Парфеми

Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
Ми стигат пораки дај кажија страната ама јас некако се предомислувам дали да ја споделам, оти знам дека сите ќе се фалат е една страна што има ем без пари доставуват ем ефтино ајде сите купувајте од неа вака така скапо е парфимерии, ке се расчуе а голем дел од македонците се по лага и гага па ке ја ебнат, ќе ја избришат македонија од листа на достава, како што се случе порано со многу други страни, некои ја избришаја мк благодарение на мене што ја споделив на лица што знаев дека ќе лажат и мамат, порачуваа по стопати со истите пари, не дека тие немаја евиденција за пратката, туку дека поштено работеја, па така да засега нека остани тајна, не сме нација на луѓе бе, стока сме, затоа не се чудете што македонија не е вклучена во 99% од страните за шопинг, маркетинг, трансфер на пари заработка и сл, не е дека не сме во ЕУ туку поради што имале негативно искуство со нас
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Каде може да се најде парфемов у Скопје?

 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Каде може да се најде парфемов у Скопје?

Го користев лани истиов, имат добар ароматичен мирис и некој си грејфрути натре во него, слаб е, некако е ептен нежен а и не држи толку долго, барем кај мене не. Генерално не сум задоволен за то шо плаќаш а шо добиваш, по мое го плаштаме само крокодилон шо е на него.
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.964
Поени од реакции
1.866
Го користев лани истиов, имат добар ароматичен мирис и некој си грејфрути натре во него, слаб е, некако е ептен нежен а и не држи толку долго, барем кај мене не. Генерално не сум задоволен за то шо плаќаш а шо добиваш, по мое го плаштаме само крокодилон шо е на него.
Шо мислеше ти, нормално дека крокодилон го плаќаш, крокодил да те изејт :ROFLMAO:
 
Член од
20 февруари 2007
Мислења
77
Поени од реакции
8
B b Puma jamaica man kaj moze da se najde ?
 
Последно уредено:

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
armani code ili hugo boss ?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Кој Hugo boss?
Босоиве ја мн мн не ги сакам,некако обични се многу,на стр8 ме потдеќаат али па на некоо тоа му се свиѓа,вкусови. Ме потсеќа на тазе тасмосано матурантче пред искачање у петок. Арманиво.... шознам,у секој случај боље али и тоа па не ми е нешо. Имаш боље. Зависи само до која сума и шо бараш.
 
B

BooBojan

Гостин
Кој Hugo boss?
Босоиве ја мн мн не ги сакам,некако обични се многу,на стр8 ме потдеќаат али па на некоо тоа му се свиѓа,вкусови. Ме потсеќа на тазе тасмосано матурантче пред искачање у петок. Арманиво.... шознам,у секој случај боље али и тоа па не ми е нешо. Имаш боље. Зависи само до која сума и шо бараш.
Земaнo е веќе, Бoс oрaнж.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Стариот класичен Boss, најдобар парфем, сум пробал многу други, секогаш му се враќам на овој

https://www.fragrances.hugoboss.com/uk/men/hugo/man/eau-de-toilette/
Еве неколку кои се според мене, а и многу други класи над босот, а не многу скапи.

Terre D Hermes

La Nuit de l homme

L instant de guerlain extreme

Dior Home Intense[DOUBLEPOST=1449625502][/DOUBLEPOST]
Dior Homme Parfum ова е зверотина, машкиот Dior без женски примеси на кармин и ванила
Versace Oud noir
Bentley Intense
Dior Homma Parfum е далеку од Homme/Intense. Али трае НЕВЕРОЈАТНО, убедливо најтраен парфем кој сум го користел некогаш. Одвратна ми е кожата/капината т.е. нивниот микс. Во споредба, кармин и ванила т.е. чоколадо /ајрис рулз.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Дечки aј еднo нзс кoј е нaјдoбaр пaрфем дo 100еу штo мoже дa се нaјде кaј нaс.
Гледм пoупaтени се @Clen 7 @koletheman @Psyside пa ќе зaмoлaм oд вaс некoј сoвет.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
@Македонец, Dior Homme Intense, Burberry London, Fahrenheit Absolute, Terre D Hermes, YSL La Nuit (EDT)

Некој од овие.

DHI за мене најдобар од овие, иди тестирај ги на лице место, сите се маестрални!
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Која парфимерија е најдобра со најповолни цени и најголем избор во Скопје?
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
@Македонец До 100 евра имаш ехееее... можеш и два да си купиш со тие пари.
Зависи какви мириси сакаш.
Од овие @Psyside што ги кажа, искрено само Диорот ми се свиѓа мене. La nuit del homme да, мада општо мислење дека после реформулација јачината му е на минимум.
L'occitane Eav des Bavx,околу 40евра. Ретко кој го има овде а најевтин и можда најквалитетно напраен.
Veesace Dreamer,околу 50евра. Тутун и некој цветичи. Девојки го сакаат од тоа шо можев да приметам. Многу траен и јак а нежен некако делува.
Azzaro Visit, околу 50евра. Траен е доста а и се исеќа доста. Некои дрвкасти ноти има налик под бор коа ќе поминеш после дожд. Модерн гирл апрувед е и овој.
CK One Shock, околу 50 евра. Тутун али као мешан со бонбнони. Траен де осеќа и модерен.
Lanvin Avantgarde,околу 60евра. Не сум баш фан али е нешо налик овој горе и la nuit fel homme.
JPG Kokoricko, околу 60евра. Трае бајаги и се осеќа бајаги ама и го хејтаат бајаги по форумине а искрено појма неам зашто. Ја го иам и ми е топп. Какао и лист од смоква. Супер.
Midnight in Paris, околу 70евра за 125мл. Е ова е по класа малце. Не е баш за по дискотеки али па за се друго. Кожа и нешо ко ванила. Трае али се осеќа баш ко шо треба да не замараш недужни луѓе.
L'instant de Guerlain, околу 80евра за 125мл. Е ова ми е.... Подобро напраен парфем неам користено. На топло е еден на ладно е тотално друг мирис. А на почеток не мислев така :) Трае со денови али работата е шо не се осеќа многу како и овој погоре. Али тебе лично ќе ти мириса нон стоп.
L'instatnt de guerlain extreme, околу 80евра за 75мл. Ова е парфемската верзија. Ако зимаш,барај го старото шишенце со црни траки од страна. Новиот е ист ко тоалетната и е малце сменет и ослабнат. Иначе у глобала се истите мирисо со тоа што ова е бајаги појак ама и посув и без цитруси. Строго зимски.
Valentino Uomo, околу 80евра. Супер. Налик диориве али у многу пофенси шишенцр. Избран за најдобар у 2014.
Dior homme, околу 90евра. Шминка. Топп.
Dior homme intense, околу 100евра. Шминка и нешо благо. Топоини.

Вака може 200 да пишеме али прашање на вкус си е. Е сеа ако знаеш каков бараш, дали за искачање дали за низ маало, за на работа....какви мириси сакаш,на шо да мириса, е тука више може поконкретни предлози да се дадат. Овие што ги пишав се сите за сезонава, за поладно време.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom