Перпетуум Мобиле во Македонија

Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.761
Војо успеа си со перпетуум мобилето? 13 години поминаа од темава?

Иначе ова со филтерот делува интересно.

Второ, помогнете му на човекот да го направи како продукт. Има милион фирми со инженери кои можат да го лиценцираат производов и да го продаваат.

Место да се разговара за дебелина на лим и начин на заварување тука, најдете фирма Алфа Плам шо ти јас знам таму, нека патентираат производ и Војо да си зема процент од продажба.

Ја промашувате поентата максимално.
Денес, кога има фирми кои имаат цели инжинерски бироа кои се занимаваат со развој на филтерски единици, никој нема да се замара со глупоста на еден пензионер кој мисли дека открил нешто а всушност открил топла вода.
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
867
Поени од реакции
79
"МАКЕДОНИЈА"
https://forum.kajgana.com/threads/Перпетуум-Мобиле-во-Македонија.47441/page-42#:~:text=сака нашата држава-,МАКЕДОНИЈА,-да обезбеди сопствено
Во врска со машината јас сум расчистил и го имам како готов проект и стојам позади линкот во оваа објава. Нека дојдат со нивни аргументи и нека го побијат мојот проект за Перпетум Мобиле ако се согласни дека истата е машина со еднаш вложен енергенс движењето е бесконечно до несакан дефект. А може да го видат проектот што е пријавен во Државниот завод за индустриска сопственост ако им е понижени со мене да разговараат. А во врска со филтерот мислам дека тешко ќе го пробие пазарот макар дае и по нај ниска цена. Јас цената неја спуштам бидејќи еден несе јавил да даде предлог за него прифатлива цена и да биде заинтересиран за чист воздух.
 
Последно уредено:
Член од
25 декември 2008
Мислења
867
Поени од реакции
79
Гледај го ова видео на Facebook
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
867
Поени од реакции
79
ЕВЕ ЕДНО НАЈНОВО ВИДЕО

Гледај го ова видео на Facebook
 
Член од
25 ноември 2017
Мислења
234
Поени од реакции
241
ЕВЕ ЕДНО НАЈНОВО ВИДЕО

Гледај го ова видео на Facebook
..прочепкај малку има некои конкретни пари како грантови за субвенционирање решенија за прочистување на продукти на горење до ниво на ќумбиња..Налетав негде на таква информација , ама нажалост не ја меморирав. Ако не сум разбрал погрешни тоа ти е ситуација сега или никогаш.Ангажирај ако треба и соработници, но внимавај да не те превеслаат ......каков си наивен...
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
867
Поени од реакции
79
..прочепкај малку има некои конкретни пари како грантови за субвенционирање решенија за прочистување на продукти на горење до ниво на ќумбиња..Налетав негде на таква информација , ама нажалост не ја меморирав. Ако не сум разбрал погрешни тоа ти е ситуација сега или никогаш.Ангажирај ако треба и соработници, но внимавај да не те превеслаат ......каков си наивен...
Незнам што да кажам. Тешко се снаоѓам околу аплицирањето. Важно филтерот мие многу добар и нема дасе срамам. До крајот на овој месец требе да направам тестирање да ги видам точно резултатите на прочистувањето на документ.


Гледај го ова видео на Facebook
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom