Парфеми

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Слушнав дека фришопот на граница кај Гевгелија се затвара. Се било на 50% попуст.
Трчајте по парфеми.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Слушнав дека фришопот на граница кај Гевгелија се затвара. Се било на 50% попуст.
Трчајте по парфеми.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
ти девојче што не отидеш, па ке се фалиш на фемина после
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.708
Поени од реакции
2.036
Слушнав дека фришопот на граница кај Гевгелија се затвара. Се било на 50% попуст.
Трчајте по парфеми.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
Na parfemite nema brate popust
@Psyside pa epteen goren max 100€, inaku 70-80

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Член од
23 август 2015
Мислења
240
Поени од реакции
434
Cristian Dior Fahrenheit 32 for men каде може да се најде? Последниве години никаде не можам да го најдам
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992

У време на маски, редуцирано излегување, финансиски неизвесности и сите други covid-related срања, си ја купив тоалетнава вода и мислам дека вреди до последен денар.

Од муабетите во темава, мислам дека има пар ликови што ќе го препознаат и ќе им се допадне. Има и парфем, малку поинтензивен и подолготраен...некако не ми беше за летно време. Ова ми е втор пат Cartier да купам. Не можам да се сетам дека има некој еквивалент или сличен затоа што знаат да убацат и невообичаени состојки за машки мириси, ама тоа го праат некако многу со осет.

Подеднакво денско-ноќен мислам дека е, а возрасна група - малку посериозна.

Погоре гледам дека Hermes сте го коментирале, многу сериозно добар парфем, со таа замерка што е прилично агресивен и кога некој го користи, цела зграда знае. Мене лично, многу убав момент ми е кога ќе осетиш дека особа од женски пол ќе се потруди да те мирисне од блиску откако ќе ја заинтригира основата....со коронава си иба мајката и тоа...
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
411
Поени од реакции
153
Друштво малце помош,па вака:Го зедов на слепо (Бидејќи не живеам во Скопје) Шанел А.Хом Спорт Екстрем,(По препорака) ама не ми делува на кожава,не трае,а и не сум вооддушевен многу од мирисните ноти на парфемот,го зедов по препорака зошто сакам парфеми со слатки ноти,е сега кога би бирал меѓу One Milion Prive,Dior Home Intense, или Mugler Pure Havane,што да би изберел (На слепо)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Цена?
Од каде е купен?

Од тие доле Pure Havane, па DHI
 
Член од
16 август 2015
Мислења
225
Поени од реакции
278
kade mozam da go najdam Calvin Klein Obssesed Intense MEN ? Vo Skopje veke 1,5 godina vo niedna parfimerija go nema ... duri probav i po onie sho prodavaat ,, testeri" i oni go nemaat :( dali nekoj ima da mi preporacha dobra ( sigurna ) strana za da go naracham?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Не постои такво нешто at this moment
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.421
Поени од реакции
20.125
Унисекс парфемче Tom Ford Ombre Leather .... есенско - зимска варијанта, толку е моќен што удира на психа од што е добар.
 
A

Avenger99

Гостин
Унисекс парфемче Tom Ford Ombre Leather .... есенско - зимска варијанта, толку е моќен што удира на психа од што е добар.
Доста висока цена има? Сум го пробал и тестирал, стварно доста трае и тој што е љубител на мирис на кожа. Според мене не вреди високата цена, кога може да се земе Oud Wood.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom