Парфеми

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.574
Поени од реакции
11.464
Кај може да се најде Jo Malone во МК?
 
Член од
11 јуни 2021
Мислења
250
Поени од реакции
548
Нарачав од Орифлејм пред месец дена и мирисаат ко прашак. Едвај чекам да ги потрошам.
 

Red Zurla

Psycho Killer
Член од
29 јули 2021
Мислења
2.712
Поени од реакции
6.259
Нарачав од Орифлејм пред месец дена и мирисаат ко прашак. Едвај чекам да ги потрошам.
На времето кога се појави прв пат Орифлејм кај нас секогаш црниот "Еклат" ми бил фаворит пред "Глечер" ама иако мирисот беше преубав сепак траеше кратко нормално кај тоалетните води така е. Сега има сто врсти на "Еклат" комбинации. 55мл.шишенца парфем "Еклат" на Амазон ги продаваат помеѓу 20 - 30€. Се уште не сум се одлучил ама веќе имам некои фаворити:
 

Attachments

Член од
11 јуни 2021
Мислења
250
Поени од реакции
548
@Red Zurla Ја се мислам да опрчам едно 50-100 евра за оригинал парфем (ако воопшто постојат кај нас).
 

Red Zurla

Psycho Killer
Член од
29 јули 2021
Мислења
2.712
Поени од реакции
6.259
@Red Zurla Ја се мислам да опрчам едно 50-100 евра за оригинал парфем (ако воопшто постојат кај нас).
За кој парфем сакаш да опрчиш толку пари? Па за тие пари "Версаче" или "Бос" ќе си купиш бе човек. Ќе читаш под шишенцето каде е произведен,ќе бараш бар код на опаковката кој ќе те однесе на официјална страна на парфемот и да е бар произведен во Франција или Италија и нормално "Eau de parfum" .

П.С.
Парфем се купува од парфимерија исто како и месо што се купува од месара. Јас купувам и од Амазон пошто им верувам и овде во Италија имам бесплатна Prime достава до адреса и привилегија за попусти а за тоа плаќам смешни 36€ ГОДИШНО.
Автоматски споено мислење:

Ова чисто за илустрација знам дека повеќето знаете за ова:
Screenshot_2022-06-27-23-12-21-16_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
Автоматски споено мислење:

@Red Zurla Ја се мислам да опрчам едно 50-100 евра за оригинал парфем (ако воопшто постојат кај нас).
Еве ти мој предлог ако мислиш да фрлаш толку пари цената на Амазон е толку а ти ќе си прашаш кај нас у живо ;) :
Screenshot_2022-06-27-23-31-23-92_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg Screenshot_2022-06-27-23-35-14-29_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
101€ на Амазон е "шефот"
 
Последно уредено:

Lux

Inglourious
Член од
25 октомври 2010
Мислења
1.188
Поени од реакции
888
Дали некој го има користено Mancera red tobacco и дали е стварно траен како што слушнав?
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.279
Дали некој го има користено Mancera red tobacco и дали е стварно траен како што слушнав?
Цитирав погрешен член... Топ 5-10 долготрајни парфеми ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom