Перници

Дискусија во форумот 'Дом и семејство' започната од Srcee, 27 февруари 2014.

1. Moon Child

Moon Child Гостин

Јас мислам дека намерно е направена таква со понизок и со повисок дел за да можеме и ние безвратниците да спиеме на нив :pos: Јас кога спијам на повискиот дел се укочувам. Ете сопругот спие на повисокиот дел и наутро кога се буди за на работа станувам и јас да ја наместам и неговата перница како мојата :D

На katinakatalina му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Govinda

Govinda Lud, Zbunjen, Nenormalan

Член од:
    20 април 2014
    Мислења:
    1.472
    Допаѓања:
    983
    I mene me zanima dali ima nekoj iskustvo so nad-duseko memori. Ako vele ima takva moze da ja pokazete.

3. katinakatalina

katinakatalina

Член од:
    5 мај 2016
    Мислења:
    1.326
    Допаѓања:
    846
    Имам и над душек мемори, но искрено да ти кажам можеби подобро ке беше нов кревет да си купам...таму каде што ми е малку вдлабнат креветот пак се чувствува нерамнината..значи ако креветот ти е искривен, вдлабнат, или некој федер ти излегол..ништо не помага...мала заштита за многу пари...подобро нов кревет комплет или нов душек асален..

На Govinda и bobi-skk им се допаѓа ова.
  4. bobi-skk

bobi-skk

Член од:
    6 февруари 2014
    Мислења:
    790
    Допаѓања:
    642
    Opasna rabota se toa federite:cool:

На katinakatalina му/ѝ се допаѓа ова.
  5. annaja01

annaja01

Член од:
    29 октомври 2011
    Мислења:
    1.602
    Допаѓања:
    1.110
    Јас имам наддушек мемори,но искрено не сум задоволна и не го користиме веќе:(
    Заедно со душекот добивме и анатомска перница,која ја користев три години и доктор ми препорача да ја фрлам,одма:(

На Bubache и Govinda им се допаѓа ова.
  6. devojka87

devojka87

Член од:
    26 март 2011
    Мислења:
    658
    Допаѓања:
    658
    Јас имам дормео силвер перница со нормална форма како секоја стандардна перница (значи не од оние вдлабнатите со пониска и повисока страна) и сум презадоволна.

На Bonnie and Clyde му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Sungerot Bob

Sungerot Bob Живеј го животот

Член од:
    7 август 2012
    Мислења:
    30.539
    Допаѓања:
    35.808
    Вие што имате перници Дормео од овие што се како цело парче сунгер/мемори пена, на колку време ги перете перниците и како?:)

8. staycalm

staycalm Lets explore some shit

Член од:
    12 јануари 2013
    Мислења:
    1.192
    Допаѓања:
    823
    Имам од оние грдите перници најевтините, на почеток беа меки и ок ми беа, али за брзо време се сплескаа со неколку перења, брзо се усмрдуваат и веќе не ми е ни удобно на нив.

Претходно имав една од Дормео, од оние големите ко обични шо се, ја имав добиено бесплатно, стварно беше добра.

Каква би ми препорачале да си купам сега?

9. DadoTom

DadoTom

Член од:
    3 ноември 2009
    Мислења:
    1.154
    Допаѓања:
    397
    Магнифлекс, ја ги зедов со саемски попуст 50%, со мемори пена. Поубава перница сум немал.

10. Sungerot Bob

Sungerot Bob Живеј го животот

Член од:
    7 август 2012
    Мислења:
    30.539
    Допаѓања:
    35.808
    Јас сум корисник на оваа перница од Дормео веќе 2 години и сум презадоволен. Од другите перници на Дормео би ти препорачал каква и да земаш, само анатомска да е (True Evolution, Memosan...):)

Сподели преку: