кого го притиска совеста.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.862
Поени од реакции
7.549
:D :D

Малку повеќе прилив на кеш, желба за „експериментирање“ и филмањето за западњачки стил на живот.
Ама пак мораш некој што знае да прашаш :) Тој што прв пат сака да пробува не знае во градот кај има да купи, мора некој да го упати или да му набави.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom