Пејачот Влатко Илиевски пронајден мртов

Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Од каде ти е информацијата дека бил наркоман ?
За воља на вистината, ја живеев близу неговата фамилија и како мал периферно го знаев. Од лица блиски до него години уназад сум слушал дека бил алкохолирчар и дека конзумирал кокаин. Ова биле приказни од лица кои се дружеле со него и работеле со него, иделе во неговиот локал што го држеше пред 3-4 години. И лица кои неќеле да го црнат, на кои им бил мил. Ако отидеш на неговиот fb има статус од пред недела дена - should I go to rehab? Па некој друг затоа што значи sober. Еден од негови поблиски пријатели јавно кажа во саботата дека имал проблеми човекот во последно време, алудирајќи на дроги. Така што ,да бидеме реални, најверојатно има некоја вистина во муабетиве.

Дали од тоа починал, тоа е друга разговор. Тоа никој моментално не знае. Ама со оглед дека со години постојат тие гласини дека се дрогирал, тешко е луѓе да не шпекулираат.
 
C

Castiel

Гостин
Само што муабетов го терате во тој правец да ако бил наркоман и заклучувате дека и од тоа умрел. што подразбираш ти под наркоман ? човек кој константно употребува или кежуал по журки ? пола од естрадата конзумира кежуал, има и голем број на спортисти што шмркаат дали треба да очекуваме утре да ги најдеме и нив у кола покрај патот ?
Дали ако ти шибнам ја у белото пример отров за глувци ти го дадам да го земеш, тоа тебе те прави наркоман а мене дилер ?
И тие кежуал што конзумираат и тие константно се наркомани. Да и тие од естрада и спортисти што користат дрога се наркомани.И тоа дали треба да ги очекуваш утре мртви во кола се зависи која дрога ја користат колку често и која количина. Не секој организам исто реагира на наркотични срества.И Да ја ако земам бело во тој сличај сум наркоман, а ти ако шибнеш отров на глувци во белото тоа те праи убиец. Не знам што е тука толку комплицирано.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Несaкaм дa oткривaм семејни трaгедии и детaли штo гo зaдесијa Влaтче и негoвoтo семејствo,еднoстaвнo чoвекoт нa пoгрешнo местo нaјде издувен вентил,првo сo aлкoхoлoт a пoсле сo нештo уште пoстрaшнo.Не се сите силни и немoжaт дa се снoсaт сo притисoци и прoблеми кaкo некoи други тaкa дa не сте у прaвo вие штo јa пoддржувaте тезaтa бил џaнaк сaм си пресудил и зaтoa не билo зa жaлење.Дoпoлнителнo јaс ке ви кaжaм зa тие штo не гo пoзнaвaвте декa никoгaш не бил oдвaжен,не беше склoн дa нaвредувa и дa пoнижувa никoгo.Дури беше и премнoгу скрoмен зa oвa време,и кoгa имaше живееше скрoмнo и зaтoa не држи вoдa aкo некoј сaкa свсенo или нaмернo дa гo oцрни
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Влатко како христијанин беше погребан по христијански обичаи, а еден од нив е поп да го испее починатиот.Тоа е доказ дека не извршил самоубство.
Те верувам, немој да мислиш дека не, само што денес поповиве не гледаат многу дали е самоубиство или не, за мала пара се ќе испеат. Пак ќе кажам, не инсинуирам дека се работи за самоубиство, туку поповиве дека се дрснати за пари и веќе не почитуваат ништо. Аутопсијата е извршена, да имаше физичко насилство веќе ќе имаше резултати а штом нема, значи се чекаат неколку дена анализите од крвната слика и состојките кои биле во стомакот.
 
И

Име И Презиме

Гостин
Секој твој пост е со дрога ! Ти имаш сериозен проблем, прекини да спамираш на темава .

Не знам кај прочита некој да кажа дека извршил самоубиство. А и да извршил што не викам дека го напраил тоа може лесно да се скрие од попот така да дека го пеел поп не значи ништо во таа смисла. Го имам гледано низ град надрогиран од таму ми е информацијата. Друго ако целиш кон тоа дека пошто поп го пеел значи не се самоубил, т.е предозирал тоа ти е сосема погрешна констатација. Предозирање не значи секогаш самоубиство па така да може поп да го пее.

[
Ако се праиме на тошо ондак не се знае дека е дрога. Едино што не се знае дали е од предозирање или долгодишна злоупотреба на дрога. Како и да вртиш па причината е дрога.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Се ова што го пиша требало и самиот си размисли пред да почне да се дрогира.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Жално ќе беше да умрел од природна причина прерано, или несреќа или слично. Ама ако се предозирал ама ич не ми е жал. Никој не му крив што сам себе си го уништил животот со дрога. Јбг.
[DOUBLEPOST=1531161425][/DOUBLEPOST]
Те верувам, немој да мислиш дека не, само што денес поповиве не гледаат многу дали е самоубиство или не, за мала пара се ќе испеат. Пак ќе кажам, не инсинуирам дека се работи за самоубиство, туку поповиве дека се дрснати за пари и веќе не почитуваат ништо. Аутопсијата е извршена, да имаше физичко насилство веќе ќе имаше резултати а штом нема, значи се чекаат неколку дена анализите од крвната слика и состојките кои биле во стомакот.
Не ми беше целта тоа , сакав како христијанин да споделам дека еден од муабетите за смрта на Влатко е и самоубиство .Знам дека поповите општо ги бие лош глас за џипови, но верувај дека за да се погреба некој мора да се извади умреница и (како) починал (насилно, природно или самоубиство ). Доколку пишува самоубиство НИТУ еден поп несмее и нема да го испее .Не станува збор за пари, вера во бога и почитување на христијанските обичаи .
 
Последно уредено од модератор:
C

Castiel

Гостин
Секој твој пост е со дрога ! Ти имаш сериозен проблем, прекини да спамираш на темава .




[
Коа можеш ти да спамираш зашто не и ја? Додуша ја не спамирам само ти ја кажувам реалноста ти што нејќеш да си ја прифатиш тоа е твој проблем.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Секој твој пост е со дрога ! Ти имаш сериозен проблем, прекини да спамираш на темава .




[





[DOUBLEPOST=1531161425][/DOUBLEPOST]

Не ми беше целта тоа , сакав како христијанин да споделам дека еден од муабетите за смрта на Влатко е и самоубиство .Знам дека поповите општо ги бие лош глас за џипови, но верувај дека за да се погреба некој мора да се извади умреница и (како) починал (насилно, природно или самоубиство ). Доколку пишува самоубиство НИТУ еден поп несмее и нема да го испее .Не станува збор за пари, вера во бога и почитување на христијанските обичаи .
Јасно дека умреница се вади за да се погреба некој ама верувај има куп случаи каде што фрлиле роднините пари да не ги бие срам од комшиите и прошле со поп. Тоа машкото тело што го најдоа тука на Матка ако памтиш пред 5-6 години и беше колега на мајка ми, си го свирна куршумот зошто должеше пари од коцка и неговите подмитија поп и имаше поп. :tapp:

Пак напоменувам, не тврдам дека родителите на Влатко го направиле тоа.
 
И

Име И Презиме

Гостин
За воља на вистината, ја живеев близу неговата фамилија и како мал периферно го знаев. Од лица блиски до него години уназад сум слушал дека бил алкохолирчар и дека конзумирал кокаин. Ова биле приказни од лица кои се дружеле со него и работеле со него, иделе во неговиот локал што го држеше пред 3-4 години. И лица кои неќеле да го црнат, на кои им бил мил. Ако отидеш на неговиот fb има статус од пред недела дена - should I go to rehab? Па некој друг затоа што значи sober. Еден од негови поблиски пријатели јавно кажа во саботата дека имал проблеми човекот во последно време, алудирајќи на дроги. Така што ,да бидеме реални, најверојатно има некоја вистина во муабетиве.

Дали од тоа починал, тоа е друга разговор. Тоа никој моментално не знае. Ама со оглед дека со години постојат тие гласини дека се дрогирал, тешко е луѓе да не шпекулираат.
Биди сигурен дека не си ги познавал подобро од мене и мојата фамилија.Да и јас ги имам слушнато муабетите не живеев во тунгузија, но никој ништо не видел а сите се сомневаат и прераскажуваат. Знам за кој негов пријател зборуваш, и размисли дали алудира на дрога во ваков момент на тага во неговата фамилија . Проблеми со алкохолот хмм сите пиеме, за мене алкохолочар е од јутра до сутра а Влатко далеку дека беше таков реално . Пак испаѓа она што го велам , како на некој му наликувал на наркоман , како статуси алудирале на дрога , како ова како она .....А никој ништо не видел ! Па не сме лас вегас, обичен човек беше Влатко .Ке го видеа по центри за одвикнување на дрога и алкохол, ке го виделе со брза помош или паднат онесвестен од предозирање , и мн други показатели .Човекот едноставно сакаше да живее брзо, да ужива во животот што многумина не можеа.[DOUBLEPOST=1531162068][/DOUBLEPOST]
Коа можеш ти да спамираш зашто не и ја? Додуша ја не спамирам само ти ја кажувам реалноста ти што нејќеш да си ја прифатиш тоа е твој проблем.
А бе што има да прифаќам јас , твоите постови се тотално небитни за мене.Само правиш проблем на темава и од вакви како тебе неможе да се дискутира ,Дрога па дрога запнал шишмиш еден .
 
C

Castiel

Гостин
Биди сигурен дека не си ги познавал подобро од мене и мојата фамилија.Да и јас ги имам слушнато муабетите не живеев во тунгузија, но никој ништо не видел а сите се сомневаат и прераскажуваат. Знам за кој негов пријател зборуваш, и размисли дали алудира на дрога во ваков момент на тага во неговата фамилија . Проблеми со алкохолот хмм сите пиеме, за мене алкохолочар е од јутра до сутра а Влатко далеку дека беше таков реално . Пак испаѓа она што го велам , како на некој му наликувал на наркоман , како статуси алудирале на дрога , како ова како она .....А никој ништо не видел ! Па не сме лас вегас, обичен човек беше Влатко .Ке го видеа по центри за одвикнување на дрога и алкохол, ке го виделе со брза помош или паднат онесвестен од предозирање , и мн други показатели .Човекот едноставно сакаше да живее брзо, да ужива во животот што многумина не можеа.[DOUBLEPOST=1531162068][/DOUBLEPOST]

А бе што има да прифаќам јас , твоите постови се тотално небитни за мене.Само правиш проблем на темава и од вакви како тебе неможе да се дискутира ,Дрога па дрога запнал шишмиш еден .
Што ме цитираш кога не ти се битни? Ме праша од кај знам ти одговорив. На погрешно место се обидуваш да ја истуриш љутината.
 
И

Име И Презиме

Гостин
Што ме цитираш кога не ти се битни? Ме праша од кај знам ти одговорив. На погрешно место се обидуваш да ја истуриш љутината.
Темава е таква, дискутираме за пејачот Влатко Илиевски а не за Столе од ропотово .
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Vlatko bese eden od retkite sto ne mi bile iritantni od estradava nasa i jas go imam toj vpecatok deka bese skromen i poseduvase sarm, mene me iritira coveckata hipokrizija treba da umre covek za da se "osvetlat oreolite" nad vasite glavi so toa sto kje izrazite socustvo, dodeka e ziv covek se gleda kolku ste humani koga kje go nema dzabe e RIP i tazno smajli nisto nema da dokazat.
 
C

Castiel

Гостин
Темава е таква, дискутираме за пејачот Влатко Илиевски а не за Столе од ропотово .
Џабе дискутираш ти сега требало му помогнеш дур бил жив чим близок ти бил. Сеа касно ти е да исправаш криви дрини низ форуми. Не сме ти ни е криви за ништо.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
но никој ништо не видел а сите се сомневаат и прераскажуваат.
Знам дека си во denial ама не зезај за ова дека никој ништо не видел, ти викам периодот кога свиреше во Џубокс секој петок доаѓаше стаклен во очите и дури почнуваше со свирење саат - два покасно за да се освести. Во една наша телевизиска куќа (ќе ти помогнам, се работеше за есента 2016 за да знаеш дека не лажам ако навистина си го познавал добро) дојде толку ќутук направен што го одложија снимањето за друг ден. Разгледај му го Фејсбукот и самиот си признава дека има(л) проблеми.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom