Парфеми

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
@Psyside Прв пат коа го мириснав на забар ме потсеќаше. Можда не чинел тестерот. Пред месец дена го начекав у еликсир,а од нова година навака сум некако навлечен на ветивер, и сосем друг мирис него прерходно. Го преполовив шишето за месец дена.
 
Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
се стремам да се префрлам на ниче парфеми, па продавам нешто од дизајнерскиве што ги имам ако е заинтересиран некој за
100ml black xs - paco rabbane 40% полн по цена 1400 ден.
Giorgo Armani Aqua Di Gio 100 ml 93% полн по цена 3300
Midnight in Paris edt 125 ml 95% полн по цена од 3200 ден. ( не се произведува повеќе и тешко се наоѓа, ама пошто ја имам и edp верзијата која е слична го продавам)
Парфемите се во оригинални кутии можете да ги видите на 110 страница
за заинтересираност пишете во пп
 
Последно уредено:

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.369
Поени од реакции
21.915
20160509_210732.jpg Го зедов пред три дена ама нешто не ми се допаѓа мирисот,изгледа згрешив..
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.369
Поени од реакции
21.915
Пробај го The Golden Secret, мене лично каде каде ми е подобар од овој.
Јас се заебав со тој парфем ем 1700 денари го зедов..незнам некако никако неможам да се навикнам на мирисот ..До сега си користев Antonio Banderas Mediterano, сакав нешто ново но јбг..
 

nilla-vanilla

#kingliam
Член од
17 јуни 2010
Мислења
2.041
Поени од реакции
1.747
Јас се заебав со тој парфем ем 1700 денари го зедов..незнам некако никако неможам да се навикнам на мирисот ..До сега си користев Antonio Banderas Mediterano, сакав нешто ново но јбг..
Mediterraneo за разлика од овие два е дрвенест, свеж и лесен. Тhe Secret некако ми е како недефиниран мирис и доста чуден, затоа ти го препорачав The Golden Secret како посилна, подефинирана варијанта.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
@faraon @nilla-vanilla
И голден и другиов се исти. Нијанси се разликуваат. One Milion клонови се и двата. Ако више е бандерас од ова кај нас шо има боље опција ми е seduction in blacк. Иста цена се мислам али барем не е толку досаден мирис. А и не е лош,нежен благ мирис. Али за на ладно е. Сега веќе blue seduction, тој е за потопло а и стварно потсеќа на versace eau fraiche. Сите се праени по тертип на попознати парфеми така да нишо посебно не е ни еден од овие, дури и на супермаркет парфем ме потсеќаат.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.369
Поени од реакции
21.915
@faraon @nilla-vanilla
И голден и другиов се исти. Нијанси се разликуваат. One Milion клонови се и двата. Ако више е бандерас од ова кај нас шо има боље опција ми е seduction in blacк. Иста цена се мислам али барем не е толку досаден мирис. А и не е лош,нежен благ мирис. Али за на ладно е. Сега веќе blue seduction, тој е за потопло а и стварно потсеќа на versace eau fraiche. Сите се праени по тертип на попознати парфеми така да нишо посебно не е ни еден од овие, дури и на супермаркет парфем ме потсеќаат.
Blue Seduction,баш за овој се мислев,ама некако тој ми падна на очо се брзав и го зедов тој Sicret..Дај препорачи ми нешто до 3000 денари , ама да не мириса како тој Secret.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
@faraon Зависи што бараш да знам у која насока да идам :)
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Пробај го The Golden Secret, мене лично каде каде ми е подобар од овој.
Ма каков Golden Secret, така ми седи дома веќе 2 недели, поголем промаш со парфем во живот немам направено. Ако има заинтересирани нека ми пише во пп за каде каде пониска цена ке му го продам од купечката. 3 пати јас се имам прснато, и 2 пати таткоми. Оргинал е со се паковка.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.687
Поени од реакции
5.303
после 8 години му се враќам пак на парфемов :) перфектен...

 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Кога сум веќе на темава. Многу парфеми и колекци сум користел од јаки фирми, овај парфем даден ми е на поклон, и толку многу сум изненаден што најверојатно ке се позанимавам во наредниве 3/4 недели . И комотно можам да набројам 5/6 имина пред кој би го сместил. А цената му е како што можев да проверам на интернет до 600 денари. Што значи и до 5-6 пати помалце.
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Кога сум веќе на темава. Многу парфеми и колекци сум користел од јаки фирми, овај парфем даден ми е на поклон, и толку многу сум изненаден што најверојатно ке се позанимавам во наредниве 3/4 недели . И комотно можам да набројам 5/6 имина пред кој би го сместил. А цената му е како што можев да проверам на интернет до 600 денари. Што значи и до 5-6 пати помалце.
Vcera se mislev da go zemem :D u Ramstore 540 den. I se otkazav od gledanje ostaev za drug den.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.687
Поени од реакции
5.303
Парфемов Бугарски да не е?:D

Која цена е и каде може да се купи/најде?:)
не е бугарски не ме дупи :) кај нас никаде не можев да го најдам и од Германија другар ми го купи и ми го донесе 75 евра цена за 100мл :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom