Печење при мокрење

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Розова врбовица (Epilobium roseum) Ova e probano verojatno e slicno na ...
врбовка- Epilobium parviflorum

http://www.alkaloid.com.mk/prostata-miks.nspx
http://www.alkaloid.com.mk/caj-protiv-vospalenie-na-prostata.nspx

Probano ova i plus domasni caeviiii gore dole nisto korisnoo...
Оди тогаш мавни два чаја(кај што ти реков).....освен ако не ти е проблем 1000 денари, се пијат два чаја по 500 на две недели разлика.
Немаш ништо зијан.
 
Член од
4 март 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво дечки, имам еден проблем кој долго време го решавам но до сега никако да го решам :D. Во 2011 година сабајле во лето за прв пат почна да ме пече мочањето и тоа при крај на последната капка. Како со скалпер некој да ме сече. Помина време и ми помина па почна пак. Во 2012 година почна на секои 2-3 месеци да ме пече дур мочам, и пак истото само на крај. Забележам дека некоја бела течност искача, бела како млеко и има некои мали честици.
Бев на лекар ми змеаа крв и мокрача и ми дадоа да пијам увин чај.
Во 2013 уште полошо. Во лето дури на секоја 2-ра недела ми се случуваше. Се утепав од вода пиење и овошје јадење. Бидејќи ова ми се случуваше во интервал меѓу 2-3 месеци на лекар едното исто ...морача и крв. Од мокрача наоѓаат дека има бактерии а од крв се е добро.
Сега во 2014 пак и ме нервира, неможам да идам од што пече после 30 мин поминува.

Бев на специјалист ми земаа брис, и ми дадоа Судамен Азитромоцин нешто беше. Ѓи испив но ништо подобро. Пак истото. И сега пак на секои 3 месеци ми се случува на крај на мочање пече многу. Сум забележал исто така дека мокрачата тогаш е портокалова како густ сок од портокал, не е проѕирна. Ама денес се беше добро чисто со мокрачата (на изглед) и пак пече.
Од сабајле инаку ми се случува некогаш мокрачата да ми е црвенкаста.

Имам 20 години, не сум пушач и не пијам алкохол.

Помош за некој специјалист приватен доктор само да ме среди?





ДАЛИ ГО реши проблемот,пошто и јас го имам тој проблем сега?
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.809
Поени од реакции
15.732
имаше еден добар клип на К -15, чека на ред еден со проблем печење а миле паника докторот и кажува на сестрата нека влезее тој со печењето ( мисли свинско:icon_mrgr:)
Правев и јас пред некое време анализа, бактерии и протеини во урина, крвна слика супер... пијам уве микс 4-5 дена и сега подобро е; сестрата кажа бактериите не се опасни ако нема нитрити; за протеините ќе се пофтори анализата
.. б.т.в., ако се пие антибиотик нели подобро е Цитерал, Сунамедот е со широк спектар ???
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
имаше еден добар клип на К -15, чека на ред еден со проблем печење а миле паника докторот и кажува на сестрата нека влезее тој со печењето ( мисли свинско:icon_mrgr:)
Правев и јас пред некое време анализа, бактерии и протеини во урина, крвна слика супер... пијам уве микс 4-5 дена и сега подобро е; сестрата кажа бактериите не се опасни ако нема нитрити; за протеините ќе се пофтори анализата
.. б.т.в., ако се пие антибиотик нели подобро е Цитерал, Сунамедот е со широк спектар ???
Викаат и чај од камилица помагал.
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
би сакал нешто да те прашам преку ПП!?
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
дечки дали некој ке каже нешто во врска со ова прашање пошто и јас го имам тој проблем...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom