Парфеми

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
@Македонец Парфемов не е нешо посебно искрено, по мене. Онака, обичен,ни добар ни лош. Али битната работа е тебе дали ти се свиѓа. Ако ти е добар тебе ич гајле да не ти е. Си требало до космо да тркнеш,тој еликсир у рамстор длаб избор има. Ти го спомнав едино ради кокорико да го ѕирнеш пошо само таму го имам видено. 90мл зема за тие пари?
@Psyside Имаш некоја страна за нарачки? Ја преку другарка од Шведска најчесто и од Србија зиам. Иначе стигна денес insurrection wild, у ваза на тестирање е сега.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Ако имате шанса да го купите Amouge - Reflection Man.....

DO IT RIGHT NOW!
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Ако имате шанса да го купите Amouge - Reflection Man.....

DO IT RIGHT NOW!
Ееее...И ти незнаеш да одбереш ич :)) Ама за тој нека почекаат да се стопли малце сега нека си купат Interlude и Epic, 25.000 у пакет и немора да идеме на одмор наредно лето :)
@koletheman Фино фино. Ова Исево не те потсеќа на сапуница? Ај може наредно лето да го увалам и ја тој за навака натака ,ептен е свеж. Ако не улета друго нешто у меѓувреме
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Ееее...И ти незнаеш да одбереш ич :)) Ама за тој нека почекаат да се стопли малце сега нека си купат Interlude и Epic, 25.000 у пакет и немора да идеме на одмор наредно лето :)
Не се тие crowd pleasers, hard to pull out.

Reflection Man вчера, над 5 комплименти....сабајлево кошулата од 2 метра мириса, sick stuff - проекцијата е болна....

BTW не е баш летен, all season e, остај ги гласовите на фрагнатика :)
 
Последно уредено:

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
@Psyside Ммогу ми е преку 200 евра за парфем да дадам, со тие пари ќе земам минимум 4 други. А парфем незнам да штедам, ај демек скап е ќе го чувам ама тикви,така да не ми се исплати да земам таков. Е сеа niche си е niche али.... Ептен ако ми фати нос ќе го зеам уствари шоо јадам бубрези. Ама ќе го стаам у нешо со 12 клучеви за да не ми биде при рака. Нa grey vetyver сум нафуран сеа.
 
Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
USER=38114 напиша:
@koletheman[/USER] Фино фино. Ова Исево не те потсеќа на сапуница? Ај може наредно лето да го увалам и ја тој за навака натака ,ептен е свеж. Ако не улета друго нешто у меѓувреме
искрено на слепо го купив оти сакав нешто повисоко рангирано, со добра проекција и долготрајност
Го порачав од амазон и го пратив кај другар што работеше во америка тогаш, па чекав 3 месеци да се врати и да ми го донеси. Кога го пробав се разочарав искрено, мирисаше како да измешаш 10 различни парфеми, доминираше некоја винтаџ јака миризба на лимон, трева и еден куп ноти на цвеќиња, едноставно беше пренападен, кога ке се напрскав добивав главоболка од толку што беше јак, после еден месец се навикнав на него и воопшто не ми пречи повеќе, тогаш беше двојно поскап од останатите летни парфеми, па би рекол обавезно да се тестира неколку пати пред да се купи, затоа порачај си тестер има онлајн
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
искрено на слепо го купив оти сакав нешто повисоко рангирано, со добра проекција и долготрајност
Го порачав од амазон и го пратив кај другар што работеше во америка тогаш, па чекав 3 месеци да се врати и да ми го донеси. Кога го пробав се разочарав искрено, мирисаше како да измешаш 10 различни парфеми, доминираше некоја винтаџ јака миризба на лимон, трева и еден куп ноти на цвеќиња, едноставно беше пренападен, кога ке се напрскав добивав главоболка од толку што беше јак, после еден месец се навикнав на него и воопшто не ми пречи повеќе, тогаш беше двојно поскап од останатите летни парфеми, па би рекол обавезно да се тестира неколку пати пред да се купи, затоа порачај си тестер има онлајн
Абе парфемов јак е за јак ама дека е тежок глава болење.... Го имам пробано неколку пати и далеку од тежок или нападен ми е. Баш свеж, мислам неам сретнато некој посвеж мирис. Тука негде се со барбери викенд и кул вотер самер физ. Мислам по свежина,не друго. Да не било некое покварено шишенце, имаш споредено со друг?
 
Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
ново свежо паковање беше, не знам на почеток можеби не ми беше многу навикнат носот на јаки парфеми можеби, ама в нос ме маваше од толку силен мирис шо имаше, после месец два се навикнав, сега после нанесување речиси и не го чуствувам. Инаку баш тоа читав на фрагрантика и амазон коментарите имаше многу што велеа да не се нанесва повеќе од две прскања, и да бидат на рацете или градите никако на вратот, оти и тебе и на другите ке мусе лоши, па увидов дека не сум единствениот што мисли така,
Инаку Joop Homme до ден денес не можам да се навикнам, шишенцето ми е од 30мл со ептен мал спрејер и малечко цевче, по малце прска, еден шприц ставам на гради, со блузи дебели се наоблеквам, и кај и да одам ги фрла во сенка останатите миризби, После тоа три дена не можам да спијам, ме труе, Е тоа е веќе моќ
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Горе доле ова е колекцијата. Набрзина една фотка им напраив така да не е многу прегледна. Да дозеам уште некои па ќе им праам фото сесија после кај профи фотограф со чадори, со блицеви , со вентилатори со све. :)

 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Blue de Channel za periodov dobar e ili e leten?
@Clen 7
Аа тој за на лето е. Може и на поладно да заврши работа ама не за у зима. Пробај spice bomb или La nuit de l'homme за периодов. Не мирисаат слично со шанелот ама некако ист тип ми се.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144



Овие два ги користам и сум презадоволен. Кога ќе се потрошат ќе го земам DIOR SAUVAGE, еден дечко го рекламираше во City Mall летоска, мирисот уште ми стои во носот :D
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Blue de Channel za periodov dobar e ili e leten?
@Clen 7

Знам дека не се однесуваше на мене, али еве кои би ги издвоил јас..

Едно време го сакав и BDC, ама сега ми е ептен тапа, ако веќе сакаш освежителен/"чист" а да им се допаѓа скоро на сите, тогаш еден од овие 3,

Allure Home Sport
Dior Homme Cologne (не држи многу ама е неверојатен за лето)
Dior Homme Sport (2012 - не стариот)
Terre D Hermes
Dior Dune (неверојатен)
Mugler Cologne
D&G Pour Homme
CH 212 Men
Fahrenheit Aqua[DOUBLEPOST=1450669458][/DOUBLEPOST]

Овие два ги користам и сум презадоволен. Кога ќе се потрошат ќе го земам DIOR SAUVAGE, еден дечко го рекламираше во City Mall летоска, мирисот уште ми стои во носот :D
Одличен, според мене најдобриот на CH. Sauvage би го прескокнал, иди на Dior Homme Sport, (за лето) и Dior Homme Intense - зима. Ако сакаш нешто по маженствено, Fahrenheit Absolute.[DOUBLEPOST=1450669963][/DOUBLEPOST]
Горе доле ова е колекцијата. Набрзина една фотка им напраив така да не е многу прегледна. Да дозеам уште некои па ќе им праам фото сесија после кај профи фотограф со чадори, со блицеви , со вентилатори со све. :)

Одлична колекција! Bogard-те, убици а? тој silver scent ли е во позадина? слушнав дека е нуклеарен, али неможам веќе такви парфеми, е сега Encre Noire не ми е тестиран а слушам дека е топ, што би кажал ти?
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom