Пешачење...

Член од
27 септември 2013
Мислења
199
Поени од реакции
162
Пешачењето е вид релакс,да го пуштиш умот на пасење....и баш си е ок.=)
 
М

мојќен

Гостин
секој работен ден по 8-9 км,а во викенд планинско 10..позитивна енергија,здраво срце...милина!
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Сега мавнав по Кеј, ноќно, не дуваше ветар ич. Ладно, а јас слабо облечен и со стартки се надевам не сум се заебал. Ова беше проба за зимско пешачење секојдневно. Секој ден пешачев кога до Градски, кога до Александар Палас од Ѓорче 1. Сега скоро две недели бев у пауза дека помагав во растурање аута.

И да не заборавам, за назад тазе по една крофна и ѓеврек во Хром кога ќе имам некој денар во џеб, така и вечеров. :love::cenzura: И да не ве збунам зошто пробував дали ќе можам зимава да пешачам, обично сум тип кој не сака многу ладно ама минатата година у сред зима со другари пиво и смоки навечер надвор, шетање низ град и сега изгледа сум се навикнал. Како и да е, ќе спијам ко топ!
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.042
Поени од реакции
6.651
Сега мавнав по Кеј, ноќно, не дуваше ветар ич. Ладно, а јас слабо облечен и со стартки се надевам не сум се заебал. Ова беше проба за зимско пешачење секојдневно. Секој ден пешачев кога до Градски, кога до Александар Палас од Ѓорче 1. Сега скоро две недели бев у пауза дека помагав во растурање аута.

И да не заборавам, за назад тазе по една крофна и ѓеврек во Хром кога ќе имам некој денар во џеб, така и вечеров. :love::cenzura: И да не ве збунам зошто пробував дали ќе можам зимава да пешачам, обично сум тип кој не сака многу ладно ама минатата година у сред зима со другари пиво и смоки навечер надвор, шетање низ град и сега изгледа сум се навикнал. Како и да е, ќе спијам ко топ!
одлично,само препорака не си играј со ладното,топла облека обавезно,па и ѕиври и ракавици по потреба (y)
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
одлично,само препорака не си играј со ладното,топла облека обавезно,па и ѕиври и ракавици по потреба (y)
Така брат имав шалче и капче убаво. А ракавиците бидејќи зимските ми беа на перење си ги земав тие за точак и подобри се покажаа. :pos: Само патики треба да купам, стартките се супер за пешачење во урбана средина ама дека се ниски за зима дефинитивно се.
 
Член од
25 март 2014
Мислења
31
Поени од реакции
20
Pesacenje najdolgo Butel-vrv Vodno-Butel(ne znam kolku km), inace koga ke mi se rasipe tocakot za na faks koga mi e, odam i do faks napred nazad 14 km :) A koga e zdrav tocakot znam da odam i do Demirkapija i nazad (238 km za 9 saati). Nekoe leto koga ke nema sto da praam, sakam da trgnam sabajle i cel den da pesacam, da vidam do kaj ke stignam xD
 

Zbo

Член од
12 јануари 2014
Мислења
107
Поени од реакции
277
Планот беше да се симне некое кило. Диети не поштуем а да не зборам па за оние со однапред утврдена храна за цела или повеќе недели. Е сега покрај намалувањето на непотрбна храна и пијалок на дневно ниво мораше и да се потроши малку енергија. Долго време улежан, до пред некое време пушач, пијач, нарушен метаболизам, 105 на вагата! Уверен дека нема да можам да трчам повеќе од километар, уверен дека од Кочо ќе стигнам до Пантеле само, решив физичкиот дел од диетата да биде пешачење.
Пошто ме мрзи да пишувам ќе преминам на главното.
После само 2 месеца, секојдневно пешачење со накачување на километражата, редуцирање и внимателно одбирње на храна, се чувствувам како тазе излезен од вагина. Крвна слика одлична, претходно мислам ѓаволи имав во резултатите. Сила и енергија еден тон. Нервози јок. Имам идентични симптоми и карактеристики како за било кој спортист. Кој би рекол!? Стигнав до 30 км дневно брзо пешачење и 89 кила на вагата. Да бе, 16 за 55-6 дена.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Стигнав до 30 км дневно брзо пешачење и 89 кила на вагата. Да бе, 16 за 55-6 дена.
Колку време ти е потребно за да испешачиш 30 км и како го распоредуваш?
 
Член од
23 март 2015
Мислења
33
Поени од реакции
30
Секој ден 4 km пешки до работа. Чилање за мерак.
 

Zbo

Член од
12 јануари 2014
Мислења
107
Поени од реакции
277
Колку време ти е потребно за да испешачиш 30 км и како го распоредуваш?
Наутро 20 км брзо одење, сега веќе за 3 часа, 4 на почетокот.
Околу 19 часот останатите десет, ама релаксирано, околу 2 часа.
Знам дека е многу време од денот, ама ете имам време.
Можеби ќе намалам подоцна, кога ќе го дотигнам она што го зацртав!
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Јас цело време идам пешки!
Најубаво си е пешачењето. :)
 
Член од
8 февруари 2021
Мислења
106
Поени од реакции
32
Имам маршрута и секој ден пешачам по 60 минути со музика на ушите.
На почеток бев ептен бавен ама како проаѓа времето несвесно сум го забрзал темпото на пешачење.
Прекрасно чувство е и се надевам нема да ме фати мрза и да го баталам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom