Пес 6 турнир (Shollym 2012-2013 сезона)

Член од
22 јули 2010
Мислења
778
Поени од реакции
447
Решив да организирам Пес 6 онлајн турнир па кој сака и знае нека се приклучи на лигата

Линк за симнување на Пес 6: http://katmirror.com/pes-2013-patch-pes-edit-3-6-agb-golden-team-t7410021.html (329mb)
Линкови за симнување на пачот на делови: https://dl.dropboxusercontent.com/s/rherru6amfctor5/PES6.rar - https://dl.dropboxusercontent.com/s/iwt4o5he9mhnrj4/e_text.rar - https://dl.dropboxusercontent.com/s/xff5ke5qwalxzra/0_text.part1.rar - https://dl.dropboxusercontent.com/s/jcaj8pcrbhwt9ao/0_text.part2.rar - http://balkansc.org/download/kitserver.rar - https://dl.dropboxusercontent.com/s/77n0lrqkm74vjsp/e_sound.rar - https://dl.dropboxusercontent.com/s/8nuo7lb2mx9lckk/0_sound.rar откако ќе ги симнете сите овие делови од пачот ќе ги ставите во еден фолдер

Инсталација на Пес 6: ќе ја покренете инсталацијата на Пес 6 со притискање на програмчето Setup ќе почекате 2 до 3 минути и потоа ќе ви излезе прозорче ќе притиснете ОК, потоа ќе го отворите Fix програмчето кое се наоѓа во самиот фолдер на Пес 6, почекајте 10-тина секунди и притиснете кое било копче од тастатурата и веќе може да почнете да ја играте обичната Пес 6, но за да играте Онлајн ќе треба да го симнете фајлот Host на следниов линк: http://dl.dropboxusercontent.com/s/rswczq92ur740pz/FIVESERVER.rar откако ќе го симнете копирајте го и потоа ќе го залепите во: My Computer > Local Disk C: > WINDOWS > system32 > drivers > etc
тоа е тоа, со оваа постапка може да ја играте обичната Пес 6 преку интернет но со старите трансфери, ако сакате да играте со новиот Пач со кој ќе ја играме лигата ќе мора да ги направите следниве чекори, прво ќе ги симнете погоре сите делови од пачот и ќе ги ставите во нов фолдер кој ќе го креирате вие под име "Shollym Patch 2013" откако ќе го сторите тоа, започнете да ги отпакувате следниве фајлови: 0_sound_Shollym_Multi-Patch_2012-2013.part1 / 0_text Shollym patch 2012-13.part1 / e_sound_4._switcher_(championship___JSL_teams)_English_commentary.part01 / kitserver_Shollym_Multi-Patch_2012-2013.part01 и Shollym Multi-Patch SWITCHER 2012-13.part1 откако ќе ги отпакувате следува следнава процедура:

1.kitserver го копирате и го префрлате инсталацијата на играта пример во My Computer/ Local Disk(C:)/ Program Files/ Pro Evolution Soccer 6

2. 0_text / 0_sound и e_sound копирајте ги и ставете ги во My Computer/ Local Disk(C:)/ Program Files/ Pro Evolution Soccer 6/ dat

3. Отворете го отпакуваниот фолдер Switcher потоа во него влезете во Club Version потоа во Pro Evolution Soccer 6 и копирајте ги: dat / kitserver и pes6.exe и ставете ги во инсталацијата на играта My Computer/ Local Disk(C:)/ Program Files/ Pro Evolution Soccer 6 откако ќе го направите тоа исто одете во Switcher потоа во Club Version потоа во Option File па во Normal Gameplay од таму ќе го копирате единствениот фајл кој е во фолдерот и ќе го залепите во My Documents > Konami > Pro Evolution Soccer 6 > save > folder1

откако ќе го направите ова може да почнете да играте Пес 6 онлајн, но прво мора да се регистрирате на следниов линк: http://pesgame.net:8190/register во Serial ќе ги внесите кодовите кој ќе ги најдете откако ќе ја отворете играта па потоа во Network таму ќе ги најде со цртички пример: CREW-SESA-SETY-KSAZ и тн. вашите бројки ќе ги препишете во Serial но без цртички поточно залепени една до друга без развојување и сите со големи букви, потоа ќе си внесете Username и Password и притискате Register, откако ќе притиснете Register можете да влезете во Пес 6 и во празното поле password треба да ги внесите името и пасворот на пример ако е Username: suarez а Password: 123456 ќе го внесите на следниов начин: suarez-123456 мора да има цртичка измеѓу, потоа си правите еден профил под кое сакате име се разбира ако нее зафатено и почнувате со игра, со среќа на сите па кој има проблем во врска со било што од погоре напишаното нека ме контактира по ПП

Да почнеме со списокот:

1.StevieG
 

Nik20

Неверифуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
4.474
Поени од реакции
3.438
1.png

Pes 2013 или пес 6? Еве што ми отвара кога пуштам да се инсталира.
Горе упатствата ти се за пес 6, а линкот најзгоре што ти е од 3.37 гига ти е некоја инсталација за пес2013 со едит 3.6(ако не грешам).
Де објасни убаво, не сакам да си ја заебам 2013ката.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
778
Поени од реакции
447
Прегледај го приврзокот 63999

Pes 2013 или пес 6? Еве што ми отвара кога пуштам да се инсталира.
Горе упатствата ти се за пес 6, а линкот најзгоре што ти е од 3.37 гига ти е некоја инсталација за пес2013 со едит 3.6(ако не грешам).
Де објасни убаво, не сакам да си ја заебам 2013ката.
се извинувам многу, погрешен линк сум ставил, сега ќе ти пратам по ПП правилен линк, а погоре ќе го исправам, фала што забележа
 
Член од
6 мај 2012
Мислења
4
Поени од реакции
0
И ја сакам да играм. Ќе може подетално околку организацијата (групи,тимови,начин на играње)?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
778
Поени од реакции
447
И ја сакам да играм. Ќе може подетално околку организацијата (групи,тимови,начин на играње)?
Прво симни ја, инсталирај се па после ќе се договориме што како
 
Член од
20 јули 2012
Мислења
242
Поени од реакции
364
Јас иам направено се ...дај малце објасни ми околу организацијата :)
 
Член од
6 мај 2012
Мислења
4
Поени од реакции
0
Прво симни ја, инсталирај се па после ќе се договориме што како
средено ми е све играм веќе може некои 2 години shollym и види таму има еден update од последниов trasfer window го иам инсталирано и него ако го немаш стаено за симињање стај го пошо да ги има сите трансфери нели...
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Планирајте ме и мене :)
 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
417
Поени од реакции
562
охоо ке има играње а ...

Моментално формата во бсц лигата...најдобра во европа со врвни играчи од македонија, босна, србија, хрватска, бугарија итн... :D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
778
Поени од реакции
447
охоо ке има играње а ...

Моментално формата во бсц лигата...најдобра во европа со врвни играчи од македонија, босна, србија, хрватска, бугарија итн... :D
мислиш на балканот ? :)
 
Член од
24 март 2012
Мислења
579
Поени од реакции
528
Супер идеа Luiz,браво за темата :) Добар туторијал,добро е објаснето за инсталацијата..
Сега ќе ја симнам и ќе пробам да ја инсталирам. Ако излезе се како што треба би требало да се пријавам.
Убаво би било да се организираме :)
Само дај подетални информации/пообјасни околу организацијата и слично.

П.С : Горе линкот инсталацијата е 3ГБ +...
Те молам исправи го линкот или пратими правилен линк по ПП.
 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
417
Поени од реакции
562
Кој балкан русите спанците не се на наше ниво..убедливо најдобри сме бсц
 
Член од
13 јануари 2009
Мислења
1.310
Поени од реакции
749
дај бе стави линк од пес 06 ова цел ден се симнуваше и сеа да инсталирам гледам пес 2013 :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom