Пејачот Влатко Илиевски пронајден мртов

И

Име И Презиме

Гостин
Знам дека си во denial ама не зезај за ова дека никој ништо не видел, ти викам периодот кога свиреше во Џубокс секој петок доаѓаше стаклен во очите и дури почнуваше со свирење саат - два покасно за да се освести. Во една наша телевизиска куќа (ќе ти помогнам, се работеше за есента 2016 за да знаеш дека не лажам ако навистина си го познавал добро) дојде толку ќутук направен што го одложија снимањето за друг ден. Разгледај му го Фејсбукот и самиот си признава дека има(л) проблеми.

Не одрекувам ништо зошто не сум го видел лично во такво издание .Во пивница во чаршија кога настапуваше знам деак се дружеше со чашката (ко сите) . Пораснав во азискиот дел на градот инаку и добро можам да препознаам некои работи Можеби имал испади не велам не , муабетов е за сега , за смрта негова дека не е од дрога .Многу мои блиски појдоа по лоши патишта , ене ги сега нема никој да се посомнева дека оделе по тој пат .Премногу обвинувања се сведуваат само на претпоставки .
На една свадба кај другар од нигде никаде со живели живели се здрвив така добро до почеток на свадбата .ЈБГ , кој знае што си помислиле оние што ме знаат во друго издание.....
Краен исход беше што седев до пола свадба светнат.[DOUBLEPOST=1531164280][/DOUBLEPOST]
Ама џабе ја тагнуваш. Ти мене ме вреѓаш за тоа се добива казнени и бан од тема ако продужиш можеш да прочиташ правила. Еве пошто ја тагна ќе си прочита сама.
Ти најде за правила да зборуваш ! ?
Што некој ти наликувал на наркоман и значи се дрогирал ? А бе ај може некој ти наликува и на еднорог .....

Всушност, многумина често гледале.
Кои и што гледале ?Дали ти си видел нешто ?
Ко баби на чешма сте, рекла казала за комшиите .
 
C

Castiel

Гостин
Не одрекувам ништо зошто не сум го видел лично во такво издание .Во пивница во чаршија кога настапуваше знам деак се дружеше со чашката (ко сите) . Пораснав во азискиот дел на градот инаку и добро можам да препознаам некои работи Можеби имал испади не велам не , муабетов е за сега , за смрта негова дека не е од дрога .Многу мои блиски појдоа по лоши патишта , ене ги сега нема никој да се посомнева дека оделе по тој пат .Премногу обвинувања се сведуваат само на претпоставки .
На една свадба кај другар од нигде никаде со живели живели се здрвив така добро до почеток на свадбата .ЈБГ , кој знае што си помислиле оние што ме знаат во друго издание.....
Краен исход беше што седев до пола свадба светнат.[DOUBLEPOST=1531164280][/DOUBLEPOST]

Ти најде за правила да зборуваш ! ?
Што некој ти наликувал на наркоман и значи се дрогирал ? А бе ај може некој ти наликува и на еднорог .....



Кои и што гледале ?Дали ти си видел нешто ?
Ко баби на чешма сте, рекла казала за комшиите .
Tи ако не ја знаеш разликата меѓу некој што е пијан и некој што е надрогиран тоа е твој проблем. Не те пријавувам за навреди пошто жал ми е за тебе.
 
И

Име И Презиме

Гостин
Tи ако не ја знаеш разликата меѓу некој што е пијан и некој што е надрогиран тоа е твој проблем. Не те пријавувам за навреди пошто жал ми е за тебе.
Изиграваш дежурен полицаец на темава?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
За воља на вистината, ја живеев близу неговата фамилија и како мал периферно го знаев. Од лица блиски до него години уназад сум слушал дека бил алкохолирчар и дека конзумирал кокаин. Ова биле приказни од лица кои се дружеле со него и работеле со него, иделе во неговиот локал што го држеше пред 3-4 години. И лица кои неќеле да го црнат, на кои им бил мил. Ако отидеш на неговиот fb има статус од пред недела дена - should I go to rehab? Па некој друг затоа што значи sober. Еден од негови поблиски пријатели јавно кажа во саботата дека имал проблеми човекот во последно време, алудирајќи на дроги. Така што ,да бидеме реални, најверојатно има некоја вистина во муабетиве.

Дали од тоа починал, тоа е друга разговор. Тоа никој моментално не знае. Ама со оглед дека со години постојат тие гласини дека се дрогирал, тешко е луѓе да не шпекулираат.
За ова со should I go to rehab? денес баш дознав за тој статус дека го имал.
А за ова другово поблизок пријател е Дарко Тасев и еве ја изјавата
https://kurir.mk/scena/poznati/tasev-znaevme-za-problemite-vo-koi-zapadna-vlatko-no-mislevme-deka-e-samo-losha-epizoda/
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
:popce::popce::popce:...бог да го прости,младо дете
само нешто за поповите што стана муабет да дополнам.
Мој најдобар другар и роднина се обеси дома пред некоја година.
Го погребаа нормално на гробишта (не некаде башка) и поп го пееше и во црква и на гроб,ама не со подмитување,туку попот им беше познаник-пријател-роднина,значи има и такви случаеви.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.817
А и да не е ради тоа, не мора во секоја тема да протнувате коментари од типот дека вие сепак ги почитувате како луѓе ама нивната дејност не.
Па оваа тажна тема е многу поблиску до нивната човечка, лична суштина, неголи до она по кое се познати тие јавни личности.
Затоа е неопходна една лична дистанца од тоа, по кое сите ги знаеме, и тоа заради кое и на сите ни е познат овој мрачен епилог на таа личност. У стилу: -" Немој да мислите дека тоа што го жалам како човек, некако ги оправдува, или минимизира во мои очи, неговите утки на уметнички план - по кои е познат, само затоа што поголемиот дел од публиката има ниски уметнички стандарди и осет за шунд и кич."
Мене ми е жал за Влатко од сосема повисоки принципи, од шунд фреквенциите на кои фигурираат уметничките пориви на грото од пучанството. Од кои, не можам да си дозволам, да не се дистанцирам.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Значи уште не е објавено што е COD официјално?
Ако е најден на улица од полиција, мора да се прави обдукција.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Значи уште не е објавено што е COD официјално?
Ако е најден на улица од полиција, мора да се прави обдукција.
За резулатите од крвната слика и состојките во GI трактот има чекање 7-10 дена.
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
@Castiel
Ќе идам оф топик малце, можда погрешно сум исперцепирал што си сакал да кажеш, ама приметуем дека ти го праиш тоа што го праат многу кога стануе збор за дроги. Имаш некои мисконцепции и стереотипи.

1. Наркоман не е некој кој конзумира дроги. Наркоман е зависник од наркотици (посебен тип на дроги) иако терминот пошироко се употребуе за зависник од било каква дрога.
2. Алкохолот е дрога. И тоа многу позаебана дрога од многу нелегални дроги (и на токсиколошко ниво и за тоа колку те праи зависен). Впрочем, од токсиколошки аспект, алкохол може да биде посјебан од хорс, кока и слични срања. Кога си пијан, буквално си издрогиран. Не постои стање на „пијан“, наспроти „издрогиран“. Различни дроги, имаат различни ефекти. Различно е кога си издрогиран од ејсид, од тоа кога си издрогиран од амфетамин, што е различно од тоа кога си издрогиран од алкохол и така натаму.

Он топик. Влатко и се дрогираше и пиеше ненормално многу. Имаше сјебан џигер и неколку пати беше у поприлично гадно срање, некогаш ради ОД, некогаш ради пиење повише од потребното, некогаш ради двете. Ова што го кажуем е ствар од прва рука. Пошто имаше сјебан џигер, му беше забрането од лекар да пие. Идеше со другарка до пред неколку месеци. Пред 6-7 месеци и' се јави - имаше испиено поише од што треба и повраќаше со саати, беше со помодрена уста и жут. Нејќеше да иде на инфузија, па го убедуевме да иде (тогаш исто седеше у кола пошто имаше навика тоа да го праи кога ќе заебеше работа). Едвај го средивме тогаш и на крај отиде на инфузија кај негов пријател у болница. До пред недела дена - две, искачаше у Олд Скул, Џубокс итн... нонстоп праеше жуто (со заебан џигер) и пиеше ко луд. Така да шансите се огромни да се ОД-нал. Смртта на Влатко не е резултат на лошите соросоиди што сакале да го убијат и да го остаат у кола (бијонс, прекини да пишуеш засекогаш), ебаве цреповите.

Настрана од тоа, ја уопште не го осудуем за неговите пороци и го мрзам тој стрејтеџ пристап на ствари, пошто стануе збор за личност која е комплексна, со маани и доблести. Ја никогаш не сум бил близок другар со него, само познаник али мене Влатко ми беше супер чоече, повеќето што ги знам и му беа другари - секогаш го поштуеле и кажувале ок ствари за него. Греота е шо умре млад и шо не пазеше малце поише.
Али кој кур. Секој човек има различна склоност кон зависности, различен темперамент и различни искуства. Не е секој надчовек, што има комплетно слободна волја да ги управуе своите акции доблесно. Побогу, нема таков од мајка роден. Никој нема морална должност, да избере возење точак и јадење здрава исхрана. Секој си го управуе животот како што сака/мисли дека треба. Барем у мое име зборуем, кој кур сум ја да судам околу тоа што е правилно, а што не у ваков сив и комплициран свет.
Нека му е лесна земјата...
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.540
Поени од реакции
34.704
...ги читам коментарите и не ми се верува како го напаѓате членот @Име И Презиме што ја изнесува болката за згаснат млад живот, можеби Влатко бил негов другар, а вие запнавте наркоман па наркоман, е па ај сите во еден глас да викнеме доброоооо штоооо умрееее!!!, утре закажуваме журка со порака „Уште еден наркоман помалку“ :(
...се сетив на еден доктор на ист начин ликуваше на вработена чиј син се бореше со зависноста од дрога не само синот туку и мајката ја вреѓаше фалејќи се со сопствениот син како пример како треба да се воспитува сопственото дете, арно ама внукот од тој толку фалено сопствено „дете“, уште влакна не му израснале и ете го низ свет по болници дедо и татко го праѓаат на лекување криејќи го од народот демек внукот на студирање, тркалото се врти, ако не една, следната генерација сигурно ќе стрефне и кога ќе помислам без никакви званични информации зошто и како почина Влатко, вие веќе знаете за причината, е па тогаш по логика на нештата секој што „применува“ анален секс кој да проба, кој да биде во тренд кој од принуда, ќе покажам со прст дека е сидаш и не дај боже да се разболи од нешто веднаш дијагноза - ХИВ или не дај боже умрел од сида! :facepalm:



Влатко беше моментално најсимпатичен млад пеач на македонската естрада, имаше харизма, имаше шмек, имаше посебен глас, јавно секогаш позитивен, умееше со децата, не глумеше лудило секогаш беше природен...



Почивај во мир !
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
За резулатите од крвната слика и состојките во GI трактот има чекање 7-10 дена.
Ок. Мислев дека не се објавува намерно, што директно имплицира што е причината и само праи терен за вадење муабети и шпекулации.

Бтв, има ли музичка тема за него на форумов? Баш ме интересира кој од "монасиве" постирал у нејзе или доаѓаат да 'ржат од хоби само...бијонси нолс и компанија...
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.540
Поени од реакции
34.704
...бијонс, прекини да пишуеш засекогаш ебаве цреповите....
.... а што к ур ме следиш на форумов? стави ме под игнор и не ме читај, да се нема почит кон починат пријател (од прва рука) бреее уште не се оладил и види како се зборува за него, не дај боже да доживееш некоја таква етапа во животот која не ќе можеш да ја контролираш ќе те видам јас како ќе се избориш,
...еве биди среќен, јас се тргам од ова тема, ми се гади да читам која злоба и мржња може да се има...ццц :facepalm:
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Пола Скопје го знаеше дека се дрогира. Демагогии и глупости во боја @Име И Презиме нека не ми кажува, а и на сите тука на темава.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751

Kajgana Shop

На врв Bottom