Парфеми

Член од
12 април 2023
Мислења
23
Поени од реакции
6
Дали отиде парфемов? :)
Да. Le male го продадов.

Ти успеа да најдеш BDC EDP? Прашав во fabu колку е ама бидејќи го немаат на залиха не можат да проверат. Претпоставувам околу 8000?
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.616
Поени од реакции
14.335
Да. Le male го продадов.

Ти успеа да најдеш BDC EDP? Прашав во fabu колку е ама бидејќи го немаат на залиха не можат да проверат. Претпоставувам околу 8000?
Не сум нашол, сакам да најдам некој половен/користен. Не ми треба 100-ка...
 
Член од
17 јуни 2020
Мислења
7
Поени од реакции
2
Dali nekoj prodava dekant Acqua di Sale od okolu 1-2ml. Nikogas go nemam probano i toa mi e dovolna kolicina da otkrijam dali e moj tip na parfem. Ili mozebi nekoj da znae kade go ima za da go probam?
 
Член од
26 октомври 2020
Мислења
40
Поени од реакции
24
Dali nekoj prodava dekant Acqua di Sale od okolu 1-2ml. Nikogas go nemam probano i toa mi e dovolna kolicina da otkrijam dali e moj tip na parfem. Ili mozebi nekoj da znae kade go ima za da go probam?
Здраво, јас продавам деканти но најмалку 10мл и цената е 35€. А ако те носи патот Битола, за проба пари не земам :).

www.extravagance.mk - тука можиш да разгледаш и други деканти ако те интересираат.
Поздрав.
 
Член од
26 октомври 2020
Мислења
40
Поени од реакции
24
Парфеми, остаток во шише, за повеќе слики пишете ми приватно.
 

Attachments

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.616
Поени од реакции
14.335
Купувам Bleu de Chanel EDP, барем да има 50-тина ml останато...
 
Член од
7 декември 2021
Мислења
1.051
Поени од реакции
5.226
Го има некој овој пробано? Искуство?

20230530_210832.jpg
 
Член од
12 април 2023
Мислења
23
Поени од реакции
6
Продавам Mont Blanc Legend Spirit 50ml.
Денес го купив, имам само 3 пати прснато. Го продавам бидејќи на некоја од нотите сум изгледа алергичен, ме тера да кашлам.
Парфемот е произведен во Октомври 2022.
Знам дека тешко се продаваат работи по форумиве, па затоа ќе предложам ниска цена уште во старт, иако буквално цел е парфемот.
Го продавам за 2400. Цената во продавница е 3660.

Edit: Цената е флексибилна. Ако на некому и оваа цена му е висока, не е проблем да се договориме за пониска цена.

Автоматски споено мислење:

20230531_211304.jpg
Автоматски споено мислење:
 
Последно уредено:

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.698
Поени од реакции
18.379
Pozdrav mirisni kolegi i koleski. Posle dolgo vreme, konecno imame i instagram profilBi vi bil blagodaren ako ne zasledite na istiot, naskoro ke ima mnogu dobri nagradni igri od golema vrednost. Voedno ima i mnogu noviteti od vrven kvalitet, za prv pat ekskluzivno vo Makedonija, dostapni vednas za naracka,
Kako i mnogu drugi,

Amouage - Reflection Man 45

Amouage - Royal Tobacco
https://luxdecantsmk.com/royal-tobacco

Amouage - Jubilation XXV

Amouage - Reflection Man
https://luxdecantsmk.com/Reflection

Amouage - Imitation Woman
https://luxdecantsmk.com/Imitation-Woman

Amouage - Memoir Woman
https://luxdecantsmk.com/Memoir-Woman

Spirt of Dubai - Turath
https://luxdecantsmk.com/Turath

Initio - Paragon
https://luxdecantsmk.com/Paragon

YSl - Tuxedo

Chanel - Cuir De Russie

Chanel - Guardenia
https://luxdecantsmk.com/Gardénia

Xerjoff - Kobe

Stephane Umbert Lucas 777 - Une Nuit a Doha

Stephane Umbert Lucas 777 - Rose De Petra
https://luxdecantsmk.com/Rose-de-Petra

Stephane Umbert Lucas 777
https://luxdecantsmk.com/Black-Gemstone

Creed - Royal Oud

Creed - Jasmin Imperatrice Eugenie

Frederick Malle -Cologne Indelebile
https://luxdecantsmk.com/Cologne-Indélébile

Byredo - Black Saffron
https://luxdecantsmk.com/black-saffron

Byredo - Oud Immortel
https://luxdecantsmk.com/oud-immortel

Byredo - Bal D Afrique

Byredo - Mojave Ghost
https://luxdecantsmk.com/Mojave-Ghost

Byredo - Blanche
https://luxdecantsmk.com/blanche

By Killian -Musk Oud

Escentric Molecules -Molecule 04
https://luxdecantsmk.com/Molecule0

Nishane -Safran Colognise

Slobodno kontaktirajte ne preku instagram, privatna poraka na forumov, viber, ili telefon. Sledi i popust za clenovi.
 
Последно уредено:
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.495
Поени од реакции
3.579
@Psyside што мислење имаш за Creed Aventus vs. Amouage Reflection?
Авентусот има некако митски статус, најдобар машки парфем според неколку луѓе со кои сум зборел и плус од рецензии по респектабилни профили на интернет. Само истите тие, речиси без исклучок тврдат дека денешниот Авентус нема врска со првата верзија на парфемот од пред десетина години. Тврдат дека со секоја нова серија парфемот е се послаб и послаб, дека има изгубено некои од највпечатливите ноти од првата верзија и дека денес не вреди за парите кои ќе ги дадеш. Под една од тие рецензии најлајкуван коментар беше од човек кој вика дека би платил и дупло од денешната цена само да може да ја добие првичната верзија.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.698
Поени од реакции
18.379
@Psyside што мислење имаш за Creed Aventus vs. Amouage Reflection?
Авентусот има некако митски статус, најдобар машки парфем според неколку луѓе со кои сум зборел и плус од рецензии по респектабилни профили на интернет. Само истите тие, речиси без исклучок тврдат дека денешниот Авентус нема врска со првата верзија на парфемот од пред десетина години. Тврдат дека со секоја нова серија парфемот е се послаб и послаб, дека има изгубено некои од највпечатливите ноти од првата верзија и дека денес не вреди за парите кои ќе ги дадеш. Под една од тие рецензии најлајкуван коментар беше од човек кој вика дека би платил и дупло од денешната цена само да може да ја добие првичната верзија.
Новиот Aventus e послаб, ама трае 10h +

Мене лично Reflection Man, и особено Reflection 45 ми е подобар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom