Петар за појадок и пауза на Метрополис радио

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Не ги слушам редовно, само онака ко ќе ги фатам од време на време. Структурава на емисијава им е супер, генерално вака се си е ок. Петар ми е онака нит ваму нит таму, али некојпат ептен ми е ко некоја тетерајца, ми делуват ко некое муне од вонземски размери. Девојкине се скроз одвејани, вејки, стварно лупет нешто јако и да имет некое заразно смеење. Интересно е и реално шо понекојпат мојш да се пронајдиш во муабетиве шо ги терет. Читам погоре дека и надвор од емисијава се доста попуштени девојкиве и зборлести, шо би биле по мое доста интересно и необично друштво за дружење. (зш овије другиве по пола вреќе цименто имет лапнато:D). Се надевам дека ќе продолжат и понатаму со супер изданија, пошо стварно ги биват во ова шо го работат. Не сум некој тип шо имат навика да слушат радио, всушност пуштам радио и само две емисии или овије од Метрополис или Жанко од Супер радио, на другиве станици не ни вртам. Жанко имат уште одамна некој сличен концепт на овије од Метрополис, само шо него немојт секој да го слушат. Исто терат по сабајлечки и со Џомбана тресет некој зелени да падниш на газ од смеење, уште ко ќе го приберат натре и Ќерим* во емисија ко ќе го пуштат и тој да зборвит па мислам дека оние се стварно мрднати.
*Ќерим ви е еден тип летнат од умон, имат некоја фризура ни мое ни твое и терат низ чаршија со една кола жолта (играчка-радио) и претставуват туристичка атракција:D Главно терат некој неповрзани муабети зш е шашардисан, али овије се уште по ојдени шо го викет во емисија:ROFLMAO:
 
Член од
22 јули 2009
Мислења
107
Поени од реакции
32
Ги слушам од 2008, и можам да кажам дека тогаш беа пооткачени и поинтересни за слушање, се сеќавам дека неможев да се контролирам од смеење дури ги слушав... Сега се некако посериозни, повеќе се загрижени за ситуацијата во државава, за животов и сл, додека порано беа послободни кон се и за ништо не се замараа. И според мене водителката Билјана беше одлична водителка, би сакал да се врати пак во тимот на ППП. Новата водителка Маја беше претставена дека е дојдена на породилна замена за Билјана ама еве помина година и пол од тогаш и ни трага ни глас од Билјана...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom