Парфеми

Член од
11 јуни 2021
Мислења
262
Поени од реакции
566
@Red Zurla Ја се мислам да опрчам едно 50-100 евра за оригинал парфем (ако воопшто постојат кај нас).
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
3.208
Поени од реакции
6.937
@Red Zurla Ја се мислам да опрчам едно 50-100 евра за оригинал парфем (ако воопшто постојат кај нас).
За кој парфем сакаш да опрчиш толку пари? Па за тие пари "Версаче" или "Бос" ќе си купиш бе човек. Ќе читаш под шишенцето каде е произведен,ќе бараш бар код на опаковката кој ќе те однесе на официјална страна на парфемот и да е бар произведен во Франција или Италија и нормално "Eau de parfum" .

П.С.
Парфем се купува од парфимерија исто како и месо што се купува од месара. Јас купувам и од Амазон пошто им верувам и овде во Италија имам бесплатна Prime достава до адреса и привилегија за попусти а за тоа плаќам смешни 36€ ГОДИШНО.
Автоматски споено мислење:

Ова чисто за илустрација знам дека повеќето знаете за ова:
Screenshot_2022-06-27-23-12-21-16_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
Автоматски споено мислење:

@Red Zurla Ја се мислам да опрчам едно 50-100 евра за оригинал парфем (ако воопшто постојат кај нас).
Еве ти мој предлог ако мислиш да фрлаш толку пари цената на Амазон е толку а ти ќе си прашаш кај нас у живо ;) :
Screenshot_2022-06-27-23-31-23-92_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg Screenshot_2022-06-27-23-35-14-29_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
101€ на Амазон е "шефот"
 
Последно уредено:

Lux

Inglourious
Член од
25 октомври 2010
Мислења
1.189
Поени од реакции
888
Дали некој го има користено Mancera red tobacco и дали е стварно траен како што слушнав?
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.279
Дали некој го има користено Mancera red tobacco и дали е стварно траен како што слушнав?
Цитирав погрешен член... Топ 5-10 долготрајни парфеми ..
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.279
Ај жити се наброј ги останатите 9 да видиме каков вкус имаш ти...
Ај жити се наброј ги останатите 9 да видиме каков вкус имаш ти...
Според мене топ 10 долготрајни парфеми... СПОРЕД МЕНЕ.. А што вкус имам еве од прилика...Sent from my iPhone using Tapatalk
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
3.208
Поени од реакции
6.937
Барајте си кодови по вашите оригинали... ;)
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom