Печење при мокрење

Член од
24 октомври 2017
Мислења
5
Поени од реакции
0
Пробај, прави еден чаеви у Кондово 1000-ка ке те кошта јави се на 075 594 422
Исто чај од врбовка- Epilobium parviflorum е добар ако е нешто поврзано со простата.
Розова врбовица (Epilobium roseum) Ova e probano verojatno e slicno na ...
врбовка- Epilobium parviflorum

http://www.alkaloid.com.mk/prostata-miks.nspx
http://www.alkaloid.com.mk/caj-protiv-vospalenie-na-prostata.nspx

Probano ova i plus domasni caeviiii gore dole nisto korisnoo...
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Направете прво целосна проверка, дајте крв и урина - проверка за вообичаени инфекции, а после лесно е.

Значи ДИЈАГНОЗА па после соодветни предлози, може да е преголема количина на оксалати, а може да е и инфекција, така да проверка прво.
 
Член од
11 ноември 2015
Мислења
302
Поени од реакции
118
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.604
Поени од реакции
34.798
Даваш грешна терапија, и плус не смееш да даваш терапија со лекови (кои одат на рецепт) на форум.
... јас реков дека машкото може преку сексуалниот однос од жената да добие бактерија- паразит- трихомонас вагиналис што знае да предизвикува пецкање, болка, често уринирање и други уролошки проблеми и на крај памет ниту нему ниту на негов доктор дека може да е тоа последица на неговиот проблем ако не се порвери- го кажувам како предлог... и таа терапија од метронидазол е за таа опција на инфекција и никоја дуруга, а не дека давам јас терапија бог да чува, па најмалку на форум, а лековите како да одат ако не на рецепт па не смеат да бидат спомнати? зарем пиењето чај од жалфија или ѓумбир е безопасно и можат да се спомнат иако не се на рецепт? не ја сфаќам поентата? или овде има некоја женска суета :toe: ....затоа што ако знаеш дека е погрешна терапија, тогаш ја знаеш точната терапија, па повели кажи ја !
 
Последно уредено:

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
:oftopik:Има ли во Алкалоид врбовка? Може ли на друго место да се најде?
има во билната аптека пред рампа,карши Даре Џамбаз, а и подоле малку во кумановската билна аптека има.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.792
Поени од реакции
29.260
Даваш грешна терапија, и плус не смееш да даваш терапија со лекови (кои одат на рецепт) на форум.
,,,,bez mnogu filozofiranje,,,
,,,pechenje pri mokrenje ukazhuva na urinarna infekcija dali na gornite ili dolnite partii,,,
,,,,spored napravena urinokultura,,,
,,uvemix
,,,5 nok
,,,,ciprinol/ citeral á500 mg
,,,,tolku,,,zavrshi prikaskata,,,okolu terapijata,,,
,,,iPS tuka nikoj na nikogo so sila ne nametnuva neshto,,,chisto sovetodavno,,,i kako da se dade nekoj pravec,,,a ne strogo kako na ured da e prepishano
,,,i da petta generacija na cefalosporini/ citeralot,,,
,,,a da ne zboruvame za sulfapreparatite i nivnata uspeshnost vo reshavanjeto na urinarnite infekcii,,,
,,,pozzz,,,
 

Последниот Мохиканец

Командат -ај лав ју
Член од
3 февруари 2007
Мислења
294
Поени од реакции
61
Абе стварно сум го ставал во око ама по препорака од матичен со претходен брис од око - на што резинстентен и на што ...незнам како се вика..
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.604
Поени од реакции
34.798
,,,,bez mnogu filozofiranje,,,
,,,pechenje pri mokrenje ukazhuva na urinarna infekcija dali na gornite ili dolnite partii,,,
,,,,spored napravena urinokultura,,,
,,uvemix
,,,5 nok
,,,,ciprinol/ citeral á500 mg
,,,,tolku,,,zavrshi prikaskata,,,okolu terapijata,,,
,,,iPS tuka nikoj na nikogo so sila ne nametnuva neshto,,,chisto sovetodavno,,,i kako da se dade nekoj pravec,,,a ne strogo kako na ured da e prepishano
,,,i da petta generacija na cefalosporini/ citeralot,,,
,,,a da ne zboruvame za sulfapreparatite i nivnata uspeshnost vo reshavanjeto na urinarnite infekcii,,,
,,,pozzz,,,
... ама јас не насочував на обична инфекција, пишувате како да не сте го прочитале неговиот коментар, членот спомнал дека пиел многу уринарни препарати и дека проблемот го има скоро 5 месеци и не му поминува и му е полошо, па ми текна што ако е паразитот трихомонас вагиналис пренесен преку сексуален однос, кој знае да навлезе длабоко во простата и општо да направи општа инфекција во урогенитален тракт, тогаш мора жената да направи испитување да и се земе брис и доколку кај неа се докаже мора и машкото да ја пие терапијата, а тоа уроантисептикот како 5 НОК (не знам дали воопшто се произведува), антибиотик ципрофлоксацин или сулфопрепаратите ама нема значај ниту пак ќе помогнат во искоренување на бактеријата трихомонас која може е една од причините за уринарните проблеми(самиот пациент треба да знае дали е можна таква ситуација со заразување) освен ако не се земе антимиркобен препарат од тип на метронидазол!... е сега ако членот има 10 години, па немал секс тоа е друга приказна !:свиркам:[DOUBLEPOST=1509227841][/DOUBLEPOST]
Абе стварно сум го ставал во око ама по препорака од матичен со претходен брис од око - на што резинстентен и на што ...незнам како се вика..
... и не само на око туку и во уво се клава ! (y)
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.792
Поени од реакции
29.260
Абе стварно сум го ставал во око ама по препорака од матичен со претходен брис од око - на што резинстентен и на што ...незнам како се вика..
,,,ok e,,,,spored brisot citeralot bil lek na izbor,,,shto ke reche deka za taa sostojba ke dade najdobar rezultat spored antibiogramot (y),,,a za drugoto se posheguvav nema ljutish,,,:icon_mrgr:[DOUBLEPOST=1509228454][/DOUBLEPOST]
... ама јас не насочував на обична инфекција, пишувате како да не сте го прочитале неговиот коментар, членот спомнал дека пиел многу уринарни препарати и дека проблемот го има скоро 5 месеци и не му поминува и му е полошо, па ми текна што ако е паразитот трихомонас вагиналис пренесен преку сексуален однос, кој знае да навлезе длабоко во простата и општо да направи општа инфекција во урогенитален тракт, тогаш мора жената да направи испитување да и се земе брис и доколку кај неа се докаже мора и машкото да ја пие терапијата, а тоа уроантисептикот како 5 НОК (не знам дали воопшто се произведува), антибиотик ципрофлоксацин или сулфопрепаратите ама нема значај ниту пак ќе помогнат во искоренување на бактеријата трихомонас која може е една од причините за уринарните проблеми(самиот пациент треба да знае дали е можна таква ситуација со заразување) освен ако не се земе антимиркобен препарат од тип на метронидазол!... е сега ако членот има 10 години, па немал секс тоа е друга приказна !:свиркам:[DOUBLEPOST=1509227841][/DOUBLEPOST]
... и не само на око туку и во уво се клава ! (y)
,,,,e da koga e vo prashanje peckanje pri mochkanje i dvajcata partneti se podlozhni na terapija,,,,
,,,,nevredi on da bide tretiran i da se rokaat ako drugiot e nositel,,,obichno vie zhenite,,:свиркам:
 
Последно уредено:

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.792
Поени од реакции
29.260

Kajgana Shop

На врв Bottom