Патот кон успехот - ФК ВАРДАР!

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Го развивте форумот во последно време, ајде и јас. ФМ 2012 - СЕЗОНА - ВТОРА, ТИМ - ФК ВАРДАР.
Првата сезона ја почнав и поминав без клуб, на почеток на втора почнав со Вардар, па еве сега терам при крај на прва сум, би бил среќен ако не ме избркаат.

Еве ви сс засега.

Трансфери:
Vardar 1947 (Transfers_ History).png

Тактика: Многу повреди ми се случваат, но како и да е.
FK Vardar Skopje 1947 (Tactics_ Overview).png


Таблеа во Прва Лига
Macedonian First League (Overview_ Stages).png

Со среќа нека ми е, следен апдејт на крај сезона
 
Q

qazwsxedc

Гостин
Муарем Муарем земи го обавезно ако можеш
За 3-4 сезони ке го шитнеш за 10 милиони ако не се повреди:D
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Го имав во 2012 со Работнички кога играв . Најдобар играч до сега што го имам видено за во македонска лига (од европскиве играчи) Подобри од него само бразилците што ги имав.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Муарем Муарем земи го обавезно ако можеш
За 3-4 сезони ке го шитнеш за 10 милиони ако не се повреди:D
Го земаа шкендија на лето ако имам добар буџет ќе го земам

Инаку се збратимивв со фк баку и шахтар

иначе на овој сејф од макеедонците ибраими гази во ст етиен имам поставено сс од него во темата за фм 12
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Клај ги у средина Остоја и Ацевски, по крила Петров и Цикарски :D
Златко Бошковски лев бек ти е :pos:

У напад се знае Јовета и Борче, кои индијанци ти се тие напаѓачите? Не ми се догледува
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Не знам колку се влијателни на FM 2013 WMРО, па да успееш. Или партиски багови (кои во реалност не се решаваат) ги нема на играва?

И дали знаат од FM дека ова е всушност Миравtsi?
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Супрајс е одличен другиот нема више да заигра , џабе од лил доаѓа
 
Q

qazwsxedc

Гостин
Го земаа шкендија на лето ако имам добар буџет ќе го земам

Инаку се збратимивв со фк баку и шахтар

иначе на овој сејф од макеедонците ибраими гази во ст етиен имам поставено сс од него во темата за фм 12
Цел буџет на него троши го,ако ти е мал,ке можеш за 1-1.5 милиони да го земеш и после партали ке прави,ке ти биде уан мен шоу:D
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Цел буџет на него троши го,ако ти е мал,ке можеш за 1-1.5 милиони да го земеш и после партали ке прави,ке ти биде уан мен шоу:D
500 К му е вредноста мислам ќе видам ако го дадат шкендија
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Ако сакаш да влезеш во лига на шампиони,ете ти еден играч и ако сакаш да правиш пари:)
Многу промени предвидив за лето многи играчи ќе ослободам и ќе донесам секако
Муарем прв на листата

п.с. ако ме избркат од вардар, само ќе идам add new head coach, така ќе видам до која година ќе стигнам.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Во куп отпаднав од турново на пенали, сега имам уште 3 утакмици во лига но не верувам дека ќе бидам шампион, ќе се обидам. Муарем не сака да дојде, договорив еден од Карловац (хрватска) и еден напаѓач од ФК Скопје ги договорив за безпари.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Радувај се македонијо, вардар е шампион!
Освоена титулата во ПМФЛ во оваа сезона, сега предизвици во втора сезона ми се: Пласман во ЛШ, Освојување на Супер Куп, Куп и Лигата.

Инаку еве ви слики:
ТАБЕЛА

Macedonian First League (Overview_ Stages).png

Натпревари во Лига, пријателски, купот.
FK Vardar Skopje 1947 (Matches_ Matches)-2.png

FK Vardar Skopje 1947 (Matches_ Matches).png

FK Vardar Skopje 1947 (Matches_ Matches)-3.pngЗа крај ова се и финансиите:

Vardar 1947 (Boardroom_ Finances).png


Најдобар играч:

Surprise (Overview_ Attributes).png
Следен апдејт на полусезона
 

Attachments

Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Радувај се македонијо, вардар е шампион!
Освоена титулата во ПМФЛ во оваа сезона, сега предизвици во втора сезона ми се: Пласман во ЛШ, Освојување на Супер Куп, Куп и Лигата.

Инаку еве ви слики:
ТАБЕЛА

Прегледај го приврзокот 78286

Натпревари во Лига, пријателски, купот.
Прегледај го приврзокот 78283

Прегледај го приврзокот 78282

Прегледај го приврзокот 78284

За крај ова се и финансиите:

Прегледај го приврзокот 78287

Следен апдејт на полусезона
Ја утнал некој лигава.. нели 33 кола се играат .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom