Парфеми

Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
не е бугарски не ме дупи :) кај нас никаде не можев да го најдам и од Германија другар ми го купи и ми го донесе 75 евра цена за 100мл :)
Битола го има, другар мој го купе сега брзо за 80 евра од една жена во бт која располага со парфимерија. Ако сакаш можам да ти најдам број.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.703
Поени од реакции
5.332
Битола го има, другар мој го купе сега брзо за 80 евра од една жена во бт која располага со парфимерија. Ако сакаш можам да ти најдам број.
фала другар јас се обезбедив :) нека стои инфово за други ако го сакаат :)
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.390
Поени од реакции
21.943
@faraon Зависи што бараш да знам у која насока да идам :)
Сакам нешто летно да остави впечаток, а не сега како овој што го зедов после 3 - 4 минути да ти се згади..
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
@faraon Па добро,тој и не е баш за на времево можда и ради тоа си на тоа мислење.
Можеш на сејф сајд да идеш со aqua di gio, bvlgari aqua,chrome... мада јас не бил чисто ради тоа што се презастапени тоест досадни.
Azzaro chrome legend е бајаги јакичок овошен мирис. Bvlgari man extreme e така по кошула и ципела мирис. Lanvin L'home sport е интересен за секоја пригода. Versace eau fraiche е лето у шише. Versace pour homme е бајаги добар. Вака од прва шо ми текиња шо ги има кај нас.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Конечно до нешо арапско да се докопам. Al Rehab Silver. Ретко вака да ми се свиѓа парфем. Свеж, лајт, и некако софистициран. Некои си цитруси и леден мошус. Башка парфемско уље. Трае цел ден на кожа без проблем. Е сеа проекцијата е супер али не иде далеку, накај пола метар али тоа пошо нема алкохол а и нема везе мн мн. Creed Silwer Mountain Water клон би требало да биде. Незнам тоа,сум немал прилика да го мириснам тој. Али ова за ич пари е тоооп. Боље од многу други шо ги имам и шо коштаат доста поише.
 

Attachments

Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Конечно до нешо арапско да се докопам. Al Rehab Silver. Ретко вака да ми се свиѓа парфем. Свеж, лајт, и некако софистициран. Некои си цитруси и леден мошус. Башка парфемско уље. Трае цел ден на кожа без проблем. Е сеа проекцијата е супер али не иде далеку, накај пола метар али тоа пошо нема алкохол а и нема везе мн мн. Creed Silwer Mountain Water клон би требало да биде. Незнам тоа,сум немал прилика да го мириснам тој. Али ова за ич пари е тоооп. Боље од многу други шо ги имам и шо коштаат доста поише.
Од кај го зема ?
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
@Bobi FCB
Ми донесе другарка. Ги има на ebay, по 3-4$ се,6мл али парфемско уље. Има и спреј 35мл едп али е послаб малце и нешо поскапо.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
не е бугарски не ме дупи :) кај нас никаде не можев да го најдам и од Германија другар ми го купи и ми го донесе 75 евра цена за 100мл :)
Vo Cosmo go imash bese na promocija 50evra inace mislam e okolu 5000, mene od amerika mi go donesoa poracan od amazon za 34 dolari.
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Ми се потроши тф блек орхид, дајте некој деуг од том форд најдобра верзија?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Ми се потроши тф блек орхид, дајте некој деуг од том форд најдобра верзија?


Sent from my iPhone using Tapatalk
иди на Velvet Orchid. Машко женско сеа зависи шо си сакаш. Мене женските убаи ми се ама за женски се така да ја по Tobaco vanile сум и по grey vetiver.
 
Член од
30 октомври 2010
Мислења
221
Поени од реакции
127
Има ли некој земено тестер од Luxor online shop ги има на Реклама 5 и на facebook ? Да сподели искуство. Мислам дека по 1800 ден ги даваат и има многу избор


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Creed Silwer Mountain Water клон би требало да биде. Незнам тоа,сум немал прилика да го мириснам тој. Али ова за ич пари е тоооп
Двата се тапа, имаат "дезодоранс метална нота" одвратно по мој вкус. Oд Creed, само Aventus, Virgin Island Water и Royal Oud.[DOUBLEPOST=1469021741][/DOUBLEPOST]
Ми се потроши тф блек орхид, дајте некој деуг од том форд најдобра верзија?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Neroli Portofino, ама слабо се осеќа или Oud Wood.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
@Arow Тестери се да ама не оригинал. 99% идентични копии на изглед а за мирисот зависи како ќе ти се погоди. Некои немоеж да ги разликуваш од оригиналот некои се утнати скроз. Не само луксор, и сите други домашни и српски се истите.

@Psyside Вкусови :) среќа металната нота кај уљето е послаба а башка јас скоро никад не ја фаќам. Virfin island water го иам душнато и добар е али ми е премногу на женска страна. Бтв кој batch е добриот авентус?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom