Парфеми

Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911

сега моментално го користам и не е лошо одлично мириса ме потсетува парфемот MILION од Пако Рабан што го имав и потрошив ме чинеше околу 3600ден,а сега го имам THE SECRET и слично мириса како на Пако Рабан и ме чинеше околу 1300 ден;)
 
Член од
1 февруари 2010
Мислења
120
Поени од реакции
41
STR8 осеќам на километри ... Дефинитивно најубав машки парфем ... :rolleyes:
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Користев Hugo Boss и Gergio Armani Code.А сега користам Gergio Armani Aqua de Gio често добивам комплименти за него и Joop Jump.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238






Brutален парфем.







И str8 за секојдневна употреба..
 
Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
мило ми е што се отворе тема посебно за машки парфеми, мислам за ефтини како str8, adidas и.т.н. не вреди да прајме муабет пошто се права вода, треба да ја залепиш раката за нос за да ги осетиш, јас таквите ги викам парфеми за низ пазар а ги користам за во мало, за на вежбање и сл. Е сега ако почниме да прајме муабет за големите зверови имаш два типа
Designer и Niche односно дизајнерски и ниче(не комерцијални) парфеми.
Јас не претпотичам ниче пошто и дизајнерските се прескапи за наше подрачје а да не прајме муабет за ниче.
Јас моите ги купувам од америка таму се многу поефтини од тука, проблем ми е малку доставата за неа ми земат троа големка цена али спрема тука многу е поефтино.
Јас искрено не ми се дават големи пари за парфем али повеќе се исплаќа да купиш некој оригинал и со еден шприц да се чуствува во околината отколку да се капиш во ефтини парфеми и секој месец да купуваш нов. Тие што сум ги купил со мои пари биле на интернет заработени па затоа не било тешко да ги потрошам на мириси.
Јас купувам на слепо спрема рејтинзи, коментари и сл. Можеби сум можел да купам и поефтини за помали пари ама гледам да бидат уникатни или многу заводливи. За парфеми имам читано истражвано и прегледвано премногу, па можам да кажам некои страни кои се најдобри и најпознати, кај што има доста објаснато со форуми и теми: basenotes forum, fragrantica и балканската верзија punmiris и секако Легендарниот Марк Робес на youtube

Најдобри парфеми за летно време:
- Chanel Allure Homme Sport
- Chanel Allure Homme Edition Blanche
- Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme
- Bvlgari Aqva Pour Homme Bvlgari
- Azzaro Chrome
- Versace Versace Man Eau Fraiche
- Joop! Nightflight
- Giorgio Armani Acqua di Gio
- Dior Dior Homme Sport
- Chanel Egoïste Platinum

Парфеми за поладно време:
- Yves Saint Laurent Body Kouros
- Dior Dior Homme Intense
- Dior Dior Homme
- Yves Saint Laurent M7
- Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme
- Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme
- Jean Paul Gaultier Le Male
- Versace Dreamer
- Prada Amber Pour Homme Intense
- Lalique Encre Noire
- Lolita Lempicka Lolita Lempicka Au Masculin
- Giorgio Armani Armani Code
- Joop! Joop! Homme
- Paco Rabanne 1 Million - не мора да го споменуваме благодарение на неговата популаризирана комерцијалност

-Сега следуваат моите парфеми-
Овие ми се лично купени:



Овие ми се подарени:


Од ефтините во локалните продавници сум ги земал:


Кога купувате парфем нанесете на своја кожа остатевете да се изветрее некое време, барем 1 час и побарајте неколку женски мислења, исто така нанестувајте на топли точки на телото како врат, граден кош, подлактици, зглобови и зад ушите.
P.S. Најважното да не го заборавиме тестирајте во локалните продавници, а купувајте каде што ви е најефтино, како јас од странство :icon_mrgr:
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Прегледај го приврзокот 34949
Mnogu moken parfem, plus i ne e mnogu skap za sekojdnevno koristenje ;)
јак парфем за разлика од некој други од таа класа, мирисот му е опоен. барем јас така го осеќам.
Моментално користам два и тие ми се поклон. Првиот и подобар:



другиот:


сум бил и во план да земам нешто "појако" ама некако мн кеш иде...
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Еве некои и од мене:

Yves Saint Laurent-La Nuit
Armani-Black Code
Roberto Cavalli-Black
Gucci-Guilty
Pacco Rabanne-One Million
Bvlgari-Aqua
Giorgio Armani-Aqua di Gio
Kenzo-Boisee
Armani-Attitude
Armani-Diamonds
Armani-Mania
La Coste-Challenge (не би ти препорачувал многу од Лакосте и Бос, поради тоа што не држат многу)

Сите овие сум ги користел, а и уште повеќе но не ми текнува во моментов на другите.
 

Fasty

Артист
Член од
1 август 2011
Мислења
182
Поени од реакции
47
miami PLAYBOY ! нај заводлив за женската популација спорд мене пробајте :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom