Патување во Египет

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
3.894
Поени од реакции
4.054
Нека не те лажат, истото го кажваја и за Анталија, вака, така, луѓе паѓале на пат, не знам шо, триста муабети се изнаслушав, лани бев втората половина на Август, можи да се речи во најтоплото....
Ни луѓе паднаја, ниту беше 50 степени, температурите исто како кај нас, МАКСИМУМ 1-2 степени ако беше, дури 2 е многу, воглавно пратев секој ден истата температура беше...
Така да не вервај многу вака шо кажват, така да оди и сподели искуства :)
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
7.457
Поени од реакции
11.181
Нека не те лажат, истото го кажваја и за Анталија, вака, така, луѓе паѓале на пат, не знам шо, триста муабети се изнаслушав, лани бев втората половина на Август, можи да се речи во најтоплото....
Ни луѓе паднаја, ниту беше 50 степени, температурите исто како кај нас, МАКСИМУМ 1-2 степени ако беше, дури 2 е многу, воглавно пратев секој ден истата температура беше...
Така да не вервај многу вака шо кажват, така да оди и сподели искуства :)
100% se slagam. takvi sokovi i temperaturi ima samo u emiratite/saudiska gore... egipet ne e tolku los, jas bi rekol vo kairo e najzesko mada i tamu retko gledaat 40ka...
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.014
Поени од реакции
946
100% se slagam. takvi sokovi i temperaturi ima samo u emiratite/saudiska gore... egipet ne e tolku los, jas bi rekol vo kairo e najzesko mada i tamu retko gledaat 40ka...
Kano, ti si mi najrelevante, a nema posebna tema, kazi mi za Tunis, kakvo iskustvo imas, posto pretpostavuvam deka si bil i tamu? koe odmoraliste go preferiras i kako e tamu voopsto
 

Kajgana Shop

На врв Bottom