Перпетуум Мобиле во Македонија

Член од
15 февруари 2022
Мислења
120
Поени од реакции
156
Г-дин @Vojo Ushevski, дали некаде може да се види овој твој генератор на гасен флуид под притисок погонет од доведена работна течност во реална експлоатација?
Значи ти ја тураш водата да ги турка клиповите за да врти радилицата околу својата замислена оска за да даде гасен флуид под притисок кој ќе погонува електрогенератор, на чиј излез јас лично ќе си ја поврзам батеријата на Тесла С да се полни?
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.305
Поени од реакции
7.284
По мои моментални пресметки еден kw ќе чини 1000 евра а гаранцијата ќе биде многу години со сервисирање на 5 или 10 година или други трошкови нема или за пиење на чај и кафе .
Автоматски споено мислење:


Тоа мие јасно или се претпоставува дека ќе троши за нејзе 20 проценти но јас ќе верувам само на прототип .
Колку ти е сметката за струја овие месеци?
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
867
Поени од реакции
79
Бев отсутен оправдано од интернет и не можев да ви одговорам Ве поканувам на саемот Технома да дојдете и да ја видите машината или еден дел е изработена макета и цртеж и се ќе ви биде појасно и ако има некој да ме побие или поради некое сопствено размислување заклучи дека не може да работи ќе го частам.Или веќе и се ближи времето за нејзината реализација.
 
Член од
25 ноември 2017
Мислења
234
Поени од реакции
241
Бев отсутен оправдано од интернет и не можев да ви одговорам Ве поканувам на саемот Технома да дојдете и да ја видите машината или еден дел е изработена макета и цртеж и се ќе ви биде појасно и ако има некој да ме побие или поради некое сопствено размислување заклучи дека не може да работи ќе го частам.Или веќе и се ближи времето за нејзината реализација.
каде, кога ТЕХНОМА ????
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
867
Поени од реакции
79
каде, кога ТЕХНОМА ????
Нее Технома туку Макинова иЕко нова .И ќе се одржи на 8 ; 9 и 10 овој месец а точната локација уште нее позната или во ЈНА до собранието или во стариот музеј до стара железничка.
Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
25 декември 2008
Мислења
867
Поени од реакции
79
Оваа награда е за филтерот што го прочистува загадениот воздух при согорувањето.Или трето место на Еконова . IMG_20221109_202414.jpg ми IMG_20221109_202327.jpg
 
Член од
25 ноември 2017
Мислења
234
Поени од реакции
241
Оваа награда е за филтерот што го прочистува загадениот воздух при согорувањето.Или трето место на Еконова .Прегледај го приврзокот 352393миПрегледај го приврзокот 352394
????? Некое ОКУЛИСТИЧКО друштво сте или????? Ко Илуминати или Кју клукс клан таинствени ......
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
25 декември 2008
Мислења
867
Поени од реакции
79
Со оваа иновација за производство на електрична и друг вид енергија му објавувам интелектуална војна на целиот свет Оваа е макета на еден дел од машината за производство на струја и се вика СЛОБОДНА РОТАЦИЈА НА ТЕЖИНСКА РАДАЛИЦА ЗА СОЗДАВАЊЕ НА ПРИТИСОК со неа бев на Макинова но поради оправдани причини не беше наградена. FB_IMG_1668330191852.jpg FB_IMG_1668332691609.jpg facebook_1668330418418_6997484947295967984.jpg
 
Последно уредено:
Член од
25 ноември 2017
Мислења
234
Поени од реакции
241
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
867
Поени од реакции
79
Како што гледам ти размислуваш како може да наштетиш на некого а не си спремен да застанеш очи во очи да се сретнеш и гледаш со противникот и да разговараш а јас сум секој ден или со народ и никој не ми нашол забелешка а ако успее некој да ми најде ќе го чистам .
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.838
Поени од реакции
7.594
Која беше оправданата причина ако не е тајна?
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
867
Поени од реакции
79
Која беше оправданата причина ако не е тајна?
Комисијата беше од три члена и не знам дали имаше некој од таа машинска и енергетска област.А можеби процениле дека мие доста од медаљи и патенти туку реализација но тоа нее се до мене или кога дојде поголема енергетска и друг вид криза самите мои проекти ќе се наметнат или нај важно е да одиме паралелно со времето и да не дозволиме да не прегази .Или не може некој да ме убеди дека ако една тежинска радалица од неколку кило грама или неколку тона гази или стално притиска врз воздух или врз течност и се врти во зависност од должината на лостот и се одредува и количината на водата што влегува во коритата што се во круг по обемот на радалицата и од самата се вкупна тежина на радалицата се создава притисок во новата и после нејзе е генератор поврзан и одредуваш колку количина од боцата испушташ или се по формула.
 
Последно уредено:
Член од
25 декември 2008
Мислења
867
Поени од реакции
79
Оваа снимка е со новиот мој шпорет и ако е шпоретот по голем и на него дава филтерот добри резултати.Цела држава се жали од загадувањето од домаќинствата а несе заинтересирани за овој филтер.Поздрав
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
867
Поени од реакции
79
Ова е филмот што се снима со и за мене.Голем поздрав за Агенцијата за филм на РМ и направија полн погодок.Им благодарам уште еднаш и одиме по ОСКАРОТhttps://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid03Q6ja76MuUdDn81nNcT2E7Yzoz2y15zF2EH2cCo3HFGmGJ7ESqT6Jboh6C3HwNbUl&id=100028847838654&mibextid=Nif5oz
Автоматски споено мислење:

Оваа снимка е со новиот мој шпорет и ако е шпоретот по голем и на него дава филтерот добри резултати.Цела држава се жали од загадувањето од домаќинствата а несе заинтересирани за овој филтер.Поздрав
Автоматски споено мислење:

Слабо физиката...
Пред некој ден на Вибер со едно дете правевме муабет и ми кажа дека се разби
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom