Печатници

Член од
23 декември 2007
Мислења
314
Поени од реакции
165
Ај ве молам некој да постира некоја листа со контакти, ценовници, review, од печатниците со кои имале искуство за промотивен материал т.е постери, флаери, папки, пенкали итн итн,
Поздрав.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Истово ме интересира и мене, па се надевам дека некој веќе има соработувано со вакви фирми.

Јас ја знам оваа страна: http://www.klever.com.mk/MK/default.asp за такви работи...
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Ај ве молам некој да постира некоја листа со контакти, ценовници, review, од печатниците со кои имале искуство за промотивен материал т.е постери, флаери, папки, пенкали итн итн,
Поздрав.
http://www.popecompany.com.mk
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Ај ве молам некој да постира некоја листа со контакти, ценовници, review, од печатниците со кои имале искуство за промотивен материал т.е постери, флаери, папки, пенкали итн итн,
Поздрав.
Ако си од Тетово у Пан види.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.890
Сито печатнициве да им однесам маска од телефон ќе ми ја средат по мој вкус т.е. со мој дизајн ?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Сито печатнициве да им однесам маска од телефон ќе ми ја средат по мој вкус т.е. со мој дизајн ?
Не им се исплати. Сито печатниците принтаат маици само на големо (пошо правењето е на ситото кошта време и пари па не им се исплати само за една).
Ваљда исто би било и со маска за телефон. Али најбоље прашај си.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.890
Не ми беше тоа проблемот за количина ионака не планирам само за 1 телефон туку повеќе маски за повеќе телефони(одприлика околу 60 има за печатење) е сеа прашањето и прееска ми беше дали воопшто се печатат маски за телефони, зошто нигде не сум сретнал во понудите?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Не ми беше тоа проблемот за количина ионака не планирам само за 1 телефон туку повеќе маски за повеќе телефони(одприлика околу 60 има за печатење) е сеа прашањето и прееска ми беше дали воопшто се печатат маски за телефони, зошто нигде не сум сретнал во понудите?
Е тоа везе неам :) Иди прашај xD
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
132
Поени од реакции
7
znae li nekoj kade mozma da najdam obicna mat folija za prozori ??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom