Патување во Индија

Член од
7 август 2010
Мислења
146
Поени од реакции
50
Има некој патувано во Индија да сподели некои искуства? Како до виза, најдов нешто за е-TV некоја си туристичка виза за која се аплицира електронски. Дали има некој вадено таква виза? Престој во Делхи, скапо, ефтино? :)
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.939
Има некој патувано во Индија да сподели некои искуства? Како до виза, најдов нешто за е-TV некоја си туристичка виза за која се аплицира електронски. Дали има некој вадено таква виза? Престој во Делхи, скапо, ефтино? :)
Еден бубрег брка работа.


Мајтап настрана, интересна тема само треба да се пази за какви услови прајме муабет :)
Ова ти е исто како да прашаш како е да се патува во Европа.
 
Член од
14 август 2006
Мислења
40.793
Поени од реакции
70.514
И јас би сакал, волшебно место е. :):love:
Да, идеш по патот во бои на виножитото и на крајот те чека Шива седнат на џиновски лотус, а изнад него вимани летаат.

У ствари, таму е прљаво ко нигде, серат по улици немаат гајле, дијареа добиваш со едно вдишување на воздух и влажно е, топло и смрди.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom