Перници

Дискусија во форумот 'Дом и семејство' започната од Srcee, 27 февруари 2014.

 1. Moon Child

  Moon Child Гостин

  Јас мислам дека намерно е направена таква со понизок и со повисок дел за да можеме и ние безвратниците да спиеме на нив :pos: Јас кога спијам на повискиот дел се укочувам. Ете сопругот спие на повисокиот дел и наутро кога се буди за на работа станувам и јас да ја наместам и неговата перница како мојата :D
   
  На katinakatalina му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Govinda

  Govinda Lud, Zbunjen, Nenormalan

  Член од:
  20 април 2014
  Мислења:
  1.599
  Допаѓања:
  1.200
  I mene me zanima dali ima nekoj iskustvo so nad-duseko memori. Ako vele ima takva moze da ja pokazete.
   
 3. katinakatalina

  katinakatalina

  Член од:
  5 мај 2016
  Мислења:
  1.324
  Допаѓања:
  848
  Имам и над душек мемори, но искрено да ти кажам можеби подобро ке беше нов кревет да си купам...таму каде што ми е малку вдлабнат креветот пак се чувствува нерамнината..значи ако креветот ти е искривен, вдлабнат, или некој федер ти излегол..ништо не помага...мала заштита за многу пари...подобро нов кревет комплет или нов душек асален..
   
  На Govinda и bobi-skk им се допаѓа ова.
 4. bobi-skk

  bobi-skk

  Член од:
  6 февруари 2014
  Мислења:
  824
  Допаѓања:
  679
  Opasna rabota se toa federite:cool:
   
  На katinakatalina му/ѝ се допаѓа ова.
 5. annaja01

  annaja01

  Член од:
  29 октомври 2011
  Мислења:
  1.629
  Допаѓања:
  1.123
  Јас имам наддушек мемори,но искрено не сум задоволна и не го користиме веќе:(
  Заедно со душекот добивме и анатомска перница,која ја користев три години и доктор ми препорача да ја фрлам,одма:(
   
  На Bubache и Govinda им се допаѓа ова.
 6. devojka87

  devojka87

  Член од:
  26 март 2011
  Мислења:
  658
  Допаѓања:
  658
  Јас имам дормео силвер перница со нормална форма како секоја стандардна перница (значи не од оние вдлабнатите со пониска и повисока страна) и сум презадоволна.
   
  На Bonnie and Clyde му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Sungerot Bob

  Sungerot Bob Живеј го животот

  Член од:
  7 август 2012
  Мислења:
  31.652
  Допаѓања:
  36.295
  Вие што имате перници Дормео од овие што се како цело парче сунгер/мемори пена, на колку време ги перете перниците и како?:)
   
 8. staycalm

  staycalm Lets explore some shit

  Член од:
  12 јануари 2013
  Мислења:
  1.452
  Допаѓања:
  921
  Имам од оние грдите перници најевтините, на почеток беа меки и ок ми беа, али за брзо време се сплескаа со неколку перења, брзо се усмрдуваат и веќе не ми е ни удобно на нив.

  Претходно имав една од Дормео, од оние големите ко обични шо се, ја имав добиено бесплатно, стварно беше добра.

  Каква би ми препорачале да си купам сега?
   
 9. DadoTom

  DadoTom

  Член од:
  3 ноември 2009
  Мислења:
  1.241
  Допаѓања:
  457
  Магнифлекс, ја ги зедов со саемски попуст 50%, со мемори пена. Поубава перница сум немал.
   
  На Gladiatorized и staycalm им се допаѓа ова.
 10. Sungerot Bob

  Sungerot Bob Живеј го животот

  Член од:
  7 август 2012
  Мислења:
  31.652
  Допаѓања:
  36.295
  Јас сум корисник на оваа перница од Дормео веќе 2 години и сум презадоволен. Од другите перници на Дормео би ти препорачал каква и да земаш, само анатомска да е (True Evolution, Memosan...):)
   
  На Gladiatorized и staycalm им се допаѓа ова.
 11. staycalm

  staycalm Lets explore some shit

  Член од:
  12 јануари 2013
  Мислења:
  1.452
  Допаѓања:
  921
  Леле многу се скапи овие..
   
 12. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  6.138
  Допаѓања:
  1.570
  Некоја добра перница или продавница за перници?
  По можност да биде со гел за ладење или некој друг материјал што лади летно време.
   
 13. DadoTom

  DadoTom

  Член од:
  3 ноември 2009
  Мислења:
  1.241
  Допаѓања:
  457
  Неколку постови погоре имаш мое мислење. Магнифлекс, скапичка е, ама вреди за сите пари.
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: