Перпетуум Мобиле во Македонија

Член од
15 февруари 2022
Мислења
121
Поени од реакции
155
Г-дин @Vojo Ushevski, дали некаде може да се види овој твој генератор на гасен флуид под притисок погонет од доведена работна течност во реална експлоатација?
Значи ти ја тураш водата да ги турка клиповите за да врти радилицата околу својата замислена оска за да даде гасен флуид под притисок кој ќе погонува електрогенератор, на чиј излез јас лично ќе си ја поврзам батеријата на Тесла С да се полни?
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
4.995
Поени од реакции
4.920
По мои моментални пресметки еден kw ќе чини 1000 евра а гаранцијата ќе биде многу години со сервисирање на 5 или 10 година или други трошкови нема или за пиење на чај и кафе .
Автоматски споено мислење:


Тоа мие јасно или се претпоставува дека ќе троши за нејзе 20 проценти но јас ќе верувам само на прототип .
Колку ти е сметката за струја овие месеци?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom