Патосоциологија

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
сакам да укажам на нешто многу значајно

мислам дека никаде во светот младината не е на страната на десницата. тоа само се дешава во држави изгубени во просторот и времето.

ја никако не можам да сфатам како некој тинејџер од 18 или 19 години може да биде за десница. зошто на ова не реагираат психолозите во македонија. државата со ваква младина оди во пропаст. уште почудно кога главно четиво на умс на дпмне им се колумните на фрчко. гледам многу добро ги изанализирале, цел вокабулар напамет го знаат.

оооооо луѓе читајте литература или барем учете за испити
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Ајде колку теми можеш да отвориш во секунда? Ако младите не биле десничари тоагаш логички се заклучува дека постарите се десно ориентирани, а тие се најзакорвените комуњари. btw мајка ти ли ти кажала дека си многу паметен пошто ептен си некако самобендисан и нарцисоиден.
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
без лични и фамилијарни дисквалификацији ако може
 
F

FilipMacedon

Гостин
За твоја информација,левица нема,можеби оние Титови леви сили се обидуваат нешто да направат ама џабе.СДС е корпорација ,каде што мислат добро само за одреден круг на луѓе.Но добро,ти си упоран момак(дискутабилно е дали за левата идеологија,или пак за левиот џеб)сепак ке се повлечам од темата,бидејќи јас сум идиот,Македоноид,расист,итн итн,ти си правиот патриот,ние сме проста маса и тако даље
 
Член од
12 февруари 2007
Мислења
892
Поени од реакции
4
сакам да укажам на нешто многу значајно

мислам дека никаде во светот младината не е на страната на десницата. тоа само се дешава во држави изгубени во просторот и времето.

ја никако не можам да сфатам како некој тинејџер од 18 или 19 години може да биде за десница. зошто на ова не реагираат психолозите во македонија. државата со ваква младина оди во пропаст. уште почудно кога главно четиво на умс на дпмне им се колумните на фрчко. гледам многу добро ги изанализирале, цел вокабулар напамет го знаат.

оооооо луѓе читајте литература или барем учете за испити
Tocno treba da se prolevo...ama i Vmro treba da e desno by the book...pa ne e...izbegavaat direktori...a mora nekade i normalno da se palat na Vmro a citaat LDF...

Samo ne se luti...i ova mora da pomini...pa valjda razocarani ...isti tie mladi utre ce bidat protiv Vmro-KP...pa ne e to loso...
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Jas mislam deka desnicata vo Makedonija e poprifatliva za mladinata bidejki go ceni mladiot covek mu dava sansa ne e zatvorena elitisticka partija.Sekade mladite se nositeli na novi idei progres noviteti.Dodeka levicata uslovno levica e zatvorena mal rug na luge upevaat funkcii drzat deca na bivsi funkcioneri.A zosto e stetno da bide mlad covek za desnica taa ne go ici na rasisam ili nacizam.Patriotskiot naboj e [pogo;m kaj desnicata.I toa e navredlivo da se kaze deka tie mladi so se za desnicata so niv treba da se zanimavaat psiholozi.Za vakvi temi kakvo e mladoto glasacko telo vo ostanatite zemji treba da kazat strucnjaci a ne nie laici.Za vakva tema moze doktorska disertacija da se izraboti.Znaci so UMS se odi vo propast a so starit od levicata se odi vo napredok:uvo:
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
сакам да укажам на нешто многу значајно

мислам дека никаде во светот младината не е на страната на десницата. тоа само се дешава во држави изгубени во просторот и времето.

ја никако не можам да сфатам како некој тинејџер од 18 или 19 години може да биде за десница. зошто на ова не реагираат психолозите во македонија. државата со ваква младина оди во пропаст. уште почудно кога главно четиво на умс на дпмне им се колумните на фрчко. гледам многу добро ги изанализирале, цел вокабулар напамет го знаат.

оооооо луѓе читајте литература или барем учете за испити
Дај бе не лупетај...
И што ти е финтава демек ако е десничар по дифолт е тупав необрзован сељак:tapp:
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
A be to ti e edna takva kasa popara na "koncepti" i nekakvo definiranje na desnica i levica kaj nas, da objasnuvanjeto ke e najgolem predizvik i za najgolemite politicki teoreticari.

Ednite ja zamisluvaat desnicata samo so gradenje na nekoi kic spomenici i crkvi, drugite se deklariraat bozem za levicari a se najgolemite tranzicioni kapitalisti.... zemi go edniot lupni go za drugiot.... :toe:

Za mladite.... moda e da se bide patriot be, od ovie novite ama... a mladive po default se po modata... ova kvazidesnicarive ja vozat lokomotivata na momentalniot makedonski "neo patriotizam", pa mladive se identifikuvaat so niv.... sakas nejkes moras, moda e....
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
Дај бе не лупетај...
И што ти е финтава демек ако е десничар по дифолт е тупав необрзован сељак:tapp:
vrska nema, toa ne mi bese ni na kraj pamet
obrazovanieto ne e privilegija na levi ili desni, mislev na drugo, na buntovnost, nekonformizam, liberalizam, otvorenost kon novi idei, slobodoumnost itn na kratko, ke obrazlozam i podolgo ama nekako mi se prispa pa ne mozam da pisuvam a i ne e ni bitno, ja ke si napisam sto si mislam sega mi padna pritisokot, aj dobra nokj
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Лево лево и оп, нема лева страна на Вардар.
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Како што ги гледам јас работите во Македонија нема левица, а многу скори ке ја снема ни десницата. Така да на многу скори избори ќе дојде време да не можеме да одбереме прецедател или собрание,
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
Од една проста причина поголемиот дел од младината се десничари,првата љубов никогаш не се заборава :drk::drk::drk::drk:.
Денешната младина е иѕгубена во времето и во просторот,тие самите не знаат кај се,изгубени се во времето и во просторот а сето тоа е од тие мочани избори,тие наместо да учат и да се иѕградуваат тие по цел ден седат по штабовите,лепат плакати...
Бог нека им е на помош...
 
J

Johnny Stulic

Гостин
сакам да укажам на нешто многу значајно

мислам дека никаде во светот младината не е на страната на десницата. тоа само се дешава во држави изгубени во просторот и времето.

ја никако не можам да сфатам како некој тинејџер од 18 или 19 години може да биде за десница. зошто на ова не реагираат психолозите во македонија. државата со ваква младина оди во пропаст. уште почудно кога главно четиво на умс на дпмне им се колумните на фрчко. гледам многу добро ги изанализирале, цел вокабулар напамет го знаат.

оооооо луѓе читајте литература или барем учете за испити
Amnaesiac ne veruvam deka mladive se ideoloski vrzani za desnicata nie ne sme imuni za razlika od drugite drzavi,znaci pomedzu licni interesi i ideologija tie si gi izbiraat prvite sto e sosema razbirlivo od pricini sekomu poznati kako vraboteni najbliski rodnini po partiska linija,dobil rabota od lepenje na plakati i plukanje po ulica pa mnogumina go sledat negoviot primer,mu dale penkalce i maicka itn itn i kako sto rece nekoj ovde kaj nas ne se znae ni koncept na levica ni na desnica.
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
321
Поени од реакции
8
сакам да укажам на нешто многу значајно

мислам дека никаде во светот младината не е на страната на десницата. тоа само се дешава во држави изгубени во просторот и времето.

ја никако не можам да сфатам како некој тинејџер од 18 или 19 години може да биде за десница. зошто на ова не реагираат психолозите во македонија. државата со ваква младина оди во пропаст. уште почудно кога главно четиво на умс на дпмне им се колумните на фрчко. гледам многу добро ги изанализирале, цел вокабулар напамет го знаат.

оооооо луѓе читајте литература или барем учете за испити

Ако размислиш малку, а не дека не знаеш ќе заклучиш дека левицата и десницата овде не се тоа што треба да бидат. т.е. декларираната левица се однесува како десница, а декларираната десница се однесува како центар накај левица.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Aj ne zabeguvajte..vo momentov ne samo kaj nas, celiot svet e zafaten so taa kuga...neznaat "mladite" kade im e vrvot na nosot , a kade vrvot na k...ot, a vie ovde levica ili desnica.
Za takvo nesto treba nekakov POREDOK..kakva takva SREDENOST...za da se orjentiras..postavis, zazemes stav....vo ovaa kalakurnica nema sansa...samo so izjava ili mali Djokica logika......ne se biduva ni LEV ni DESEN...:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom