Парфеми

Дискусија во форумот 'Мода и убавина' започната од Devilish Angel, 27 ноември 2005.

 1. Clen 7

  Clen 7 Од Форумот

  Член од:
  5 јуни 2007
  Мислења:
  2.840
  Допаѓања:
  357
  Koj e za Niche, u Anabella, stvarno soliden izbor imaat i za razlika od ostali, proravackive barem znaat so zborat.
   
 2. SaLt

  SaLt symbian & iOS master & android

  Член од:
  2 април 2005
  Мислења:
  239
  Допаѓања:
  36
  Fragrancex не ебаа од листа скоро цела година шипингот им е 350$ за Македонија дури им пишав маил неколку пати. Не е лошо повеќе луѓе да им пишат по еден маил за поплака за шипингот.
  Сеа дали има некој друг сајт со поволни цени и нормален шипинг до Македонија ?!?

  испратено од мојот galaxy S7 edge користејќи тапаталк
   
 3. PIRATIC

  PIRATIC diplomiran klozetar

  Член од:
  26 јануари 2012
  Мислења:
  5.025
  Допаѓања:
  3.929
 4. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  15.975
  Допаѓања:
  14.662
  Космо се ок исто така, поготово тоа у Зебра.
   
 5. PIRATIC

  PIRATIC diplomiran klozetar

  Член од:
  26 јануари 2012
  Мислења:
  5.025
  Допаѓања:
  3.929
 6. FranMerida

  FranMerida

  Член од:
  26 октомври 2017
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Me interesira vaseto mislenje za ovoj parfem.
   

  Прикачени податотеки:

  • ckbe.jpg
   ckbe.jpg
   Големина:
   137,5 KB
   Прегледи:
   26
 7. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  15.975
  Допаѓања:
  14.662
  Просечен генерички.....
   
 8. dwa

  dwa حشون يماك

  Член од:
  19 февруари 2006
  Мислења:
  1.875
  Допаѓања:
  164
  од кој селер од ебај порачувате? Може да споделите линк? :)
   
 9. Kostic

  Kostic Sadio smokve oko Tadz Mahala

  Член од:
  31 јули 2009
  Мислења:
  8.632
  Допаѓања:
  4.820
 10. bobi-skk

  bobi-skk

  Член од:
  6 февруари 2014
  Мислења:
  795
  Допаѓања:
  652
  Kazete nesto poveke za ovie parfemive po facebook demek testeri za 1600den..........
   
 11. Huddle

  Huddle

  Член од:
  10 јуни 2008
  Мислења:
  230
  Допаѓања:
  335
  Не ги бива бледи копии се поарно земи си некој поефтин парфем отколку овие тестерите. Поарно да имаш добар парфем макар и 50 милилитри отколу некој тестер од 100 мл.
   
  На bobi-skk му/ѝ се допаѓа ова.
 12. dwa

  dwa حشون يماك

  Член од:
  19 февруари 2006
  Мислења:
  1.875
  Допаѓања:
  164
  често имаш порачувано од Fragrancex?
   
 13. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  15.975
  Допаѓања:
  14.662
  Барајте Encre Noire ако го има кај нас, не се лажете со копии генерално не вредат. Друг многу добар зимски ефтин парфем е Givenchy Pi Extreme.
   
 14. Сабазиј

  Сабазиј

  Член од:
  17 јануари 2009
  Мислења:
  2.399
  Допаѓања:
  2.793
  Ма какви брендови, какви ароми, какви парфеми. Pino silvestre е она што ви треба за да бидете забележани и да се збори за вас и пет часа откако ќе поминете, а можда и подолго. Кој пробал знае.
   
 15. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  15.975
  Допаѓања:
  14.662
  https://www.fragrantica.com/perfume/Lalique/Encre-Noire-A-L-Extreme-32356.html

  Пробај го ова.
   
  На Сабазиј му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: