Пасош

Член од
3 март 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ве молам дали може некој прецизно да ми одговори на следното:Пасошот ми е со важност до 06.06.2020 год.Треба да патувам за Шведска на 08.03.2020 до 15.03.2020(имам аплицирано за нов пасош но со ситуацијава тешко дека ќе го добијам) На денот на влез во Шведска мојот пасош ќе има само два дена помаку од тие предвидени 90 дена а на враќање ќе има помалку 9 дена од предвидените 90 дена.Дали би имала проблем при излез од нашата држава и влез во Шведска.Благодарам.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
4.078
Поени од реакции
3.294
Passport: Original Passport or Travel document with at least 6 months remaining validity on the date of travel and have at least 2 visa pages clear of any markings.

6 meseci so mkd pasos.

 
Член од
2 март 2020
Мислења
287
Поени од реакции
1.429
Ве молам дали може некој прецизно да ми одговори на следното:Пасошот ми е со важност до 06.06.2020 год.Треба да патувам за Шведска на 08.03.2020 до 15.03.2020(имам аплицирано за нов пасош но со ситуацијава тешко дека ќе го добијам) На денот на влез во Шведска мојот пасош ќе има само два дена помаку од тие предвидени 90 дена а на враќање ќе има помалку 9 дена од предвидените 90 дена.Дали би имала проблем при излез од нашата држава и влез во Шведска.Благодарам.
najmalku vaznosta na pasos za vlez vo Schengen zonite e 3 meseci, nekoi od zemjte vo Schengen baraat pasosot da ne bide pomalku od 6 meseci. Najdobra opcija e da kontaktiras so Svedskata ambasada vo Skopje na 02 329 7880.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
1.615
Поени од реакции
1.408
Najmalce 6 meseci treba, taka da ne se maci bezveza da prasuvas.
 
На врв Bottom