Пефкохори

Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.675
Поени од реакции
1.805
Плажите се кристални на сите 4 места, меѓутоа се поскапи од паралија и лептокари и има гужва, ама многу поубави.
колку е тоа поскапо?
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
1.700
Поени од реакции
3.635
Јас се мислам од калитеа,полихроно,ханиоти,пефкохори, значи цела надолжна линија , каде е најбистра водата и на плажите да не се се со лежалки и да нема толку многу гужва, и да не е толку скапо, ефитно да е и одпирлика да не знае колку е студио за двајца?
Пефкохори, убаво, евтино. Само малце гужва. Калитеа ти е најскапо од набројаните
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.675
Поени од реакции
1.805
Друго нешто студијата за двајца како идат знаете? Значи таму да си најдам сам без агенции и заебанции


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
24 јули 2014
Мислења
118
Поени од реакции
63
Пефкохори беше убаво пред 10 години. Сега е Будва у најсељачки денови. Стаил гркот табла пред кафич СРПСКО ВЕЧЕ и спремен со прстот на плеј кога ќе улета некој србин, иначе си тера грчка музика. Има за шетање не е проблем, али е галама и гужва и тнки се со паркинг.

Ако некој иде, нека ксне за мене од гирото на плажа до крепериата што е.
 
Член од
6 август 2014
Мислења
4
Поени од реакции
0
Некое искуство од Калитеа, конкретно вила Koralli beach, на сама плажа е...гледам по агенцииве, со сопствена плажа, одлично изгледа, сума сумаре како што треба, само конкретно ме интересира плажата, морето општо во Калитеа или некое искуство позитивно да имал некој во некоја вила, да оставила впечаток и контакт, а за цените јадење и пиење плус-минус не е така битно. Ви благодарам.
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
1.700
Поени од реакции
3.635
Некое искуство од Калитеа, конкретно вила Koralli beach, на сама плажа е...гледам по агенцииве, со сопствена плажа, одлично изгледа, сума сумаре како што треба, само конкретно ме интересира плажата, морето општо во Калитеа или некое искуство позитивно да имал некој во некоја вила, да оставила впечаток и контакт, а за цените јадење и пиење плус-минус не е така битно. Ви благодарам.
Да, стварно е на сама плажа.
Плажата ти е одлична, морето исто така. Лежалки за 5 евра. Во самиот хотел не сум престојувал, по кажување на мој другар, смештајот така-така, имаше замерки на услугата во ресторантот
 
Член од
6 август 2014
Мислења
4
Поени од реакции
0
Да, стварно е на сама плажа.
Плажата ти е одлична, морето исто така. Лежалки за 5 евра. Во самиот хотел не сум престојувал, по кажување на мој другар, смештајот така-така, имаше замерки на услугата во ресторантот
Али ми рекоа дека на страна на тој хотелот Зеус биле поубави плажите. Овој е на друга страна или како?
 
M

macgowan

Гостин
Пефкохори беше убаво пред 10 години. Сега е Будва у најсељачки денови. Стаил гркот табла пред кафич СРПСКО ВЕЧЕ и спремен со прстот на плеј кога ќе улета некој србин, иначе си тера грчка музика. Има за шетање не е проблем, али е галама и гужва и тнки се со паркинг.

Ако некој иде, нека ксне за мене од гирото на плажа до крепериата што е.
Најточен опис!
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
1.700
Поени од реакции
3.635
Али ми рекоа дека на страна на тој хотелот Зеус биле поубави плажите. Овој е на друга страна или како?
Еден до друг се Корали и Амон Зеус, пошто не се иста класа хотелите, самата плажа е подобро средена, подобри чадори....што се однесува до песок, море - исто е
 
Член од
6 август 2014
Мислења
4
Поени од реакции
0
Еден до друг се Корали и Амон Зеус, пошто не се иста класа хотелите, самата плажа е подобро средена, подобри чадори....што се однесува до песок, море - исто е
Ахм, тоа е веќе друго. А конкретно некоја препорака за сместување, апартман или хотел? Подобро е на пример во овој Корали да си сместен или во некаков си апартман во центарот? Игра некоја голема улога тоа?
 
C

cige

Гостин
Тоа ако хотелот е до плажа не значи дека плажата е приватна. Приватна плажа не постои, туку само хотелот има земено концесија да ја чисти плажата од ѓубре и за тоа има право да наплаќа за чадорите, а ти можеш слободно да си наместиш твој чадор и сламарици на истата плажа
 
Член од
19 јануари 2012
Мислења
114
Поени од реакции
139
Здраво би сакал да прашам дали некој има искуство со барање на приватен смештај во Пефкохори.
Планирам да одам во сабота и да барам смештај на лице место. Дали е возможно вака со оглед дека сега е шпиц сезона?
Благодарам.
 
C

cige

Гостин
Здраво би сакал да прашам дали некој има искуство со барање на приватен смештај во Пефкохори.
Планирам да одам во сабота и да барам смештај на лице место. Дали е возможно вака со оглед дека сега е шпиц сезона?
Благодарам.
Ќе најдеш, ама може ќе се помачиш 2-3 саати
 

Kajgana Shop

На врв Bottom