Патот кон среќата!

Џ.

Ќутам на различни теми!
Член од
14 јули 2007
Мислења
868
Поени од реакции
183
КОНЕЧНО! БЕСПЛАТНА ПОНУДА,КАКВА ШТО СЕУШТЕ НЕ СТЕ ВИДЕЛЕ!
Големата Дама одлучи да им помогне на сите оние кои немаат СЕРЌА, ниту пари или имаат проблеми во љубовта...
и тоа бсплатно!

,,Пред да се повлечам, барам луѓе на кои бесплатно ќе им ја откријам моајта Големата Тајна, која овозможуа живот од соништата,, .

Ако имате финансиски проблеми, проблеми во љубовта или едноставно немате СРЕЌА, морате да ја запознаете оваа необична жена која веќе 50 годони го посветува својот живот во ширење на среќата, и тоа на начин што им открива потполна сереќа и на најзапоставените луѓе. ,,Денес, пред да се повлечам, чуствувам должност да им ја отворам вратата на среќата на одреден број на луѓе на кои ќе им ја откријам својата скапоцена тајна. Можеби и Вие ќе имате среќа тоа да го доживеете? Ќе Ви ја доверам својата скапоцена тајна со помош на која за кратко време ќе освоите сума на ПАРИ која Ви е неопходна. Дури и повеќе отколку што ви е потребно и конечно ќе можете да живеете спокојно и СРЕЌНО. Оваа понуда е резервирана за оние кои никогаш ништо не добиле, и на кои парите им се навистина потребни.

Уште само малку и ќе можете да ја осознаете среќата!!!


Едитирано од модератор: ЧИТАЈТЕ ГО ДЕЛОТ ОБОЕН СО ЦРВЕНО!
[FONT=&quot]Изреволтирана од дрскоста на оваа жена, која зборуваше за среќата како материјално богатство се запрашав себе си и ве прашувам и вас: Зошто честопати парите не асоцираат на среќа или обратно?[/FONT]
[FONT=&quot] Зарем среќата не е духовна состојба која го исполнува секое човечко битие?[/FONT]
[FONT=&quot]Очекувам ваши мислења во врска со понудата на оваа “Голема Дама“ и искуства со вакви измамници.[/FONT]

 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Cenata na srekata na Golemata Dama e 1000, 00 den "besplatno krvce"
 

Џ.

Ќутам на различни теми!
Член од
14 јули 2007
Мислења
868
Поени од реакции
183
Cenata na srekata na Golemata Dama e 1000, 00 den "besplatno krvce"
Да тоа нормално дека не е бесплатно ама дали тоа што го нуди оваа дама би те направила среќна ако не што би те направило.
 

mean

:пипи:
Член од
12 октомври 2008
Мислења
587
Поени од реакции
24
WTF is this?! Леле глупости:tapp: И темава повеќе личи да е во Чек дис аут, а не во Општи муабети.
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Да,имаше една ваква што нуди бесплатна среќа од порано.
Dejavu.
Тема во канта,а?
Не заслужува форумов вакви малограѓанштини да виреат на него,за тоа постои Пинк телевизија,нели?
 
Член од
28 април 2008
Мислења
258
Поени од реакции
9
Не е се во парите моето мото е: Само патот на вистината до среќата те носи!
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: BJK
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
WTF is this?! Леле глупости:tapp: И темава повеќе личи да е во Чек дис аут, а не во Општи муабети.
Да,имаше една ваква што нуди бесплатна среќа од порано.
Dejavu.
Тема во канта,а?
Не заслужува форумов вакви малограѓанштини да виреат на него,за тоа постои Пинк телевизија,нели?
Ок, ај сега уште еднаш убаво прочитајте го воведниот пост, па пак постирајте. А овие цитираните постови, нека седат како пример за другите ''спринтери'' кои не дочитуваат.
 

Џ.

Ќутам на различни теми!
Член од
14 јули 2007
Мислења
868
Поени од реакции
183
Ок, ај сега уште еднаш убаво прочитајте го воведниот пост, па пак постирајте. А овие цитираните постови, нека седат како пример за другите ''спринтери'' кои не дочитуваат.
Фала ти Јове јас мислам дека воопшто не и дадоа шанса на темава, фала за подршката.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Хм... Да се обидам вака.

Има една поговорка што вели: „Никој не може да е среќен на празен стомак.“ Со други зборови: човекот мора да биде најпрво *материјално* ситуиран, за да може да има шанса да достигне вистинска среќа.

Значи, не е глупост ако Големата Дама вели дека со освојување на извесна сума пари ќе осознаете извесна среќа. Еве уште неколку згодни мисли во врска со тоа:

  • Ако не си ја изгубил слободата, ако не си ја искусил несреќата на војната, агонијата на мачење или болката од глад, живееш подобро од 500 милиони луѓе на нашата планета.
  • Ако можеш слободно да одиш во црква, без да се плашиш од закани, затвор мачење или смрт, живееш подобро од 3 милијарди жители на нашата планета.
  • Ако имаш редовен оброк, облека, покрив над главата и кревет во кој спиеш, побогат си од 75% од жителите на овој свет.
  • Ако имаш малку пари на сметка или во паричникот и некоја метална патичка во некое чинивче, припаѓаш на 8% најбогати луѓе во светот.
  • Ако ја читаш оваа порака, си примил двоен благослов.
    Некој мислел на тебе и не спаѓаш во 2 милијарди луѓе кои незнаат да читаат.

Колку за појаснување: мислите се ископирани од една PowerPoint презентација која ја добив преку кружење на пораки кои се препраќаат од еден на друг.

И ако првата реакција ви е само „абе тоа е чиста глупост, што се замараш со тоа“ или слично, помислете дека кога не би имале редовен оброк, компјутер, Интернет, па и кога не би знаеле да читате, навистина и не би се замарале со ова, туку единствено би мислеле на тоа како да го преживеете денот, т.е. како да се прехраните.

Со други зборови: немојте да заборавите дека вие живеете во добри *материјални* услови, кои ви овозможуваат шанса за среќа.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Џ.
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Ako nekoj saka da pomogne toa go pravi od srce i bez troska za vozvrat,ne bara pari i ne postavuva uslovi koga veke ima dar od boga.Na so lici toa 1000 den za krfece ili sto bese.......Neka me naprai taa mene bogata ili kompletno srekna pa ja ke i vozvratam.

Zaremi ima luge koi davaat pari na vakvi prikazni?
 

dida^^

IRIS ...
Член од
16 јули 2007
Мислења
3
Поени од реакции
0
Ako nekoj saka da pomogne toa go pravi od srce i bez troska za vozvrat,ne bara pari i ne postavuva uslovi koga veke ima dar od boga.Na so lici toa 1000 den za krfece ili sto bese.......Neka me naprai taa mene bogata ili kompletno srekna pa ja ke i vozvratam.

Zaremi ima luge koi davaat pari na vakvi prikazni?

DA postojat luge koi davaat pari na vakvi prikazni, toa se ocajni luge koi nikogash nemale sreke vo zivotot i bi napravile se bash se za toa da go imaat.:raz:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
Ako nekoj saka da pomogne toa go pravi od srce i bez troska za vozvrat,ne bara pari i ne postavuva uslovi koga veke ima dar od boga.Na so lici toa 1000 den za krfece ili sto bese.......Neka me naprai taa mene bogata ili kompletno srekna pa ja ke i vozvratam.

Zaremi ima luge koi davaat pari na vakvi prikazni?
Има секакви луѓе, а на вакви приказни паѓаат само лековерните очајни луѓе. Затоа што , во денешно време секој паметен човек ќе знае да ја сфати пораката. Се работи за обичен бизнис, кој е многу распространет во денешно време. Не знам како можат луѓето да се лажат на вакви работи., но ете, барем некој има корист и од тоа!!!:icon_lol:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Глупости...
Среќата е релативна работа, некогаш ја имаш некогаш не .. не гледам нешо интересно шо некој ќе ми помогни да сум среќна... и тогаш кога би била среќна (со помош на абракадабра) ќе знам дека сама не си ја заслужив таа среќа така да пубо ми е несреќа во среќа отколку среќа во несреќа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom