Парфеми

Дискусија во форумот 'Мода и убавина' започната од Devilish Angel, 27 ноември 2005.

 1. koletheman

  koletheman

  Член од:
  3 март 2010
  Мислења:
  592
  Допаѓања:
  192
  @Psyside, @Clen 7 Ми треба мислење од вас итно
  Се мислам да купам помеѓу
  1 првиот избор е помеѓу Ferrari Uomo by Ferrari и
  Hanae Mori Edp
  2 вториот избор помеѓу Dior Homme и Prada L'Homme
   
 2. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  16.905
  Допаѓања:
  15.371
 3. koletheman

  koletheman

  Член од:
  3 март 2010
  Мислења:
  592
  Допаѓања:
  192
  значи хана мори и ферари да ги прескокнам, не ги бива
  а што викаш помеѓу вера ванг и мошино уомо
  Инаку намената ми е секојдневен кежуал, и за работна средина и за искачања, состаноци
  Ф блек од салваторе читам дека многу е нападен, доминира лаванда, некако потсеќа на влажни марамчиња, па што знам
  За вера ванг читам сличен на the one D and G
  за ферарите сличен на фаренхајт диор, кремасто кожен ама со вера ванг слаби перформанси имале
  За Диорот се сложувам дека е онака женствен, ама можеби бр.1 парфем, после la nuit del homme и the one, allure homme sport и edition blanche што имам помирисано, прадата не ми е пробан
   
  Последно уредено: 18 август 2017
 4. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  16.905
  Допаѓања:
  15.371
  Зимај Prada, после неа DHI, па Moschino, по тој редослед би бирал.

  Ferragamo е одличен за парите. За нападнос, тоа лесно се средува, нанесуваш 30 минути до 1h пред да искачаш, и 2 спреја место 3 итн.
   
 5. Makaron

  Makaron КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!

  Член од:
  16 јули 2014
  Мислења:
  6.551
  Допаѓања:
  10.568
  Od kade kupuvate parfemi ?

  Internet ili....

  Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
   
 6. Crazyxijan

  Crazyxijan

  Член од:
  18 август 2017
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  5
  Internet, ovde cenite se nikakvi
   
 7. Clen 7

  Clen 7 Од Форумот

  Член од:
  5 јуни 2007
  Мислења:
  2.843
  Допаѓања:
  359
  @koletheman Јас би го прескокнал Moschino, олд скул колонска вајб ми има. Се слагаам за Салваторето и би идел на DH и покрај шминка жичкта.
   
 8. koletheman

  koletheman

  Член од:
  3 март 2010
  Мислења:
  592
  Допаѓања:
  192
  а помеѓу ferrari uomo(1350 denari 100 ml) и hanae mori hm edp (1150 denari 50 ml) кој да изберам.
   
 9. ile95

  ile95

  Член од:
  13 мај 2013
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  0
  Дали се добри парфемите од Zara и Bershka и колку траат?
  Фала
   
 10. Makaron

  Makaron КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!

  Член од:
  16 јули 2014
  Мислења:
  6.551
  Допаѓања:
  10.568
  od koja strana ?

  Ebay?
   
 11. Clen 7

  Clen 7 Од Форумот

  Член од:
  5 јуни 2007
  Мислења:
  2.843
  Допаѓања:
  359
  Не сум ги надушкал тие така да не би знаел да ти кажам.
   
 12. Crazyxijan

  Crazyxijan

  Член од:
  18 август 2017
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  5
  Da
   
  На Makaron му/ѝ се допаѓа ова.
 13. katinkacvet

  katinkacvet

  Член од:
  17 август 2017
  Мислења:
  20
  Допаѓања:
  6
  Од Zara го имам Black Amber, а од Bershka Gold shot и се солидни за цената. Траат 5-6 часа.
   
 14. koletheman

  koletheman

  Член од:
  3 март 2010
  Мислења:
  592
  Допаѓања:
  192
  бев на free shop и тестирав парфеми, можам да кажам дека најдобри моментално се
  Dior Homme Intense
  The One
  Channel Bleu
  Dior Sauvage

  Prada L Homme го снема како вода не знам што се случи ќе морам пак да го тестирам
  Dior Homme моменталната реформулација е ептен женствена навистина, не вреди
  Channel Allure Homme Sport Eau Extreme е солиден со многу јака проекција и долготрајност али некако нападен е, повеќе е клаберски парфем, некако го пронаоѓам измеѓу Channel Egoise, Egoiste Platinum и Versace Dreamer
  Dior Homme Parfum и Valentiono Uomo Intense не успеав да ги пронајдам

  Е сега се мислам што да купам помеѓу Dior Homme Intense, Dior Homme Parfum и Valentino Uomo Intense, инаку валентиното го има на ebay али колку е сигурно не знам, страв ми е да не ми пуштат некоја копија, инаку продавачот е од израел и има висок рејтинг
  И поготово бидејќи ептен го бендисвам The One
  се мислам дали да го земам Vera Wang, сличен бил а цената е 2 помала
  Исто се мислам и Ferrari Uomo, сличен на Fahrenheit старата формулација со мирис на бензин, знам дека ја пробав пред 8 години али не паметам мирисот каков беше

  Мислење од @Clen 7 и @Psyside
   
  На wicked_1 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  16.905
  Допаѓања:
  15.371
  Тhe One = патетични перформанси.

  Dior Homme parfume - над 40 години, строго елеганција

  Dior Homme Intense - ремек дело.

  Ferrari - Uomo не сум го тестирал.

  Uomo Intense - послаби перформанси од DHI, солиден али не е WOW.

  Зимај DHI најдобар како квалитет - креација, после него BDC, Sauvage, AHSE како по causal и парфеми кои изнудуваат многу комплименти, поготово Sauvage/BDC.
   

Сподели преку: