Пелистерка Cola VS Coca/Pepsi/Sinalco/било која друга Cola

Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Навистина сум пријатно изненаден. Капа доле.
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Што е ова Пелистерка Кола, ново нешто а ? Прв пат слушам, од кога е почната да се произведува и да ја има по продавниците?
 

vLaCki-AK47

Πρώην Τουρκική Δημοκρατία της Ελλάδα
Член од
14 јули 2008
Мислења
137
Поени од реакции
7
Ја имам пробано оваа Пелистерка Кола и можам да кажам дека нема муда да прави чуда. Ептен е бљак! :toe:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.274
Поени од реакции
45.674
ствара пења во уста ко куче со беснило се осеќам кога ке натегнам, летоска имав пакет цел па силом прилике мораше да го елимирам, али беше тешко, крај му нема ко само да се дополнува :)...

Пепси е на врвот од овие, гребе највеќе и не е благо ко Кокичот.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Зашто па Пепси во оваа конкуренција? Ако го отргнам Пепси тогаш сигурно е подобра Пелистерка Кола од остали Балкански имитации...
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Што е ова Пелистерка Кола, ново нешто а ? Прв пат слушам, од кога е почната да се произведува и да ја има по продавниците?
Pojma nemam, deneska prvpat ja probav.


Ја имам пробано оваа Пелистерка Кола и можам да кажам дека нема муда да прави чуда. Ептен е бљак! :toe:
ствара пења во уста ко куче со беснило се осеќам кога ке натегнам, летоска имав пакет цел па силом прилике мораше да го елимирам, али беше тешко, крај му нема ко само да се дополнува :)...

Пепси е на врвот од овие, гребе највеќе и не е благо ко Кокичот.
Зашто па Пепси во оваа конкуренција? Ако го отргнам Пепси тогаш сигурно е подобра Пелистерка Кола од остали Балкански имитации...
Samo da znaete, ova se komentari na vraboteni vo Skopska i Prilepska Pivara.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Убава е не викам дека е толку грда како што ја кажуваат, ама Пепсито неможе да се споредува со оваа.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Pojma nemam, deneska prvpat ja probav.




Samo da znaete, ova se komentari na vraboteni vo Skopska i Prilepska Pivara.
Ако некој не се вклопува во твоите мислења тогаш мора да има интерес од тоа така? Ај те молам олабави.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Пелистерка Кола е сосема солиден кола пијалок. Се почесто ја купувам.
Инаку да, со вкусот е добра, ама стварно многу се пени. Може на тоа да поработат малку... :)
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Samo da znaete, ova se komentari na vraboteni vo Skopska i Prilepska Pivara.
Ауууууу човечееееееееее :pos:
А ти си шеф на производство во Пелистерка уствари?

Иначе, би го цитирал Тони Зен во пригодава... Македонија репрезент МК Кола :)

Не бе, стварно не ми текнало да пробам, ај баш утре ќе купам да видам шо е работава па ќе ви пишам дали сум се пењавел и јас :pos:
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Ако некој не се вклопува во твоите мислења тогаш мора да има интерес од тоа така? Ај те молам олабави.
Нема друго... :toe:

Јован напиша:
Ауууууу човечееееееееее :pos:
А ти си шеф на производство во Пелистерка уствари?
Ма, премногу сум ти мрзлив јас за да работам, така да - да!

Не бе, стварно не ми текнало да пробам, ај баш утре ќе купам да видам шо е работава па ќе ви пишам дали сум се пењавел и јас :pos:
That's what I call a good investment! Слободно купи од 1,5 литар (или од 2 литра, ако има), не мораш како мене да играш на сигурно, со 0,5 литарско шише за проба.


Бај д веј, стварно не знам што е ова со наводното преизразено пењавење. Барем јас не приметив ништо посебно у тој поглед. Али, тоа ти е, капитализам, ќе се обидат да ја оцрнат конкуренцијата и притоа не бираат меѓу валидни (какви што и не можат да најдат) и тотално глупави и исфабрикувани критики.

Ако ми дозволите, би додал дека конзумирањето на горенаведениот пијалок ме врати, што се вика, во детството, таму некаде крајот на осумдесеттите, кога и Кока Кола и Пепси имаа навистина добар вкус. После дојде капитализмот и се за**ба... али тоа е веќе некој друга приказна...
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Бај д веј, стварно не знам што е ова со наводното преизразено пењавење. Барем јас не приметив ништо посебно у тој поглед. Али, тоа ти е, капитализам, ќе се обидат да ја оцрнат конкуренцијата и притоа не бираат меѓу валидни (какви што и не можат да најдат) и тотално глупави и исфабрикувани критики.
Како демек, мене Пелистерка Кола ми е конкурент, па ја оцрнувам со тоа што кажав дека е премногу пенлива?
Оди лечи се човеку, веќе кажав дека пијалакот е добар, но реално - многу повеќе се пени од кола пијалаците кои сме научени да ги пиеме. Тотално глупава и исфабрикувана критика? Па каква критика сакаш да добиеш за некој кола пијалак? Дека има вкус на вода од машина за перење и дека после редовно пиење ми се појавила трета цицка? Нормално дека критиката ќе биде насочена кон вкусот, нивото на шеќер и нивото на пенливост. Збориме за обичен кока пијалок, не квантна физика.

Ако воопшто пиеш кола пијалоци, нормално дека ќе ти биде највкусен тој што најрано си почнал да го пиеш и си се привикнал на неговиот вкус. Во случајов, знаеме кој е прв и кој ги поставува „стандардите“ за вкус и пенливост. Пред се, Пелистерка кола е пијалок на кој треба да му се даде шанса поради тоа што е македонски производ, поради цената и поради (се надевам) солидниот квалитет. Но, да бидеме реални. Да беше Kopaonik Cola, Todorka Cola (или некое друго српско, бугарско или било_какво_друго_освен_македонско срање), после првиот пат, само поради вкусот - никогаш не би го купил пијалокот повторно.
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
neither :pipi: воопшто не сум лјубител на газирани пијалоци.. ги имам пробано сите горенаведени и... ех...
како и да е, ствар на вкус е на едниот му се свиѓало ова на другион она.. па сега докажувај се чивото е подобро.. бла бла
 

Demon_Lord

May the force be with you!
Член од
11 септември 2008
Мислења
428
Поени од реакции
9
Добра е пелистерскава кола, не си можи со пепси или кока кола, ама е стварно добра за цената, белки нема да ја поскапат, бидејќи почесто ја купувам од пепсито и кока колата... :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom